Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Nasıl Kullanılır

mekanik hasta karyolasi

Hasta yatağı günümüzde çok sayıda kişi tarafından kullanım kolaylıkları nedeniyle özellikle uzun süre yatması gereken hastaların bakımı için tercih edilen ürünler arasındadır. Öyle ki bu ürünler sayesinde hasta yatağı üzerinde uzun süre kalması gereken hastalar evlerinin rahatlığında ve huzuru içerisinde bu süreyi geçirme olanağı bulmaktadırlar.

Hastaların özellikle yaşlı olması durumunda hastalıklarının verdiği bunaltıcı ruh halinden kurtulabilmeleri için bu tür ürünlerin kullanımı olumlu sonuçları da beraberinde getirmektedir. Çok sayıda avantajı beraberinde getiren hasta yatakları kullananların yanı sıra hastaya bakan kişilere de kolaylık sağlamaktadır. Ürünlerin sağladığı en önemli faydalardan biri olan tekerlekleri ile ürünlerin istenilen şekilde hastaya herhangi bir zarar verilmeden taşınması sağlanabilmektedir. Ayrıca kumanda sistemine sahip olan çok sayıda yatak sayesinde hasta yanında herhangi biri olmadan da ürünlerin hareket ettirilmesini sağlayabilmektedir.

Hasta yatakları ayrıca kullanıcılarının uzun süreli kullanımlarında iyileşme belirtileri gösterdiği de çok sayıda doktor tarafından kabul edilen hususlar arasındadır. Hasta yataklarının kullanımının amacına hizmet edebilmesi için öncelikle hasta yatağı kullanıcısının hastalığının derecesi ve yatak üzerinde geçirmesi gereken zamanın bilinmesi önemlidir. Çünkü hastanın özellikle yatalak hasta olması ve ellerini ya da ayaklarını oynatamıyor olması kullanım şeklini değiştirmektedir. Bu tür hastalar için kumandalı ve birkaç bölgeden yatağın hareketinin sağlanabiliyor olması önem arz eder.

Öyle ki yatağın baş ve ayak kısımlarının hareket ettirilebiliyor olması kullanıcısının yatak yaralarına maruz kalmaması ve vücudunda tutulmalar olmaması açısından önemlidir. Tüm bunların yanı sıra hastaya yemek yedirmek gerektiği durumlarda da baş kısmının istenilen seviyeye kaldırılması suretiyle hastaya kolayca yemek yedirmek mümkün olabilmektedir.

Hasta Yatakları Nasıl Kullanılmalıdır?

Hasta yatakları kullanılırken öncelikle hastaya bakan kişinin yatak özelliklerini net olarak biliyor olması gerekir. Çünkü özellikle uzun süreli yatalak hastaların bakımı için üretilmiş olan motor gücü yüksek yatakların kumanda sistemleri bulunmakta olup bu düzenekler sayesinde hastanın baş ve ayak kısımlarının hareketi sağlanabilmektedir. Ayrıca bu ürünlerin hastanın güvenliği ve sağlığı için özel üretim hava sirkülasyonunu sağlayan donanımları bulunmaktadır. Bu donanımlar sayesinde hastanın sağlığını olumsuz etkileyen bazı mikropların yatak üzerinde barındırılması engellenmektedir. Hastaya bakan kişinin bu nedenle ürünün özelliklerini bilerek kullanması hastanın sağlığının korunması için önem arz etmektedir.

Ayrıca hasta yatağı kullanımında temizlik ve hijyen hususlarına dikkate edilmeli ve yatağın temizliği sağlanırken kullanıma kılavuzundaki talimatlara uyulması önemlidir. Özellikle yoğun kimyasallar içeren ürünlerle yapılacak temizlikler hem hastanın sağlığı açısında hem de ürünün uzun süreli kullanılabilmesi açısından olumsuz sonuçlar getirebilmektedir.

Hasta Yatakları Seçimi Neye Göre Yapılmalıdır?

Hasta yatakları seçimi yapılırken öncelikle hastanın durumu incelenmeli ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek en uygun ürünün seçilmesi gerekmektedir. Öyle ki özellikle uzun süreli yatan hastalar için seçilecek ürünün çok sayıda özelliği bir arada bulundurması gerekir. Çünkü bu hastaların hareket kabiliyeti oldukça az olup bakan kişinin işini en kolay bir şekilde yapabilmesi önem arz eder. Çünkü bakan kişinin rahatlığı hastanın da daha sağlıklı ve rahat bir yatış sağlamasını beraberinde getirmektedir.

Hasta yatağı kullanıcısının öncelikle hastanın güvenliği için özellikle tekerlekli yataklarda sabitleme özelliğini kullanarak hastanın güvenli bir şekilde yatmasını sağlaması gerekir. Bunun yanında kumandalı yataklar için kumandanın baş ve ayak kısımlarının hareketini nasıl sağladığını öğrenerek küçük kazaların yaşanmamasının sağlanması da ayrıca önem taşımaktadır. Ürünlerin motor güçleri aynı zamanda yatağın hava sirkülasyonunu sağlaması için ve hastanın yatak yaralarına maruz kalmadan uzun süre yatabilmesinin sağlanması için tasarlanmıştır.

Hastaya bakan kişinin bu hususları bilerek hastaya bakması da bu nedenle önemlidir. Ayrıca ürünlerin hemen hemen tamamında bulunan serum askıları da kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu askılar yatağın dört bir tarafında olup hasta hareket ettirilmeden istediği tarafa serumun asılması sağlanabilir. Ayrıca özellikle beslenme yeteneğini kaybetmiş hastalar için sürekli kullanılması gereken serum şeklindeki besinlerde aynı yolla hastaya kolayca verilebilmektedir.

Ayrıca hasta yatağı kullanıcısının uzun süre sağlık ve güven içinde yatabilmesi için tasarlanmış olup bu hususu destekleyen bazı özellikleri de üzerinde barındırır. Bunlardan en önemlisi tekerleklerdir. Tekerlekler sayesinde hastanın kolayca bir yerden başka bir yere taşınması sağlanırken aynı zamanda sabitlenmediği takdirde bazı küçük kazalara neden olabileceği de unutulmamalıdır.

Hasta Yatağı Nasıl Kullanılır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön