Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Nasıl Taşınır?

kiralik hasta yataklari 16

Bir hastalığı olan ve yatakta çok fazla yatan yani yatağa bağımlı olan, tedavi sürecinde ise rahat edilmesini sağlamak amacı ile hasta yatağı üretilmiştir. Hastaların hareket ihtiyacına göre ayarlanabilen ve düşmeyi engelleyen yan korkulukların bulunduğu, hem bakım evlerinde hem de hastanelerde bulunan yataktır. Hasta yatağı bakıma ihtiyacı olan hastaların hareketliliğini yardımcı olur. Hasta karyolası, hastaların kullandığı yatak diğer yataklardan farklı olmasına rağmen hasta yatağı adını alırHasta yatakları da hastaların güvenliğini dahi sağlıyor.

Taşınabilir Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Ne İşe Yarar?

Bütün hastalar rahat etmek ister sürekli sırt üstü yatan hastaların ayak seviyesini sürekli değiştirilmesi, yemeğin verilmesi, hastanın altı ve yatağı sürekli değiştirilmesi gerekir. Bunların yapılması için bakıcıya ihtiyaç duyulur. Tabi bunların yapan bakıcıların işleri de zor oluyor, ama hasta yatağı onların işlerini kolaylaştırmıştır. Bu hasta yataklı motorla veya kumanda ile çalışmaktadır. Hasta yatakları tekerlekli olması ve yer değiştirme işlemi ile oldukça kolaylık sağlamaktadır. Pencere kenarına gitmek isteyen hastalar için de tekerlekli yatak tercih edilmektedir.

Hasta yatakları birçok model ve boyutlarda üretilmiştir. Hastaların rahatını sağlamak için kullanılan hasta yataklarında en çok tercih edilen elektrikli hasta yataklarıdır. Motor sistemi olan hasta yataklarımız en fazla tercih edilen ve konfor düzeyi en yüksek yataklarımızdır.

Hasta Yatağı Neden Tercih Edilir?

Hasta yataklarının tercih etme sebepleri hastaların rahatlığını sağlıyor ve tedavi süreçlerini kısaltmaya yardımcı oluyor. Sadece hastanelerde değil evlerde de kullanılan yataktır, bu yataklar sadece yetişkinler için değil çocuklar için de tasarlanmıştır. Hastalar daha çok huzurlu, dinlendirici ve de rahat yataklar isterler bunun içinde en iyi seçim havalı hasta yatağı tercih edilmelidir. Bu yatak hastanın cildine ve yaralarına zarar verecek etkenleri ortadan kaldırmasına yardımcı olur bu durumda hastanın rahat ve huzurlu uyumasına neden olur. Kısa süreli yatan ve imkânı olmayan hastalar için hasta yatağı kiralama daha avantajlıdır ama eğer uzun süreli yatacaksa tabii ki de satın alınması daha uygun. Hasta yatağı kiralarken dikkat edilmesi gereken, profesyonel kişiler tarafından kiralama yapmalısınız.

Çeşitli Hasta Yatağı Modelleri

Hasta Yatağı Nasıl Taşınır?

Hasta yataklarının bir diğer özelliği ise taşınabilir özelliği olmasıdır. Havalı yataklarda havayı indirip katlanabilir hale getirebilirsiniz böylelikle hafif ve taşınması kolay olabilir, istediğiniz alan içerisinde kullanılabilir. Bu yatak türü pozisyon veren havalı yatak kumandası ile çalışmaktadır.

Hasta taşıma lifti güçlü ve güvenli taşıma sağlıyor, bu lift sayesinde kolay ve hızlı katlanabiliyor tekrar hazır hale geliyor. Bu sayede taşıma ve de depolama sırasında daha avantajlı olabiliyor

Hasta Yatağı Taşıma Lifti

Taşıma Lifti iki tip şeklinde üretilmiştir motorlu ve manuel olarak. Motorlu olanlar genellikle elektrikle çalışıyor, elektrikler kesildiğinde ise kullanabilmesi için yedek bataryaları mevcuttur. Kumanda sayesinde indirme ve kaldırma işlemini kolaylıkla yapılabiliyor. Kumandalar kablolu ve kablosuz şeklindedir. Manuel ise refakatçi olan kişi sayesinde bir kol yardımı ile hareket ettirilmektedir. Bu liftlerin güvenlik özelliklerine dikkat edilmesi gerekir. Bu cihazın en önemli özelliği ise ağırlık taşıma kapasitesidir.

Hasta Yatakları

Hasta yatağı taşıma liftlerin maksimum taşıma kapasitesi ise kaldırabileceği ya da taşıyabileceği ağırlığı ifade etmektedir. Güvenli taşımalarda ise hastaları tehlike içine atmadan kaldırabildiği ve taşıyabildiği ağırlıkları ifade eder. Manuel ve motorlu liftlerde aynı güvenlik özelliği vardır. Eğer yanlış ürün tercih ederseniz cihaz hastanın üzerinde kopabilir veya kırılabilir ve hasta zarar görebilir yani yere düşerek sakatlanabilir bunun için ürün seçerken çok dikkatli olunmalıdır güvenlik özelliğine bakılmalıdır. Bu liftlerin bir diğer özelliği ise tavana sabitlenebilen raylı olmasıdır ve buda aynı motordaki gibi elektrikle çalışmaktadır. Hasta yatağı seçilirken hastanın ağırlığına uygun seçilmelidir, güçsüz ve kalitesiz bir yatak hastanın hayatını tehlikeye atabilir ayrıca taşıma sırasında sorun çıkabilir.

Hasta Yatağı Taşımanın Faydaları

Hasta transferi sırasında taşınması, sağlık personellerin taşımada kullanması gereken güç zorunluluğu ortadan kalkıyor. Hasta taşıma bezi ile uyum içerisindedir, hastanın rahat tutuşunu sağlayan ergonomik itme kolları olan güvenli bir şekilde rahat itme imkânı sağlıyor, 360 derece de dönüş özelliğine de sahiptir. Acil durumlarda durdurma ve de acil yerlerde indirme şekilde donatılmıştır. Bu yataklar sayesinde hastaların bakımları ve temizlik ihtiyaçları kolaylıkla yapılmaktadır. Hastayı taşırken bir düşme tehlikesinin olmaması önemli faydalarından biridir. Elektrikli  kumandalı bir hasta yatağı temini konusunda firmamızdan her zaman hizmet alabilirsiniz.

Partner firmamız 112 kıyafetleri tasarım ve pazarlama işi yapan EKG Medikal’e bu yazımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Hasta Yatağı Nasıl Taşınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön