Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Özellikleri

hastaliga ozel yataklar

Bir hasta yatağı satın almaya veya kiralamaya karara verdiniz ve muhtemelen şimdi bu konuda araştırma yapıyorsunuz. Daha önceden bir hasta bakım deneyimi yaşamışsanız konuya yabancı değilsinizdir. Bu yazımızda hasta yatakları ve özellikleri hakkında bilgisi olmayan müşterilerimizi hedefledik. Firmamızda imalatı yapılan hasta yataklarının özelliklerini aşağıda sizler için yazdık.

2 Motorlu Hasta Yatakları ve Özellikleri

Hastaların kendilerini evinde rahat hissetmesi ve hastane konforunda kalması için hasta yatakları üretilmiştir. Bu yataklar arasında yer alan 2 motorlu hasta yatakları şık ve ergonomik bir tasarıma sahiptir. Kilo açısından daha az kilolu olan (150 kiloya kadar) hastalar için uygundur. Bu yatak çok amaçlı ve elektriklidir. Kumanda yardımıyla rahatlıkla kontrol edilmektedir. Profil açısından her yöne dönen tekerlekleri sayesinde hastanın rahat hareket etmesini sağlar. Yatağın kenarında bulunan serum askıları sayesinde hastanın serumları kolayca değiştirilir.

2 Motorlu Hasta Yatağı

Ortopedik yataklar arasında yer alan 2 motorlu hasta yatağı anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Hasta evde bakılıyor olsa bile hastanenin hijyen şartları bu yatakta sağlanmaktadır. Başlığının temizliğinin rahat olması birçok avantaj sağlar. Ayrıca yatağın kenarında bulunan korkuluklar hastanın güvenliğini sağlamaktadır. Yatağın içerisinde yer alan amortisörler kullanış açısından verimlidir. 2 motorlu hasta yatağı en çok tercih edilen hasta yatakları arasında yer alır.

Sağlıklı Tedavi Süreci İçin İdeal Yataklar

Hasta yatağı arasında bu modelin sıkça tercih edilmesinin nedeni evde bakılacak hastalar için ideal olmasındandır. Yatakta yer alan 2 dual motor birçok açıdan fonksiyoneldir. Hasta doğrulmak istediğinde bu yatak sayesinde rahatlıkla doğrulabilir. Aynı zamanda bu yatak son derece ergonomik ve uygun fiyatlıdır. Eğer elektrikler kesilirse yatak bir süre daha çalışmasına devam edecektir. Yatakta kullanılan malzemelerin uzun ömürlü ve paslanmaz olduğunu belirtmeliyiz. Tekerleklerin hareket etmesini istemiyorsanız yatağı sabitleyebilirsiniz. Bunun için çapraz kilit sistemini kullanmanız yeterlidir. Yatağın yan korkuluklarını çıkartmak isterseniz bu mümkündür. Normal bir yatağı andırmayan görünüşüyle 2 motorlu hasta yatağını mutlaka tavsiye ederiz. Yatak yüksekliği yaklaşık 40 cm olan bu yatak evinizdeki diğer yataklardan ayrışmayacak şekildedir. Bu sayede hastanız psikolojik açıdan da olumlu etkilenecektir. Kendini daha sağlıklı hisseden hastaların iyileşme süreci de kısalacaktır.

Söz konusu hasta yatağı seçimi olduğunda öncelikle hastalığa göre yatak seçimi yapılmalıdır. Hastanın boy-kilo durumları göz önüne alınmalıdır. Ayrıca hastanın ihtiyacı olan bütün özelliklerin yatak tarafından karşılanması gereklidir. Hasta yataklarının uzun ömürlü, dayanıklı ve sağlıklı malzemelerden tasarlandığına emin olmalısınız.

3 Motorlu Hasta Yatakları ve Özellikleri

Hasta yatağı seçimi için dikkat edilmesi gereken ilk şey hastanın durumudur. Eğer yanlış bir yatak seçimi yapılırsa hasta için olumsuz durumlarla karşılaşılabilir. Hastanın yatağa bağımlı bir hasta olması onun lazımlıklı bir yatağa ihtiyaç duyduğu anlamına gelebilir. Aynı şekilde hastamız için hangi yatağı, kaç motorlu olanı alacağız gibi endişeleriniz olabilir. Bunun için en doğru bilgiyi yetkili firmanızı arayarak öğrenebilirsiniz.

3 Motorlu Hasta Yatağı

3 motorlu hasta yataklarının ilk özelliği 1 adet serum ve 2 adet sonda askısını bünyesinde bulundurmasıdır. Hemşirelerin veya uzman doktorların ilk müdahalesini gerçekleştirmesi için uygun bir yataktır. Eğer yatak şiltesi takmanız gerekirse bu yatağa rahatlıkla takabilirsiniz. 3 motorlu ve elektrikli olan bu yatak çeşidi 150 kg. sınırını aşmayan hastaların kullanımı için üretilmiştir. Eğer isterseniz karyolanızın yüksekliğinin rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Özel kumandası sayesinde yatağı rahatlıkla hareket ettirebilirsiniz.

Hasta yataklarının bu kadar önemli olmasının sebebi hastanın iyileşmesine olan etkileridir. Doğru hasta yatağı seçimi yapmak çok önemlidir. Fakat hasta yatağı satın almak için bütçeniz yeterli olmayabilir. Bu durumda sizlere hasta yatağı kiralama seçeneğini tavsiye edebiliriz. 3 motorlu hasta yatakları ortopediktir, hastanın kas ağrılarını giderecek özel yapıya sahiptir. Ayrıca anti bakteriyel oluşuyla hastaya sağlıklı bir bakım ortamı sunmaktadır. Bu hasta yataklarının diğer bir özelliği temizliğinin kolay olmasıdır. Değişken başlıklar sayesinde rahatlıkla hijyen sağlayabilirsiniz. Ayrıca yatağın tekerlekleri her açıdan dönüş kabiliyetine sahiptir.

Paslanmayan ve uzun ömürlü malzemelerle üretilmiş 3 motorlu hasta yataklarından memnun kalacağınıza eminiz. Eğer karyolanızı sabitlemek isterseniz çapraz kilit özelliğini kullanabilirsiniz. Yatağın kenarlarında bulunan korkuluklar yaklaşık 35 cm yüksekliğindedir. Böylelikle hastanın olası düşme riskine karşı hastayı korumaktadır. Bu yataklar fonksiyonel olması ve ekonomik fiyatlar sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. En çok tercih edilen modeller arasında yer alan 3 motorlu hasta yatağı modeli asansörlü bir modeldir. İstediğiniz şekilde alçaltıp yükseltebileceğiniz bu yatak modeli hakkında daha detaylı bilgi almak için, Emek Sağlık firmamızın web sayfası üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. En yeni teknoloji sistemleriyle donanımlı olan bu yatağı tavsiye ederiz.

4 Motorlu Hasta Yatakları Ve Özellikleri

Hasta yataklarının motor sayıları ve çeşitleri, hastanın durumuna göre farklılık göstermektedir. 4 motorlu hasta yataklarının en önemli özelliği boyu uzun ve kilolu olan hastalar düşünülerek tasarlanmış olmasıdır. Birçok hastanın iyileşme sürecinde yatak seçimi doğrudan etkilidir. Eğer hasta için yanlış bir yatak türü seçilirse hastanın iyileşme süreci uzayacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için işinde uzman olan firmalardan yatak almak önemlidir.

4 Motorlu Hasta Yatağı

4 motorlu hasta yatağının toplam 4 adet piston motoru bulunmaktadır. Bu nedenle ismi 4 motorlu hasta yatağı olarak geçmektedir. Eğer hastanın kilosu fazlaysa daha az motorlu bir yatak almak doğru olmayacaktır. Bu durum yatakların ömrünü kısalttığı gibi hastayı da zorlayabilir. Pek çok açıdan fonksiyonel olan bu yatakta hastanın konforu düşünülmüştür. Yatağın kenarında bulunan korkuluklar sayesinde hastanın dönerken düşmesi engellenmektedir. Ayrıca hastanın doğrulma sırasında güvenliği sağlanmıştır. Bu yatakların en güzel özelliklerinden birisi de hastanın rahatlıkla doğrulmasını sağlamasıdır. Trendelenburg hareket kabiliyetine sahip oluşuyla 4 motorlu hasta yatağını tavsiye ederiz.

Elektrikli Hasta Yatakları

Elektrikli yataklar kategorisinde bulunan bu yatak türü el kumandası yardımıyla rahatlıkla kontrol edilir. Kişinin kolaylıkla doğrulmasını sağlar. Yatakta birçok detay düşünülmüştür. Yatağın opsiyonel donanımları arasında tartı sistemi, drenaj askısı, X-Ray kaset yeri, hemşire kontrol paneli gibi birçok özellik bulunur. Bunlar içerisinde yer alan tutunma kolu sayesinde hasta ayağa kalkabilir. Sırt kısmı manuel CPR sayesinde hastanın sırtı ortopedik olarak desteklenmiştir. Korkuluk kumandası sayesinde hastanızı her an güvende tutabilir, onun düşmesini engelleyebilirsiniz. Batarya özelliğine sahip bu elektrikli yataklar elektrikler gitse bile hemen kapanmaz. Bir süre daha yatak çalışmaya devam edecektir. Karyolanın her köşesinde darbeleri absorbe eden özel tekerlekler bulunmaktadır. Hastanın taşınması söz konusu olduğunda hasta bu durumdan etkilenmeyecektir.

Hasta yataklarının avantajları saymakla bitmemektedir. Bununla birlikte her hasta yatağının çeşidi ve özellikleri birbirinden farklıdır. 4 motorlu hasta yatağının özellikleri Sizlerde doğru yatak seçimini yapmak için bir uzman yardımı almalısınız. Eğer yatak satın almak için bütçeniz yeterli değilse hasta yatağı kiralama hizmetinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Hasta Yatağı Özellikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön