Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Nasıl Kiralanır?

metal hasta yataklari

Hasta yatağı, hasta konforunu en üst düzeyde sağlamak, kullanımda her hastanın kolayca ulaşabileceği bir konfor yaratmak için tasarlanır. Hastanın kritik ihtiyaçlarını konfordan ödün vermeden karşılamak için üretilmiştir. Hastalar, hastalıkları ve tedavileri sırasında rahatlıkla kullanabilecekleri bir yatak satın alabilir veya hastane yatağı kiralamak gibi alternatif fikirleri değerlendirebilirler. Bu yataklar özellikle kalite ve güven veren firmalardan kiralanmalıdır.

Hasta Yatağının Genel Özellikleri

Hastalarının semptomlarından, rahatsızlıklarından kurtulmalarına yardımcı olmak için neredeyse her gün hastalarının başlarının veya bacaklarının kaldırılmasını isterler, hastalarda çok yaygın görünmektedir. Yatak kiralamak isteyen hasta ve yakınları, doktorun bu ihtiyacını karşılayabilecek, iyi bir gece uykusu çekmelerine yardımcı olacak, aşağı yukarı hareketlerinin kolay olmasını sağlayacak bir hasta yatağı bulmak isterler.

Hastalığın tedavisi sırasında dinlenmek, uyumak, etkilenen bölge ve benzeri noktaların sağlıklı, hastalığa uygun pozisyonda tutulması, hasta bakımının uygun ve sık olması için önemlidir. Tedavi sırasında bu faktörleri göz önünde bulundurarak sağlıklı ve rahat bir dinlenme ortamı yaratmak son derece önemlidir. Evdeki klasik yataklara göre kullanım ve işlev açısından çok farklı ve önemli avantajları olan hasta yatakları bulunmaktadır.

Hasta yatağı kiralama servisi

Hastane Yatağı Kiralama Süreci Nasıldır?

Hasta yatağı kiralama prosedürü, hastane yatağı satın alma prosedürü ile aynı kabul edilebilir. Bu prosedür benzer şekilde yapılır. Hasta yatağı kiralama sözleşmesi tarafınızca incelenir ve onaylanır. Kira sözleşmesi aksi belirtilmedikçe 1 aylık olarak yapılır. Tedavisi tamamlanan ve iyileşen hasta, isteğiniz üzerine evinizin teknik servisi tarafından karşılanacak ve böylece süreç tamamlanmış olacaktır. Yatak kiralamak, hasta yakınlarının yatağa ihtiyaç duyması ile iade etmesi arasında iade dahil hiçbir farkı yoktur. Ancak o zaman tüm dikkatinizi hastaya bakma ve tedavi etme sürecine verebilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Hasta yatağı, hastanın aileleri tarafından bakımı sırasında, bakan kişinin ve refakatçinin hayatlarının kolaylaştırmak, hastaların sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak, sağlık ve hasta konforunu ön planda olacak şekilde üretilmiştir. Bu sayede hastanın evde yatak kiralamak zorunda kalması durumunda, yatağın tamamen Türkiye ve uluslararası standartlara uygun olarak üretilmesi, günlük bakım ve hasta bakımında aile bireylerinin işini kolaylaştırmaktadır.

Yatak kiralamak, belirli bir süre yatağa ihtiyaç duyulduğunda, yani hastanın belirli bir süre yatağı kullanması gerektiğinde, yatak satın almaktan çok daha karlıdır. Yatak kiralama işleminin hem ekonomik kiralama süreci nedeniyle hem de tedavi tamamlandıktan ve hasta uyandıktan sonra yatağın korunması ve saklanmasının zor olacağından dolayı birçok avantajı beraberinde getirdiği görülmektedir. Hasta yatağı kiralama fikri bu anlamda oldukça olumlu bir fikirdir.

Hastane Yatağının Güvenlik Özellikleri Nelerdir?

Karyola direği, bacakların ve başın kaldırma hareketini sağlayan bir motorla donatılmıştır. Hasta yatağı modelleri son derece korunaklı ve sağlam malzemeden üretilir. Özellikle yanlarda bulunan korkuluklar hastanın dönmesi sonucu düşmesine engel olur.

Hasta Karyolası Fiyatları

Hasta yatakları, hastanın ihtiyaçlarına ve rahatlığına uygun çeşitli tasarım ve özelliklerde gelir. Hasta konforu açısından hastane yatakları çok farklı tasarımlarla üretilmekte, bu nedenle çok farklı fiyatları bulunmaktadır. Hastanelerde ve evlerde farklı kullanımlar için üretilen yatak modelleri çeşitli fiyat noktalarında karşımıza çıkmaktadır. Evde yatalak olan hastalar için üretilmiş birçok hastane yatağı modeli bulunmaktadır. Bu özellikle uzun süre yatalak olan kişiler için özel dikkat gösterilmesi gereken konulardan biridir. Havalı hasta yatağı modelleri, getirdiği rahatlık nedeniyle birçok kişi tarafından popüler olan bu yataklardan biridir. Hasta yatağı fiyatı, diğer yatak türlerine göre biraz farklıdır.

Havalı hasta yatağı özel üretim bir modeldir. Hastanın rahatlığı ve vücudun nefes alması için hava oluşturan bu yataklar yüksek fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Ayrıca manuel hastane yatakları uygun fiyatlarla mevcuttur. Bir diğer elektrikli otomobil modeli de yüksek fiyat aralığında satışa sunulan modeller arasında yer alıyor.

Hasta karyolası

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta yatakları evde ve hastanelerde hasta konforu için kullanılmaktadır. Birçok farklı tasarımda üretilen hastane yatakları tercih edilirken dikkatli olunmalıdır. Özellikle sıklıkla yatalak olan hastalar için içlerindeki yatak modellerini tercih etmek oldukça rahat olacaktır ve vücut rahat edecektir. Ayrıca popüler elektrikli hasta yatağı hastanın isteği üzerine yatağı hareket ettirebilen modellerden biridir. Hasta yatağı seçilirken hastanın kilosu ile ilgili faktörler göz önünde bulundurulur.

Ayrıca iki farklı tipte havayolu hastane yatağı bulunmaktadır. Ayrıca konfor açısından manuel yataklar yerine elektrikli modeller tercih edilebilir. Hastanın nefes almasını sağlayan ve cilt yaralanmalarına neden olmayan bir yatak seçimi hastanın rahat bir yaşam sürmesini sağlar. Felçli hastaların ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için tuvaletli hastane yatağı kiralama modeli de seçeneklerden biridir. İhtiyaçlarınıza göre tasarım ve fonksiyon açısından istediğiniz hasta yatağı kombinasyonunu seçebilirsiniz.

Bir Hasta Yatak Kiralarken Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Hastalığın özelliklerine uygun hastane yatağı seçilmesi esastır. Örneğin hasta serum tedavisi gören bir hasta ise yatağı kiralamak için serumun özelliklerine göre yatak dizayn edilmelidir. Ayrıca kiralık yatağın da şu özellikleri taşıması gerekir:

  • Hasta kiralanan yatakta yatacağı için rahat bir yatak seçilmelidir.
  • Özellikle beşik, vücutta yaralanmaların oluşmasını engelleyeceği için tercih edilmelidir.
  • Hasta konforunu sağlamak için belden yukarısı ayarlanabilir olması önemlidir.
  • Kiralık yatağın yüksekliği ve eğimi hastaya uygun olmalıdır.
  • Baş ve ayakların ayarlanabilir olması kiralama için iyi bir seçenek.
  • Düşmeye karşı korumalı raylı bir hastane yatağı kiralamak önemlidir.

Tüm bu ayrıntılara dikkat edilerek kiralanan bit hasta yatağı tedavi sürecinde oldukça faydalı olacaktır.

Hasta Yatağı Nasıl Kiralanır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön