Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Otomatik

hasta yatagi kiralama ankara

Hasta yatakları otomatik kullanım rahatlığı sunan yatak tasarımlarıdır. Rahat hasta yataklarının otomatik çalışma prensipleri, kullanan kişilere yatağı rahat hareket ettirme kabiliyeti sunar. Hasta yatakları, manuel ve otomatik olmak üzere başlıca iki sınıfa ayrılır. Otomatik çalışan hasta yatakları, kumanda ile yatağı farklı açılara getiren yataklardır. Hasta yataklarının kişiye uygunluğu da önem taşıyan bir başka husustur. Fiziksel özellikleri ve geçirilen rahatsızlıklar, hasta yataklarının seçiminde ana etkendir. Kişinin rahatlığını öne çıkaran kaliteli modellerin seçilmesi gerekir. Bu konuda deneyimli olan ve sektörde kurumsal hizmet sunan firmalardan destek alınması önerilir. Hasta yataklarının kilolu hastalar, yaşlı, bebekler için farklı özelliklerde olması da gerekir. Fiziksel ve yaşa bağlı değişen özelliklere uygun olan yatak tasarımlarının tercih edilmesi önerilir.

Kurumsal Firmaların Sunduğu Destekler

Hasta yatağı otomatik kurumsal firmaların sunduğu yatak modelleri içerisinde ilk sıralarda yer alır. Hasta yataklarının seçiminde kurumsal firmalar, doğru bilgilendirme hizmeti de sunar. Hastalıkların kısa sürede iyileşmesine katkı sunan, hastaya uygun yataklardır. Bu yatakların kolay kullanılan ve dayanıklı olanlarının alınması tavsiye edilir. Hasta yataklarının yerinde kurulumu da kurumsal firmaların sorumluluğu altındadır. Yataklarda meydana gelebilecek arızalar, kurumsal firmalar tarafından yerinde onarılır. Bakım ve onarım hizmetini sunan bu firmalar, ciddi olduğu kadar, uygun fiyatlı satış ta yaparlar. Fiyatla birlikte yatağın özellikleri ve kalite karşılaştırmasının da yapılması önerilir. Kurumsal firmalar, kalite ve fiyat konusunda standartlara uygun hizmet sunarlar. Kalite standartlarına uygun olan yatakların satış ve kiralaması için kurumsal firmalar seçilmelidir.

Otomatik hasta yatağı modelleri

Yaşlı Hastalar İçin Önerilen Yatak Tasarımları

Hasta yatağı otomatik modelleri, yaşlılar için önerilen havalı yataklarda da görmek söz konusudur. Yaşlı hastaların incelen cilt yapısı en ufak bir tahrişte yara alacak durumdadır. Bu sebeple, sürekli hava aldıran yatakların tercih edilmesi önerilir. Havalı hasta yatakları başlıca iki türdür. Baklava ya da boru tipli olmak üzere iki sınıfa ayrılır. İçlerinden geçen hava kanalları sayesinde yatan hastaya serinlik ve ferahlık hissi sunar. Havalı hasta yataklarının hava kanalları sayesinde yatan hastanın kan akış hızı artacaktır. Bu sayede cilt yaralarının da oluşması engellenmiş olacaktır. Hasta yataklarının kişiye uygunluğu da önem taşıyan bir başka husustur. Felçli hastalar da uzun süre yatması gereken hasta grubundadır. Bu hastaların omurga sağlığına olumlu yönde tesir eden yine havalı hasta yataklarıdır. Yaşlılarda oluşan cilt yaralarının tedavi süreci çok zaman alacağı için mutlaka havalı hasta yataklarının tercih edilmesi gerekir.

Dayanıklı Hasta Yataklarının Önemi

Hasta yatağı otomatik olduğu kadar dayanıklı modeller de olmalıdır. Havalı hasta yatakları, havanın neminden etkilenmez yapılar olmalıdır. Bu sayede paslanmadan uzun süre kullanılır. Hasta yataklarının ağır kilolara da dayanıklı olması, yatakların bozulmadan kullanımını sağlar. Hasta yataklarının güvenlik unsurlarının da bulunması, yatan hastanın emniyetli şekilde istirahati için önem taşır. Hasta yatağı alacak olanlar için önerilen, kalite kontrol testlerinden geçirilmiş olan ve Sağlık Uygulama Tebliği’ne uygun modellerin tercihidir. Uzun süre kullanım imkanı sağlayan yataklar, sektörde profesyonel hizmet sunan firmalardan temin edilir. Hastanın hasta yatağı kullanımı raporla belirlenmişse, ücret ödemeden de yatak temin edebilir.

Dayanıklı hasta yatakları

Kiralık Hasta Yatakları

Hasta yatağının otomatik modellerini kiralık ya da ikinci el yataklarda da bulmak söz konusudur. Kiralık hasta yataklarının en önemli avantajı, yatağın satın alma seçeneğine nazaran çok daha uygun fiyatlarla temin edilmesidir. Kiralık hasta yataklarının kurulumu da kiralama işlemini yapan firmalarca yapılır. Hasta yataklarının kullanım süresi sonunda tekrar iadesi de yine kurulumunu yapan firmalarca alınır. Bu sayede hasta yataklarının evlerde kullanım süresi sonunda fazladan yer işgal etmesi önlenmiş olur. Kiralık hasta yataklarının bakım ve detaylı temizlik işleri de yine kiralama hizmetini veren firmalar tarafından yapılır. Uygun fiyatlı olan ve satın alınacak yataklardan hiçbir farkı olmayan bu yatakların tercihi son dönemlerde artış göstermiştir. Kısa süreli yatak istirahati olan hastalar için de en çok önerilen, kiralama seçeneğidir. Kurumsal satış ve hasta yatağı kiralama hizmeti sunan firmalar, bu yatakların bakımlarını da yapan işletmelerdir.

Şık Modelleri İle Öne Çıkan Hasta Karyolaları

Hasta yatağı modellerinin otomatik ve şık tasarımlar olması her zaman tercih sebebidir. Hastaya moral sunan unsurların başında gelen, kullandığı sevdiği eşyalardır. Tüm gününü yatakta geçirecek hastalar için yattığı yatağın tasarım güzelliği de moral sunacak unsurlardır. Kişinin kendi yatağına benzer modelleri tercih etmesi, hasta yataklarında sık karşılaşılan durumlardır. Bunun en önemli sebebi, hastanın bu sayede daha huzurlu olmasıdır. Huzurlu ve mutlu olan hastaların bu süreci daha rahat atlattıkları da görülmüştür. Hasta yatakları arasında ahşap karyola görünümlü olanları da son zamanlarda en çok tercih edilenlerdir. Ahşap modellerin sıcak havası, yatan kişiye huzur ve mutluluk sunacaktır. Kaliteli ve şık olan modellerin tercih edilmesi tavsiye edilir.

Otomatik hasta karyolası modelleri

Rahat Kullanım Avantajı

Hasta yatağı otomatik şekilde çalışan yataklar, iki ve daha çok motora sahip olabilir. Bu sayede yatağın farklı kısımları kolaylıkla hareket edebilir. Hasta yataklarının tekerleklerinin tam tur dönmesi de rahat kullanım avantajı sunar. Tekerleklerin otomatik kilitlenme sistemlerinin de olması bir başka önemli güvenlik husustur. Otomatik hasta yataklarında, hastanın yemek yeme ve kitap okuma faaliyetlerinde yardımsız şekilde yatağın pozisyonunu değiştirmesi mümkündür.

Hasta Yatağı Otomatik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön