Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Nasıl Temizlenmeli

hasta karyolasi kiralama 2

Hasta yatağı nasıl temizlenmesi konusu içinde yer alan ev tipi hasta yatağı nasıl temizlenir, hasta yatağının temizliğinde kullanılmaması gereken malzemeler nelerdir gibi birçok sorunun yanıtını bu içerikte bulabilecek ve siz de kendi hastanızın yatağını temizlerken dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında bilgi alabileceksiniz.

Temizlik, kuşkusuz hayatımızda en önem verdiğimiz konulardan birisi. Özellikle, öz bakım temizliği dışında oda temizliği veya evin temizliği gibi diğer temizlik konularından ziyade hastaların bakımları ve yataklarının temizliği ise oldukça önemli bir konudur. Zira, hastalık süreci ile birçok problemle uğraşmak zorunda kalan hasta yakınlarımız, gerek kişisel gerekse de kişisel alanlarını temizlemek konularında epey bir zorlanabilmektedir. Bu nedenle, kendini ciddi anlamda yetersiz hisseden hastalar, daima kendilerini kötü hissetmekte ve üzülmektedirler. Günümüzde kısa süreli ya da uzun süreli yatış yapacak hastaların gerek psikolojik gerekse de sosyolojik açıdan daha “yoğun” duygular yaşadığı kaçınılmaz bir gerçek. Bu sebepten ötürü de, hastalar istemeden kirlettikleri yatakların temizlenmesinde de oldukça rahatsızlık duymaktalar. Hastaların konforu sağlamak ve iyileşme süreçlerini desteklemek için birçok medikal firma, hasta yatağı üretirken temizlik ve hijyen kıstaslarına önem veriyor. Anti-alerjik kumaşlar ile üretilen hasta yataklarında mikropların birikmemesi amacıyla da birçok teknoloji kullanılıyor.

HASTA YATAĞI NASIL TEMİZLENMELİ?

Hasta yatağını henüz almadıysanız, ya da temizlenme süreçleri hakkında araştırma yapıyorsanız, aşağıdaki maddelere dikkat ederek, siz de hasta yatağınızın temizliğini kolayca yapabilirsiniz.

  • Yıkanabilir Kumaşlı Hasta Yataklarını Tercih Etmeniz, Kolay Temizlik İçin Önemli

Hasta yatağı seçerken kumaşının ne derece yıkanabilir olduğuna dikkat etmenin haricinde yıkanması halinde esneme ya da büzülebilme ihtimallerini de göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü, profesyonel anlamda üretilmemiş hasta yataklarının birçoğunda kumaşlarda yıkanması söz konusu olmamakta ancak halı yıkama firmaları gibi firmalar ile temizlikleri sağlanabilmektedir. Bu da hem sizin için hem de hastanız için oldukça meşakkatli bir süreç. Bu nedenle, yıkanabilir kumaş tercih ederek hasta yataklarınızın hem sağlığını koruyabilir hem de rahatının devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Beyaz sabun vb. gibi ürünler hasta yatağının silinmesinde ve lekelerin çıkmasında önemli görev görüyor. Beyaz sabunu rendeledikten sonra sulandırdığınız da hasta yatağınızda oluşan lekelenme ve tozların hepsi kolaylıkla temizlenecektir. Eğer ki profesyonel anlamda bir temizlik istiyorsanız hasta yatağını aldığınız yere başvurarak (veriyorlarsa) temizlik hizmeti de sağlayabilirsiniz.

  • Hasta Yatağı Temizliğini Yaparken Çıkarılabilen Ürünleri Çıkarmaya Özen Gösterin

Toz ve birikintiler, hastaları oldukça rahatsız eder ve enfeksiyona daima davetiye çıkarırlar. Bu nedenle, hasta yatağı temizliği konusunda hasta yatağının parçalarının çıkabilmesine dikkat edin. Eğer hala daha bir yatak almadıysanız boru tipi hasta yatağı sizin için uygun olabilir.Bütün borularının parçalara ayrılabilmesine olanak tanıyan tasarımı ile boru tipi hasta yatağı, temizlik anlamında hastalara büyük kolaylık sunuyor.

  • Hasta Yatağını Temizledikten Sonra Havalandırma Çok Önemli

Hastalar, hastalık döneminde oldukça kokulara ve temizlik malzemelerine karşı hassasiyet gösterebilirler. Bu nedenle, hasta yatağı ve çevresini temizledikten sonra hasta yatağını havalandırmalı ve kokunun odadan uzaklaşmasını sağlamalısınız.

Hasta Yatağı Nasıl Temizlenmeli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön