skip to Main Content
Hasta Yatağı Motoru Çeşitleri

Hasta Yatağı Motoru Çeşitleri

Farklı motor yapılarına bağlı olarak günümüzde birbirinden değişik hasta yatağı çeşitleri değerlendirilebiliyor. Özellikle hastanın yaşadığı iyileşme sürecine bağlı olarak yataklar tercih edilebilmektedir. Bu şekilde hastanın hem fiziksel hem ruhsal açıdan arzu ettiği ortam yakalanabilir ve kısa bir süre içerisinde iyileşme şansı elde edilebilir. Tabii burada hasta yatağı motoru sayıları farklılık gösterebilmektedir. 1 ya da 2 ve 3 ile 4 motor sayılarına bağlı olarak yatak montajı gerçekleştirebilmektedir.

Hastanın durumuna ve kişisel isteklerine bağlı olarak bu yataklar arasında bir seçim yapılabilir. Gün içerisinde hastanın daha rahat hareket etmesine, günlük aktivitelerini kolayca yapabilmesine imkan tanıyan dual motor çeşitleri; uzman kişiler tarafından yataklara montajı yapılarak yataklar adreslere getirilmektedir. Günümüzde evlerde ya da bakımevleri ile birlikte huzurevlerinde de büyük bir öneme sahip olan hasta yatakları, mutlaka farklı sayılardaki motor sistemlerine bağlı olarak hazırlanmalıdır. Tabii bunlar yataklara göre piston motor çeşidi veya dual seçenekleri altında elde edilebilmektedir. Yine de hangisi olursa olsun hastaların günlük aktivitelerinin kolaylıkla yapılabilmesine özel bir olanak tanımaktadır.

Hasta Yatağı Motoru İle Kolaylık

Hangi sebepten dolayı bakıma ihtiyaç olursa olsun, hastalara mutlaka hem fiziksel hem de ruhsal açıdan konforlu bir ortam yaratılması gerekir. Onların kısa bir süre içerisinde ayağa kalkması için ise kesinlikle hasta yatağı çeşitleri, değişik hasta yatağı motoru modelleri ile tasarım haline getirilmelidir. Kısa bir süre içerisinde ayağa kalkabilecek hastalar ya da felçli ve yaşlı hastalar için mutlaka uzun süreli bakım sağlayacak yatak çeşitleri tercih edilmelidir. Ancak burada fonksiyonel olmaları adına kesinlikle piston motor çeşitleri ya da diğer seçenekler ön plana çıkarılmalıdır. Bu şekilde yataklar gün içerisinde farklı zamanlarda istenilen pozisyona getirilebilir, yemek ya da ilaç saatleri kaçmadan kolaylıkla alınabilir. Aynı zamanda dual motor çeşitleri ile de bu seçenekler değerlendirilebilir.

Motor Sistemlerinin Özellikleri

Motor sistemleri fonksiyonel özelliklerine bağlı olarak keyifli bir seçimi günümüzde sunmaktadır. Hastaların durumuna bağlı olarak değişik özelliklerdeki hasta yatakları, hasta yatağı motoru ile fonksiyonel bir yapı içerisine girmektedir. Özellikle asansör sistemleri bu konuda büyük bir önem taşıyor. Hasta gün içerisinde ayağa kalkmak istediği zaman, yatak aşağı doğru inerek hastanın zemine kolaylıkla basmasına olanak vermektedir. Bu da hastaların daha fazla hareket etmesine olanak tanıyor. Bu yüzden piston motor çeşitleri ya da diğer motor seçenekleri arasında doğru bir tercih yapılarak, kaliteli bir malzeme yapısında hazırlanmış hasta yatakları elde edilebilir.

Sağlam Malzeme Yapısı İle Birlikte Motor Sistemleri

Malzeme yapısı konusunda özellikle sağlam bir tasarım altında hazırlandıklarından dolayı, motor sistemleri günümüzde hasta yataklarında uzun yıllar kullanım şansını sunmaktadır. Üstelik hem manuel hem de otomatik olarak kumanda ile kontrol edebilir edilebilme özelliği kapsamında, çok fazla değerlendirilse dahi herhangi bir sorun ortaya çıkarmıyor. Bu yüzden dual motor ya da diğer motor seçenekleri arasından bir tercih gerçekleştirirken, mutlaka kaliteli bir malzeme yapısı altında üretimleri sağlanmış seçenekler ön plana çıkarılmalıdır. İyileşme süreçleri hastaların fiziksel olduğu kadar ruhsal açıdan da büyük bir öneme sahiptir. Bu yüzden günümüzde hasta yatakları üzerine montajı profesyonel çerçevede gerçekleştirilen motor sistemleri, olmazsa olmazlar arasında yerini almış durumdadır.

Piston Motor Kontrol Kumandası

Günümüz sağlık sektöründe, özellikle uzun süre yatmak zorunda kalan hastalarda, hasta yataklarının etkisi daha iyi anlaşılmıştır. Hastanelerde özel ve kullanışlı özel ürünler tercih ediliyor. Ayaklarından ameliyat olan ve bu nedenle ayağını sürekli aşağı yukarı kaldırmak zorunda kalan hastalar, motorlu ve otomatik ayarlanabilir hasta yataklarını tercih ediyor. Hasta yatağı kumandası ile kontrol daha kolay bir hale geliyor. Hastaya yemek yedirmek için hastayı kaldırmanıza gerek kalmıyor. Bu yatakların baş kısmı istediğiniz yüksekliğe ayarlanabilir.

Ayrıca hastanın nakil işlemlerinde kolaylık sağlıyor. Tekerlekli olması nedeniyle hasta isterse odanın başka köşesine kolaylıkla taşınabilir. Bu yatakları kiraya veren veya satan firmalar, aynı zamanda servis işlemini de gerçekleştiriyor. Yatağın adrese getirilmesi, kurulması ve arızalarının giderilmesi, firma tarafından gerçekleştiriliyor. Hasta yatağı kumandası ve motor tamiri gibi kategorilerde parça destekli hizmet veren şirketler, kısa zamanda tamirat işlemlerini gerçekleştiriyor.

Hasta Yataklarıyla Tedavi Süresi Kısalıyor

Birçok uzman doktor ve başhekim, hastanelerde en önemli ihtiyacın hastalara özel yataklar olduğunu ifade ediyor. Bu gün nitelikli yani gerekli fonksiyonel özelliklere sahip hasta yatakları, bütün hastaneler için büyük bir ihtiyaç haline geldi. Hasta yatağı kumandası ile çalışan ürünler bakıcıların işini de kolaylaştırıyor. Kiralama veya satın alma seçenekleriyle hastanız için kullanışlı olan bu yatakları kolaylıkla adresinize sipariş edebilirsiniz.

Motorlu seçeneklerde bulunan hasta yatağı kumandası, bu ürünleri pratik hale getiriyor. Bu yatakların boyu ile uyumlu ayarlanabilir yemek masaları, özel serumluklar ve diğer aksamlar, kiralama esnasında tedarik edilebiliyor. Hasta bakıcılar için evde hastaya bakmak çok zor bir iştir. Özellikle wc ihtiyacı konusu en zor kısmıdır. Bu piston motor kumandası özelliğine sahip ürünlerde lazımlık sistemi de bulunuyor. Lazımlık sistemi, yatağın altındadır ve yatağa monte edilmiştir. Hasta yattığı yerde wc ihtiyacını görebiliyor. Bezle uğraşmadan sadece lazımlığı temizlemeniz yeterli. Piston motor kumandası özelliğinin yanı sıra serum seti ve yemek masası gibi aksesuarlar da önemlidir.

Hasta Bakıcıların İşini Kolaylaştırıyor

Hastalara bakmak, günümüzün en zor işlerinden biridir. Yastığının düzeltilmesi, ayaklarının altındaki yastıkların düzeltilmesi, bezinin değiştirilmesi, yemeğinin yedirilmesi ve banyo gibi konular, hasta bakıcılarını bıktıran konulardır. Hasta yataklarının piston motor kumandası gibi fonksiyonel özellikleri, hasta bakıcılarının işini çok kolay hale getiriyor. Baş kısmının ve ayak kısmının otomatik ayarlanabilmesi, lazımlık sistemi ve yemek masası ile uyumlu tasarım, hasta bakımını çok pratik hale getiriyor. Bu rahat ve ortopedik yataklar, aynı zamanda hastanın psikolojisini olumlu yönde etkiliyor. Hastanın psikolojisinin düzelmesi, tedaviye olumlu bir şekilde yansımaktadır. Sonuç olarak daha kısa sürede hasta iyileşebilmektedir.

Piston motor kumandası bakım, onarım ve servis işlemlerinde her hangi bir sorun çıkmıyor. Satış ve kiralama hizmeti veren firmalar parça destekli servis imkanı sunarak yatağın kullanım ömrünü uzatıyor. Hizmet kalitesini her geçen gün daha etkili hale getiren yatak firmaları, yeni modelleri hizmete sunmaya başladı. Konfor, rahatlık, ortopedik özelikler, kumanda seçenekleri ve etkili kullanım seçenekleri, yeni ürünlerin karakteristik özelliğini meydana getiriyor. Kullanım özelliği bakımından etkili olan ve sağlıkta devrim niteliğinde olan bu medikal ürünler, tıp dünyasının vazgeçilmez seçenekleri arasında yerini almıştır.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.