Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Modellerinde Modernlik Ve Konfor

hasta karyolasi 13

Hasta yatağı alırken nelere dikkat edilir? Bu soruya verilecek en genel cevap, kişinin fiziksel özelliklerine uygunluğudur. Hasta yataklarında kalite ve modernliğin bir arada olduğu tasarımlar her zaman önerilen yatak tasarımlarıdır. Hasta yataklarının kaliteli malzemelerden yapılmış olması da uzun süre kullanım sunan faktörlerin başında gelir. Geçirilen rahatsızlıklar da hasta yatağı seçiminde bir başka önemli faktördür.

Hasta yataklarının kişiye konfor sunacak özelliklere sahip olması tercihte önceliklidir. Son zamanlarda hasta yataklarında çok farklı tasarımları görmek mümkündür.

Sıradan tasarımların ötesinde özgün yatak karyolaları tasarlanır. Hasta yatağı bedelini belli koşullarda SGK tarafından  geri ödemesi alınabilir. Bunun için heyet raporunun olması şartı aranır. Evlerde, huzurevlerinde ve hastanelerde kullanılan hasta yatakları farklı tasarımlarda yer alır.

Hasta Yataklarında Motorlu Tasarımlar

Hasta yatağı modelleri, kişinin geçirdiği rahatsızlığın türü ile yakından ilgilidir. Özellikle, motorlu olan hasta yatakları rahat kullanım imkânı sunan kumanda ile çalışan tasarımlardır. Hasta yataklarının fonksiyonel olması da önem taşır. Hastalık zor süreçlerin başında gelir. Hastanın kendi işini yardımsız şekilde yapabilmesi mutluluk ve kendine güven sunan faktörlerin başında gelir.

Yatan hastanın yatağı kumanda yardımı ile farklı açılara getirmesi sayesinde, yemek yeme, televizyon izleme gibi aktivitelerini yardımsız şekilde yapacaktır. Bu gibi unsurlar, kişiye huzur ve konfor hissi sunar. Bu nedenle yatağın baş, boyun ve sırt gibi yerlerinin rahatlıkla hareket ettirildiği motorlu yatak tasarımları her zaman tercih edilir. Motorlu hasta yatağı modelleri iki, üç ya da dört motorlu veya asansörlü yataklar şeklinde farklı gruplara ayrılır. Elektrik kesintilerinin fazla olduğu yerler için önerilen yataklar için de pilli kumandalar önerilir.

Motorlu ve manuel yataklar

Uygun Fiyatlı Hasta Yatakları

Hasta yatağı fiyatları içerisinde uygun fiyatlı olanlar, kiralık hasta yatakları ile ikinci el yatak modelleridir. Kiralık ve ikinci el hasta yataklarında hem şık hem de fonksiyonel yatak tasarımlarını bulmak mümkündür. Kiralık hasta yataklarında model zenginliği olduğu kadar her bütçeye uygunluk ta söz konusudur. Kiralık hasta yataklarında son sistem teknolojileri görmek mümkündür. Motorlu ya da pozisyon veren havalı hasta yatakları da bulunur.

Hasta yataklarının konfor sunan modellerini, ikinci el yatakları temin ederek te uygun fiyatlarla istifade etmek mümkündür. Burada önerilen hususların başında gelen, kiralık hasta yataklarının kurumsal firmalardan temin edilmesidir. Kurumsal firmalar, hasta yatağı kiralama öncesinde detaylı temizlik ve bakım işlerini de yaparlar. Hasta yatağı alacak olanlar için profesyonel firmaların seçilmesi önerilir. Bu firmalar yatakların yerinde kurulum ve bakım hizmetlerini de verecektir. En ufak bir kullanım arızası için de yerinde servis hizmeti sunulur.

Havalı Hasta Yataklarının Tercihi

Havalı hasta yatakları, yaşlı hastalar ile uzun süre yatacak olan felçli hastalar için önerilen yataklardır. Yaşlı hastaların cilt yapıları son derece incedir. En ufak bir tahrişte kolaylıkla yara açılacak yapıdadır. Bunun önüne geçmek için sürekli pozisyon değiştiren hasta yataklarına ihtiyaç bulunur. Bu hasta yatakları hava verme özelliği ile sıcak havalarda da ferahlık sunan tasarımlardır. Başlıca iki modeli bulunan havalı hasta yatakları, baklava ve boru tipli olmak üzere iki sınıfa ayrılır.

Yatak ve motorun birbirine bağlantısı borular vasıtasıyla olup, uygun ölçüde hava verilir. Hareket değiştirme özelliği de hastanın durumuna göre ayarlanır. Son derece sağlıklı ve rahat yatak tasarımlarıdır. Hastaların cilt sağlıkları ile birlikte omurga ve iskelet sağlığı için de önerilen yataklardır. Yaşlılar için en önemli sorunların başında gelen, uzun süre iyileşmeyen yatak yaraları gelir. Havalı hasta yatakları bu soruna çözüm bulan tasarımlardır.

Havalı yataklar

Şık Hasta Karyolaları

Hasta yataklarında rahatlık ve fonksiyonellik kadar, model zenginliği olan karyolalar da tercih edilmesi gereken tasarımlardır. Hastanın moral durumu, iyileşmesini de etkileyen faktörlerdendir. Mutlu ve huzurlu olan hastaların bu zorlu süreci daha kolay atlattıkları görülmüştür. Hastaların bu konuda kendi yataklarına benzer modellerde tasarımları tercih etmeleri önerilir.

Hasta yatak karyolalarında çok farklı modeller üretilir. Son zamanlarda ahşap görünüm sunan tasarımlar oldukça ilgi çeken ve tercih edilen karyola modelleridir. Ahşabın sıcak ve huzur veren yapısı, uzun süre yatacak olan hastalar için kullanımı önerilen modellerdir. Bu konuda zengin model içerikleri olan mağazaların tercih edilmesi önerilir.

Kaliteli Hasta Yatakları

Kaliteli hasta yatakları denildiği zaman akla, pek çok faktörün karşılandığı yataklar gelir. Uzun süre paslanmadan kullanılan hasta yatakları, dayanıklı malzemelerden yapılmış kaliteli tasarımlardır. Yaşlı, çocuk, yeni doğan ya da obez hastalar için önerilen yataklar da farklı türde olacaktır. Hasta yataklarında emniyet unsurlarının bulunması da önem taşır.

Hastanın yataktan düşmesini engelleyecek olan yan koruma bantları, emniyet sistemleridir. Yatakların ayaklarının sabit şekilde durması da ABS fren sistemi ile mümkündür. Hasta yataklarının rahat kullanımı, yatak ayaklarındaki tekerlerin tam tur dönmesi ile mümkündür. Hasta kadar, hastaya refakat eden yatağı hareket ettiren hasta yakınlarının da rahat kullanabildiği yatakların tercih edilmesi önerilir.

Sağlıklı ve kaliteli hasta yatakları

Hasta Yataklarında Kurumsal Firmalar

Hasta yataklarının kurumsal firmalardan temin edilmesi önerilir. Bu sayede olabilecek en ufak bir arıza yerinde ve en kısa sürede çözülür. Bu firmaların geniş hizmet ağı söz konudur. Ameliyat sonrası hastalar için serum askılıklarının takılabileceği yataklar tercih edilmelidir. Hasta yataklarında ortopedik ve kaliteli modellerin uzun süre kullanımı söz konusudur.

Hasta Yatağı Modellerinde Modernlik Ve Konfor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön