Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Nedir

hasta yatagi tumb

Hasta yatağı hastane, huzurevi, bakımevi ve normal yaşadığımız evlerde kullanılabilen genellikle yatalak hastalar için üretilen ve satışı yapılan özel bir yatak çeşididir. Hasta karyolası hastanın rahatlığı ve sağlığı için oldukça önemlidir. Ayrıca bu ürün sayesinde hasta refakatçisi de hastasına daha sağlıklı ve kendisini rahatlatacak şekilde bir ortamda bakmaktadır. Hasta yatakları elektrikli ya da manuel olarak iki farklı çalışma çeşidine sahip bir yatak türüdür. Manuel yataklar yatak üzerinde bulunan bir kol sayesinde hasta bakıcısını bunu ittirmesiyle çalışan yataklardır. Elektrikli yataklar ise kumandası olan bir motorun yatağı elektrik desteği sayesinde hareket ettirmesine yaramaktadır. Son yıllarda elektrikli yatakların üretimi ve satışı manuel yataklara göre daha fazla olmaktadır. Çünkü elektrikli yataklar hem hasta hem de bakıcısı daha rahat çalışan bir yatak çeşididir.

Hasta Yatağı Ölçüleri Ve Diğer Özellikleri

Hasta yatağı kapladığı yer bakımından da normal yataklara göre oldukça farklılık göstermektedir. Doksan santimetreye yüz doksan santimetre ölçülerinde olan yataklarımız evinizde kullanmanız durumunda evinizin herhangi bir odasında çok fazla yer kaplamadan kullanacağınız şekilde üretilmektedir. Hasta yatağı genellikle demirden üretilen bir üründür. Demir ne kadar kalın ve kaliteliyse yatağınız da o kadar kaliteli olacaktır. Evde kullanım için özel ürettiğimiz bir yatak olan ahşap hasta karyolası tek farklı olarak üretilen yatak çeşidimizdir. Bu yatağımız ev için üretilmekte olup demir yerine tamamen ahşaptan üretilen bir yatak çeşidimizdir. Bu yatak sayesinde hastanız kendisini normal bir yatakta yatıyormuş gibi hisseder ve hastalık psikolojisinden bir sürede olsa uzaklaşır.

Hasta Yatağı

Hasta karyolasının motor dışında yan korkuluk, başlık, serum askısı, kilitlenebilen tekerlek ve şilte gibi yatakla beraber kullanılan parçaları da bulunmaktadır. Hasta yataklarında kullanılan motor çeşitleri iki motorlu, üç motorlu, dört motorlu olmak üzere üç çeşittir. Ekonomik bir hasta yatağı satın almak için iki motorlu ürünümüzü tercih edebilirsiniz. İmalattan direk size satış yaptığımız için fiyatlarımız diğer firmalara oranla daha düşük düzeydedir. Hasta yatağı hakkında daha detaylı almak için bizi arayabilir, ya da internet sitemizi ziyaret ederek ürünlerimizi inceleme şansına sahip olabilirsiniz.

Hasta Yatakları Hakkında Bazı Bilgiler

Hasta yatağı felçli bir hastanız var ise ya da yaşlı bir yakınınıza bakmak durumunda iseniz kullanmanız gereken bir yatak çeşididir. Huzur evleri, bakım evleri, hastanelerde kullanılan bu yatak çeşidi son yıllarda evde de kullanılmaya başlanmıştır. Artık hastanelerin hastayı uzun süre yatırmak çok para istemesi, insanların yakınlarını huzur evlerine ya da bakım evlerine vermelerini istememeleri sonucu hasta yatakları evde kullanılmaya başlanmıştır. Evde kullanımın artması sonucu hasta karyolası imalatı ve satışı da oldukça artmıştır. Ülkemizde artık büyük bir sektör olan bu sektörde birçok firma faaliyet göstermeye başlamıştır. Büyük bir sektör olma yolunda ilerleyen hasta yatağı sektörü birçok girişimcinin bu alanda faaliyet göstermesine olanak sağlamıştır

Hasta yatakları çoğunlukla elektrikli bir motor ile çalışan yatak çeşididir. Manuel modeli de bulunmaktadır, ama artık bu modelin kullanımı oldukça azalmıştır. Elektrikli modelinde motor bulunan ve kumandasıyla çalışan bir düzenek mevcuttur. Bu düzenek sayesinde hasta yatak üzerinde hareket edebilmeye başlamıştır. Elektrikli hasta yatağı üretimi son yıllarda oldukça artmıştır. Bu modele talep oldukça fazladır. Yurtdışından ithal edilen kaliteli motoru sayesinde hastanız güvenli bir yatak üzerinde yatmaktadır. Hastanelerde kullanılan kaliteli yatakları evinizde de aynı konforda kullanma özgürlüğüne sahip olacaksınız.  Hasta karyolasında yatan bir hasta normal bir karyola da yatan hastaya göre tedavi sürecinde daha hızlı bir iyileşmeye sahip olacaktır. Hasta yatağının hareket etmesi de hastanın yatak üzerinde temel ihtiyaçlarını karşılamasına olanak sağlayacaktır.

Hasta Yatağı Seçimi Nasıl Yapılır

Hasta yatağı seçimi yaparken ilk dikkat etmeniz gereken hastanın kilosudur. Hastanız yüz kilo ve altında ise iki motorlu modelimizi, yüz kilo üzerinde ise üç motorlu ya da dört motorlu modelimizi tercih edebilirsiniz. İki motorlu modelimiz baş ve ayak kısmını kaldırırken üç motorlu modelimiz bunun yanında asansör özelliğine sahiptir. Dört motorlu modelimiz ise eğim özelliğine sahiptir. Üç modelimizde de ortak olan şey baş ve ayak kısmının hareket etmesidir. Fiyat olarak ise en ekonomik modelimiz iki motorlu modelimizdir. Bu modelimiz de kendi içinde gruplara ayrılmıştır. Bu gruplar yan korkuluk ve başlık özelliklerine göre değişiklik gösterir. Detaylı bilgi için internet sitemizi ziyaret edebilir ya da mağazamıza konuk olabilirsiniz.

Hasta Yatağı Nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön