Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Parçaları

hastane yataklari 3

Hasta yatakları hem hastanelerde hem de evde bakım sırasında yatılı tedavi süreçlerinin en önemli parçasıdır. Hasta yatakları seçiminde dikkatli olunmalı ve öncelik her zaman üretimde kullanılan malzemenin kalite olmasına özen gösterilmelidir. Üretimde hasta yatağı parçaları farklı fonksiyonel özelliklere sahiptir ve her özellik hastanın tedavi sürecinin daha kaliteli ve konforlu geçmesi için tasarlanmıştır. Hasta yatağının 4 farklı parçası vardır. Bu parçalar yatağın hareketini sağlayan motor, hastanın kontrolsüz bir hareketi sırasında güvenliği sağlayan yan korkuluklar, başlık ve karyolanın iskeleti olmak üzere 4’e ayrılır. Ancak yatak başlığı isteğe göre eklenebilir. Her yatakta bulunmaz kişinin isteğine göre çıkartılabilir.

Emek Yatak – Hasta Yatağı

Hasta Yatağı Motoru Nedir?

Hasta yatağının en önemli parçalarından biri motordur. Hastanı bakımı sırasında ayaklarını ya da baş bölgesinin sürekli olarak hareket ettirilmesi, yemek sırasında masanın uygun olarak konumlanması hatta tuvalet ihtiyacının karşılanması için hasta yatağı motoruna ihtiyaç vardır. Hasta yatağı motoru ikiye ayrılır. Bunlardan biri 100 kg’lık hasta taşıma kapasitesi olan dual motor diğeri ise 150 kg’a kadar hasta taşıma kapasitesi olan piston motorudur. Hasta yatağı parçaları içinde önemli bir yeri olan piston motoru dual motora göre daha kullanışlı ve fonksiyoneldir. Bunun yanı sıra lazımlık takılabilme özelliği ile yatalak hastalarının tuvalet ihtiyacını kolaylıkla karşılamasını sağlayarak hem hastaya hem de bakıcıya ek bir kolaylık sağlar.

Hasta Yatağında Güvenlik İçin Korkuluk

Hasta yatağı genel olarak hareket edemeyen hastalar için kullandığı düşünse de kontrolsüz hareket kabiliyeti olan insanlar için de kullanılır. Bu yüzden hasta yatağı imalatı sırasında yan korkuluklar hasta yatağı parçaları için vazgeçilmezdir. Bakıcının hastanın yanında olmadığı sırada yapılan yanlış bir hareketle hasta yataktan düşebilir ve kendine yeniden zarar verebilir. Yan korkuluklar ise bu ihtimali ortadan kaldırarak kaliteli ve konforlu bir tedavinin yanında güvenli bir tedavi de sağlar. Bunlar yatakta iki tanedir, sağ ve sol tarafta konumlandırılır. Bu korkulukların anti bakteriyel bir maddeden üretilmesi önemlidir. Daha ucuz fiyata korkuluk olan modeller ise dubalı denilen ve alüminyum malzemeden üretilenlerdir.

Karyola İskeleti Nasıl Olmalıdır?

Hasta karyolası hasta yatağı parçaları arasında en önemli parçadır. Hastanın ağırlığı taşıyabilecek kapasitede ve kalitede olmalıdır. Motorlu hasta yatakları hastan hareket ettirilmesini sağlar ve gün içerisinde ihtiyacına göre defalarca hareket ettirilir. Bu hareket esnasında iskelet ne kadar sağlamsa yatağın kullanım ömrü de o kadar uzun ömürlü olur. Aksi halde iskelet dayanmaz ve yatağın kullanım ömrü azalır. Hasta yatağının iskeleti için üretim aşamasında iki farklı model vardır. Bunlar iskeletin kalitesi ve dayanıklılık ölçütlerini belirler. Bunlardan biri 160 kiloya kadar taşıyabilen ve 50 mm ile 30 mm kalınlığında bir profilden üretilen iskeletlerdir. 40 mm ile 30 mm kalınlığında üretilen iskeletler ise sadece 60 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahiptir. İskeletin kalitesi hasta yatağının temelidir ve kalite ilk önceliğiniz olmalıdır.

Hasta Yatağı – Emek Yatak

Hasta Yatağı Yedek Parçaları Nasıl Temin Edilir?

Hastanelerde ya da evlerde kullanılan hasta yatakları tedavi sürecini kolaylaştırmayı sağlayan fonksiyonel özelliklerle donatılmıştır. Motor, korkuluk ve iskeletten oluşa hasta yataklarında kullanımla birlikte belli aksaklıklar ortaya çıkabilir. Yıpranan ve zarar gören parçalar yedek parçalarla değiştirilmelidir. Hasta yatak üreticileri bu parçaları garanti kapsamında sunar. Garanti kapsamındaki değişimlerde ise ek ücrete tabi olur. Ek olarak internet üzerinden yede parça temini yapılır. Ancak yedek parça temini sadece yan korkuluklar olarak anlaşılmalıdır. Aksi halde motor ya da iskelette gelen bir aksaklık için servis tamiri gerekmektedir ve bireysel olarak parça tamiri ve temini yapılmamaktadır.

Hasta Yatağı Parçalarının Kaliteli Olması Önemlidir

Hastanın tedavi sürecinde sırt yüksekliğinin ayarlanması, baş kısmının yükseltilmesi ve ayakların hareket ettirilmesi için özel olarak üretilen hasta yatakları imal parçaları ile ihtiyaca yöneliktir. Hastanın tüm tedavi süreçlerinin ne konforlu şekilde gerçekleşmesinin yanı sıra hastaya bakan kişinin ya da uzman bakıcının da bu süreci rahat geçirmesi için hasta yatağı parçaları arasında motorlu hasta yatakları hem hastanelerin hem de evde tedavinin vazgeçilmez destekleyicidir. Bu yüzden hasta yataklarında kullanılan parçaların kalitesi çok önemlidir ve kaliteli bir yatak için gönül rahatlığı ile bizi tercih edebilirsiniz.

Hasta Yatağı Parçaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön