Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Motorları Ve Özellikleri

havali hasta yataklari 17

Hasta yatakları motorlu ve motorsuz olarak iki gruba ayrılırlar. Motorsuz olan hasta yatakları sabit tek ayarlı iki ya da üç ayarlı olarak 4 kategoridedir. Motorlu olan hasta yatakları tek motorlu iki motorlu dual motorlu  3 4 ya da kolon motoru olarak altın kategoridedir. Motorlu olan hasta yatakları elektrikle çalışır ve bir kumandası bulunur. Hasta yataklarının tüm fonksiyonları kumanda ile kontrol edilir.

Hasta yataklarında motor sayısı arttıkça yatağın fonksiyonu da artar. Hiçbir şekilde ayar mekanizması bulunmayan ve sabit olan hasta yatakları da vardır Ayrıca korkuluğu olan korkuluksuz, lazımlıklı veya lazımlıksız, tekerlekli ve tekerleksiz hasta yatakları da vardır. Lazımlıklı hasta yataklarında hasta yatağından kalkmadan tuvalet ihtiyacını giderebilir.

Tek Motorlu Hasta Yatakları

Tek motorlu hasta yatağı elektrikli olup yatağın yalnızca sırt bölümü hareketlidir. Bu yataklarda 1 adet piston motor bulunur. Dual motorlu olan hasta yataklarında kullanılan motor tek parçadır. Bu yataklarda sırt ve ayak bölümleri hareketlidir. Dual motorlu yataklar güç açısından diğer tip motorlara göre daha güçsüzdür.

Dual motorlu hasta yatağı fiyatları 2 motorlu olan yataklara göre daha uygundur. Dual motorlu hasta yatakları 100 kilodan daha ağır olan hastaların kullanımı için uygun olmaz. Bu yataklar kilolu olan hastalar için uzun süre kullanıldığında teknik sorunlar yaşanabilir.

İki Motorlu Hasta Yatakları

2 motorlu olan hasta yatakların da iki ayrı piston motor kullanılmaktadır. Bu tür yatakların hem ayak bölümü hem de sırt bölümü hareketlidir. Dual motorlu hasta yataklarına göre ayak ve sırt bölümünde daha fazla açı sağlanır. Ayrıca bu yatakta 200 kilograma kadar güvenle kullanılabilir. Üç motoru bulunan elektrikli hasta üzerinde üç ayrı piston motoru bulunur.

3 motorlu hasta karyolaları 2 motorlu olan yataklara bir motor daha eklenerek yükseklik ayarlama özelliği kazandırılmıştır. Bu yataklar kumanda vasıtasıyla aşağı yukarı hareket ettirilebildiği için hastanın bakımı daha kolay olur. Refakatçi ya da sadık görevlisi eğilmeden hastaya rahatlıkla müdahale edebilir. Ayrıca 3 motorlu hasta yatakları asansörlü hasta yatağı olarak da bilinmektedir.

2 motorlu hasta yatakları

Dört Motorlu Hasta Yatakları

4 motorlu elektrikli hasta yatakların da 4 ayrı motor bulunur. Üç motorlu olan hasta yatağı modellerine ek olarak trendelenburg ve ters trendelenburg özellikleri mevcuttur.

Bu özellikler hastanın kan basıncını düzenlemeye yardımcıdır. Bu yataklar genellikle yoğun bakım hastaları için tercih edilir. Ayrıca son dönemlerde evde hasta bakımında da çok sık kullanılmaktadır.

Kolon Motorlu Hasta Yatakları

Kolon motorlu hasta yatakları genellikle yoğun bakım hastaları için kullanılan bir modeldir. Bu tür motorlar dikey şekilde çalışır. Dayanıklılık ve kaldırma kuvveti diğer yatak çeşitlerine göre daha yüksektir. Yüksekliği ayarlanabilir ve trendelenburg ve ters trendelenburg hareketlerine de olanak sağlar.

Kolon motorlu hasta yataklarının fiyatları diğer yatak modellerine göre daha yüksektir. Elektrikli hasta yatağı modellerinde yatak modellerinde olduğu gibi ayak bölümü tek ya da iki parça halinde olan hasta yatakları vardır. Ayak bölümü 2 parça olan yataklar kaldırılırken diz kısmından da ikiye kırılır. Bu sayede yatak hasta için çok daha konforlu bir hale gelir.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri

Havalı yatak; yatak yarası yatma yarası ya da bası yarası olarak bilinen hastalığın tedavisinde kullanılan medikal üründür. Bu hastalık uzun süre boyunca sırtüstü yüzüstü ya da yan yatmaz sonucunda basınç altında kalan bölgelerde kızarma ya da morarma şeklinde görülür.

Hastalarda havalı yatak kullanımı sayesinde hastalığı daha rahat atlatması sağlanır. Havalı hasta yatağı kan dolaşımını hızlandırır ve hastanın aynı noktaya uygulamış olduğu basınca dağıtır. Havalı hasta yatağı alırken öncelikle hastanın kilosu ve yatma süresi dikkate alınarak yatak seçimi yapılmalıdır.

Havalı yatak modelleri

Hasta Yatağı Kiralama Hizmeti Hakkında

Hasta yatağı kiralama hizmeti ile hasta yakınları daha uygun fiyatlara hasta yatağı sahibi olabilirler. Hasta yatağı kiralama kısa sürede yatışlar için oldukça uygundur yani hasta 4 ay veya daha kısa sürede olarak tedavi edilecekse o zaman hasta yatağı kiralamak çok daha doğru olur. Hasta yatakları aylık bazı da kiralanır. Hasta yatağı kiralamak için öncelikle yataklar incelenerek ihtiyaca uygun olan ürünü seçip karar vermek gereklidir.

Karar verilmesi halinde yatağın kiralanacak olduğu şirketin müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek hizmet talep edilebilir. Hasta yatağı kiralama hizmeti ile hasta yakınları hemen tüm model yatakları kiralayabilir. Hasta yatağı kiralamak için bazı şartlar bulunmaktadır. Öncelikle hasta yatağı kiralanacak olan hastanın tedavi sürecinin kısa olması gereklidir. Bu süre sınırı ortalama olarak 4 ya da 5 ay olarak belirlenmiştir.

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları

Hasta yakınları belirlenen Bu süre için aylık olarak kira ücreti öderler nokta yıpratmamak adına bu durum en ideal yöntemdir. Eğer uzun sürede bir tedavi gerekiyor ya da tedavi süreci uzatılacak ise hasta için bir hasta yatağı satın alınması tavsiye edilir. Hasta yataklarının fiyatları kalitesine ve özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Tek motorlu çift motorlu 3 ya da 4 motorlu ve Dual motorlu hasta yatakları piyasada mevcuttur.

Dual  motorlu hasta yataklarının fiyatları diğer hasta yatağı modellerine göre daha uygundur. Ancak 100 kilogram dan daha yüksek ağırlığı olan hastalar için dual motorlu hasta yataklarının kullanımı tavsiye edilmez. Firmamızdan ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olarak hasta yataklarını güvenle tercih edebilirsiniz.

Hasta Yatağı Motorları Ve Özellikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön