Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Nasıl Temin Edilir?

hasta yataklari magaza

Hasta yatağı alırken dikkat edilecek ilk kriter, kişiye uygunluğudur. Hasta yataklarının kişinin bedensel özellikleri ve geçirdiği rahatsızlığa uygun olması son derece önem taşır. Hasta yataklarında yaş kriteri de bir diğer dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında gelir. İleri yaş hastaları ile gençler ve bebekler için alınacak hasta yatakları farklı özellikler içerir.

Hasta yatağı alırken doktor raporu olan yataklar, SGK tarafından karşılanır. Burada dikkat edilmesi gereken husus, SGK anlaşması olan yerlerden hasta yataklarının temin edileceğidir. Kişinin kendi seçtiği yatakların ödemesi yapılmayacaktır. Hasta yataklarının hastalığın rahat geçmesi ve hastalık sürecine de olumlu yönde katkı sunacağı bir gerçektir. Bu sebeple, güvenilir firmalardan kaliteli hasta yataklarının temin edilmesi gerekir.

Hasta Yataklarında Otomatik Çalışma Prensipleri

Hasta yatağı modelleri manuel ya da motorlu çalışma prensiplerine sahiptir. Elektrik kesintilerinin sık yaşandığı yerler için önerilen, pilli kumanda sistemleridir. Otomatik çalışma prensipleri sayesinde hasta yardımsız şekilde yatağı farklı pozisyonlara getirebilir. Hasta yataklarında otomatik çalışma uygulamalarının olması, yatan hastaya güven verecektir. Kimseden yardım almadan yatağı farklı açılara ayarlayarak, yemek yeme ve televizyon izleme gibi aktiviteleri gerçekleştirir.

Hasta yatakları kaliteli ve fonksiyonel olmalıdır. Hasta yataklarının motorlu modelleri, iki ve daha fazla motora sahip olması ile farklılaşır. Kimi yataklar asansörlü sistemlere sahiptir. Bu sayede yatağın yerden yükselmesi kumanda ile rahatlıkla sağlanır. Hasta yataklarının baş, ayak ve sırt kısımları da çok rahat şekilde motorlu çalışma sistemleri ile hareket edecektir. Son zamanlarda en çok tercih edilen hasta yatakları motorlu hasta yataklarıdır.

Elektrikli hasta yatakları

Havalı Hasta Yatağı Özellikleri

Havalı hasta yatakları en çok yaşlı hastalar için önerilen yatak türleridir. Bu hasta yatakları, cilt ve omurga sağlığına sunduğu katkılar nedeniyle tercih edilir. İleri yaş hastalarının ciltleri adeta bebek cildi gibi hassastır. En ufak bir tahrişte kolaylıkla yara açılacak duruma gelir. Bu sebeple, sürekli hava veren hasta yatakları, yatan hastaya ferahlık ve kan akışında hızlanma meydana getirir. En sıcak havalarda bile serinlik hissi söz konusudur.

Felçli hastalar için de havalı yatak kullanımı önerilir. Havalı hasta yataklarının en çok talep gören modelleri, baklava ve boru tipli olan hasta yataklarıdır. Pozisyon değiştirme özellikleri sayesinde yaşlı hastalarda cilt yaralarının açılması önlenir. Motorlu çalışma ilkeleri ile son zamanların en çok tercih edilen hasta yataklarının başında yer alır.

Havalı yatak ve hasta yatağı

Kiralık Hasta Yatakları

Hasta yatağı fiyatları, yatağın modeli ve kalitesi le yakından ilgilidir. Hasta yatağı fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de hasta yataklarının satın alınmış ya da kiralanmış olmasıdır. Kiralama seçeneği her zaman için çok daha uygun fiyatlıdır. Bu sebeple kiralık hasta yatağı bütçe dostu yataklar olarak ta anılır. Kiralık hasta yataklarında bulunan özellikler, yeni üretimden çıkmış satın alınacak olan yataklarda da vardır.

Kısa süreliğine hasta yataklarını kullanacak olanlar için önerilen elbette, kiralık hasta yataklarıdır. Kullanım süresi sonunda da bu yatakların tekrar aynı firma tarafından iadesi bulunur. Bu sayede kullanım süresi biten hasta yatakları evlerde yer işgaline sebep olmaz. Kiralık hasta yatakları kiralama öncesi ve sonrasında da detaylı şekilde temizlenen ve bakımları yapılan yataklardır.

Kurumsal Firmalardan Hasta Yataklarının Temini

Hasta yataklarının kurumsal firmalardan temin edilmesi son derece önem taşır. Bu firmalar en ufak bir arıza halinde yatakların bakımını yerinde yapacak olan firmalardır. Hasta yataklarının satış ve kiralanması için sunulan hizmette, geniş bir servis ağı bulunur. Özellikle, kiralık hasta yataklarında hijyen kurallarına uygun şekilde detaylı temizlik de söz konusudur.

Hasta yataklarında kiralama ve satın alınmış modelleri, hastanın bulunduğu yerde kurulumu firma tarafından yapılır. Fiyat ve kalite standartlarına dikkat edilmesi de bu firmaların bir başka tercih edilme nedenleridir. Kurumsal firmalar, hasta yatağı alacak olan kişileri de doğru bilgilendiren, hastalığa uygun olan modelleri öneren işletmelerdir.

Hasta Karyolası Seçimi

Hasta karyolası seçerken, yatan hastanın zevkine uygunluğu son derece önemlidir. Hastalık, bakan ve yatan için en zor süreçlerdendir. Yatan hastanın, kendini yatağında dinleniyor hissinde bulması, hasta için huzur ve mutluluk kaynağıdır. Hasta yatağı seçerken önerilen, hastanın kendi yatağına benzer olan tasarımların tercih edilmesidir. Bu sayede hasta, çok daha olumlu bir ruh hali içerisinde hastalık sürecini geçirir.

Hasta karyolası

Olumlu ruh haline sahip olan hastaların da hastalığı çok daha kolay atlattıkları gözlenir. Hasta karyolalarında son dönemlerde tercih edilen modeller arasında, ahşap görünüm sunanlar ilk sırada gelir. Ahşabın sıcak ve huzur veren yapısının hastalar için olumlu bir ruh haline sevk ettiği gözlenmiştir. Hasta yataklarında dayanıklılık ve ortopedik sünger kullanımı kadar, şık karyolalar da hastalık sürecine olumlu yönde katkı sunar.

Kaliteli ve Rahat Hasta Yatakları

Hasta yataklarının hava koşullarından etkilenmeyecek şekilde paslanmaz yapıda olması, kalitesi ile yakından ilgilidir. Uzun süre bozulmadan kullanım imkânı sunan hasta yatakları da kaliteli hasta yataklarıdır. Hasta yataklarında güvenlik unsurlarının başında gelen, ayaklardaki tam tur dönme özellikleri ve ABS fren sistemidir. Yatan hastanın düşmesini engelleyen yatak yanı koruyucu bariyerleri de bir başka emniyet unsurudur. Hasta yatağı alırken, emniyetli ve uzun süre dayanacak sağlam malzemeden yapılmış olan tasarımların tercih edilmesi önerilir.

Kaliteli hasta yatakları
Hasta Yatağı Nasıl Temin Edilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön