Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Nasıl Alınır?

hasta yataklari 18

Hasta yatağı alım işlemlerinde, en önemli konu satılık ve kiralık seçenekleridir. Hasta yatağı satın alma kategorisinde, kısa süreli yatışlarda en uygun seçenek kiralık, uzun vadede yatışlarda satılık seçenekleri tercih edilmektedir. Hastanın rahatsızlığı için en uygun modelin seçilmesi, tedavi süresini kısaltacaktır. Tedavinin problemsiz bir şekilde noktalanması için dikkat edilmesi gereken husus yataktır. Hastalar için özel imal edilen hasta yatağı seçenekleri, bu kategoride tedaviyi kısaltan özelliğe sahiptir. Hastanelerde ve evlerde, hasta için en önemli konu olan yatak konusu, bu etkili ürün seçenekleri sayesinde çözüme kavuşmuştur.

Hastanız İçin En Uygun Modeli Satın Almalısınız

Sırt üstü yatak ve kalkamayan hastalar için, şişme yataklı modelleri tercih etmelisiniz. Baklava ve boru tasarımlı olan şişme yataklar, sürekli sırt üstü yatan hastalar için en iyi seçenektir. Hastanın sırtında ve kalçasında zamanla meydana gelen yaralar, sürekli sırt üstü yatmasından ve arka kısmın hava almamasından kaynaklanıyor. Bu nedenle, hasta yatağı kategorisinde, bu şişme yataklar, sırt ve kalça kısmında meydana gelen yaraları engelliyor. Bu bölgelerin hava almasını sağlayan bu pratik yataklar, ortopedik özelliklere sahiptir. Hasta yatağı satın alma işlemlerinde, yatağın özellikleri en önemli konu olarak değerlendirilmektedir.

Lazımlıklı Modeller

Tuvalet problemi olan hastalar için en iyi seçenek lazımlıklı modellerdir. Bu modeller de lazımlık yatağın alt kısmına monte edilmektedir. Temizlenme problemi olan hastaların bakım işlemini çok kolay hale getiren bu modeller, hasta yatağı seçenekleri kategorisindeki en kullanışlı modellerdir. Her hasta için farklı seçenekler mevcuttur.

Hasta Bakıcının Yapacağı Bir Çok İşi Yapıyor

Ayaklarından rahatsız olan hastalar için, ayak kısmını istediğiniz seviyeye getiren otomatik yataklar da mevcut. Bu yatakların baş kısmı da ayarlanabilmektedir. Ayak altına veya baş altına yastık koyma derdini ortadan kaldıran hasta yatakları, otomatiktir. Hasta istediği gibi ayak ve baş kısmını ayarlayabilir. Ayak ve baş kısmının sürekli ayarlanması gerekiyorsa, otomatik kumandalı seçenekler tercih edilmelidir. Hasta yatakları kategorisinde motor sayısı farklıdır. Buna bağlı olarak fonksiyonel farklılık da söz konusu. Kullanışlı ve hastanın yapısına uygun özelliklere sahip olan bu yataklar, adrese teslim edilmektedir. Oda sıcaklığına göre yer değiştirmesi gereken hastalar için tekerlekli seçenekler daha kullanışlıdır.

Normal karyola şeklinde olan modeller de bulunmaktadır. Hastalığa göre özel tasarlanan hasta yatağı seçenekleri, kolay kullanım özelliğine sahiptir. Hasta yatağı satın alma kategorisinde satılan bu ürünler, hasta bakıcıların işini kolaylaştırıyor. Tekerlekli hasta yataklarında oda değiştirme işlemi de çok kolay bir hale geliyor. Pratik kullanım özelliğine sahip olan bu ürünler, Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Hastanelerde en önemli medikal malzemesidir. Evde bakım çerçevesinde, hem hastanın tedavi süreci için, hem de hastaya bakanlar için büyük kolaylık sağlıyor. Hasta yatakları tercihinde önemli husus hastalığın şeklidir. Yatağın dizaynı ve diğer özellikleri, bu kategorideki alım işlemlerinde oldukça önemlidir.

Hasta Yatağı Neden Önemlidir

1996 yılından itibaren hasta yatağı ve çeşitli tıbbi malzeme imalatı konusunda uzmanlaşmış Emek Sağlık firması olarak, hasta yatağı ve karyolası ürünlerimizi İstanbul Bayrampaşa’da bulunan tesislerimizde imal etmekte, uygun fiyatlar ve ödeme seçenekleriyle siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunmaktayız.

Emek Sağlık olarak, hasta yatağı kiralama ve satış hizmetlerimizi sunarken, öncelikli olarak hastanızın niteliklerini ve genel durumunu gözetmekte ve buna uygun olarak hastanızın rahatını ve konforunu en iyi biçimde sağlayacak uygun yatağı tavsiye etmeye çalışmaktayız.

Hasta Yatağının Önemi Nedir ve Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Hasta yatağı denildiğinde, seçilecek yatağın hastaya uygunluğu çok önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir hastanın mümkün olduğunca rahat ve konforlu bir biçimde yatağını kullanabilmesi ve yatağın ergonomik özelliklerinin hastaya uygunluğu, hasta yatağı seçiminin önemini ortaya koymaktadır.

Emek Sağlık olarak bu konuyu çok önemsemekte ve “bir hasta yatağı genel özellikleriyle nasıl olmalı?” sorusunu şu şekilde cevaplıyoruz: Hasta yatağının iki tarafının da serbest olması önemlidir. Yatağın konumunun, ışığın arkadan gelmesine olanak verecek şekilde ayarlanması gerekmektedir. Yatağın bir tarafının duvara dayanması halinde, soğuğu geçirmediğinden emin olunmalıdır. Hasta eğer bir çocuksa, korkuluklu yatak seçimi uygun olacaktır. Hastaya bakan kişinin hareket kolaylığının sağlanması açısından, yatağın çok alçak olmaması hususu önemlidir.

Hasta yatağı çok yumuşak olmamalı ve yatak çarşafının altına bir muşamba veya yatak koruyucu serilerek yatağın ıslanması engellenmelidir. Yatağın ve çarşafının çok temiz olmasına ve yatağın üstüne gergin bir şekilde serilmesine özen gösterilmelidir. Yastık sıklıkla düzeltilmeli ve hasta rahatlatılmalıdır. Hastanın üstüne örtülecek yorganın ağır olmaması ile ense ve dizlerin alt kısmına yastık konulması faydalı olacaktır. Hasta solunum güçlüğü çekmekte ise, hasta yatağı baş tarafı biraz yüksek olmalı, ameliyattan yeni çıkan bir hasta ise, düz şeklide yatırılmalıdır. Hastanın kaymasının önlenmesi için, ayaklarının ucuna destekleyici yastık konulmalıdır. Hastanın durumu uygunsa, yatış şekli sıklıkla değiştirilmelidir.

 Emek Sağlık Hasta Yataklarının Avantajları

 • Yataklarımız, özel sünger malzeme kullanılarak imal edilmekte ve bu sayede hastanın vücut şeklini alarak, ergonomik bir özelliğe sahip olmaktadır.
 • Yatak üzerinde kullandığımız kılıflar, su geçirmez niteliktedir.
 • Yataklarımız, ergonomik yapıları ile kesinlikle terlemeye neden olmamaktadır.
 • Hasta yatağı imalatında, ortopedik elastik malzeme kullanmaktayız.
 • Belirli ölçüde ortopedik sünger üzerine, belirli kalınlıkta yatak eklenerek maksimum seviyede rahatlık sağlanmaktadır.
 • Yataklarımız, sağlık uzmanları tarafından tavsiye edilen yataklardır.
 • Yataklarımızın ortopedik özelliği sayesinde, hastanın üst seviyede konforu sağlanmış olmaktadır.
 • Yataklar üzerinde yer alan ve hava alabilen kılıf, kötü kokuların oluşmasını engellemektedir.
 • Yataklarımız tercihe bağlı olarak, evde ya da istenilen farklı bir ortamda rahatlıkla kullanabilmektedir.
 • Yataklarımızı garanti kapsamında ve uygun fiyat avantajlarıyla sizlere sunmaktayız.
 • Kolay ödeme koşulları, aynı gün teslimat ve kurulum desteği sağlamaktayız.
Hasta Yatağı Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön