skip to Main Content
Hasta Yatağı Bakımı

Hasta Yatağı Periyodik Bakımı Ne Zaman Yapılmalı?

Hasta yatağı hastalara ve hasta bakıcılarına kolaylık sağlayan bir tıbbi üründür. Hasta yatakları genellikle sağlık kuruluşlarında; hastanede, rehabilitasyon merkezlerinde, sağlık ocaklarında, askeri pansiyonlarda okulların ve gerekli yerlerin revirlerinde bulunabilir. Bunun yanı sıra hasta yatakları evde de kullanılabilir. Durumu kalıcı olarak hasta yatağına bağlı olan hastalar sürekli olarak hastane de tedavi edilemez. Hastane tipi hasta yatakları ile ev tipi hasta yatakları arasında herhangi bir fark yoktur.

İkisini de medikal firmalardan sipariş verip alabilirsiniz. Hastane tipi olan hasta yatakları sayesinde hastalar uzun süreler boyunca tedavi edilebilir. Hasta yatakları maksimum konforu sağlamak amacı ile üretilmiş olan ürünlerdir. Hasta yatakları bozulabilir ve yıpranabilir. Bu nedenden ötürü belli aralıklar ile hasta yataklarına bakım yapılması gerekiyor. Bakımı yapılmayan hasta yatakları daha çabuk bozulur.

Elektrikli hasta yatakları
Elektrikli hasta yatakları

Hasta Karyolası Periyodik Bakımı Ne Şekilde Olmalıdır?

Hasta yatağı modelleri fazla olduğu için her yatağın farklı bir bakımı ve farklı bir bakım aralığı bulunuyor. Bazı hasta yataklarını hemen tamir etmeniz gerekirken bazı hasta yataklarını uzun süreler boyunca kullandıktan sonra bakım yaptırabilirsiniz. Hasta karyolalarında periyodik bakım gibi bir durum söz konusu değildir. Bunun için hasta yataklarının düzgün kullanılması gerekiyor. Hasta yataklarında bulunan motorların ömürleri uzundur. Ömürleri biten hasta karyolası motoru değiştirilmelidir. Bazı motorlar bir kaç yıl kullanılabiliyorken bazı yataklar daha uzun süreli olarak kullanılabiliyor.

Hasta Yatağı Nasıl Daha Dikkatli Kullanılır?

Hasta yatağı fiyatları yatakların modellerine göre değişkenlik gösterebiliyor. İstediğiniz hasta yatağını seçebilirsiniz. Ancak her hasta yatağına aynı şekilde ödeme yapmazsınız. Hasta yataklarını dikkatli bir şekilde kullanmazsanız bozulur bunların bozulması ise size ekstra masraf olarak geri döner. Hasta yataklarını kullanırken yan korkuluklara fazlaca yüklenip yük bindirmeyin. Belli bir kapasiteyi taşıyabilen hasta yatağı korkulukların da çökme ya da kırılma meydana gelebilir. Yan korkuluklar hastaların düşmesine engel olan bir şeydir. Buna fazla yük bindirmeniz dahilinde işlev görmez bir hale gelir. Motor sistemlerinin kaç kiloya kadar birey taşıdığına dikkat edin. Fazla kilo kaldıramayan yataklar çökebilir ya da bozulabilir.

Hasta Karyolası Taşınırken Dikkat Edilecek Olan Hususlar Nelerdir?

Hasta yatakları belli bir firmadan kiralanır ya da satın alınır. Ev adresinizi verdiğinizde firmalar bu yatakları evlerinize kadar getirip bırakabilir. Hasta yatakları hastalar için büyük bir yere sahiptir. Özellikli olan hasta yatakları sayesinde hastalarda yatak yaraları meydana gelmez ve hastalar daha güzel bir şekilde zaman geçirirler. Hasta yataklarının taşınması ve kurulması yetkili firma tarafından gerçekleştirilir. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. Sizin yapmanız gereken tek şey yetkili kişilerin size vermiş olduğu bilgi dahilinde yatakları çalıştırıp kullanmanızdır. Hasta yatakları düzgün bir şekilde kullanılmazsa mutlaka bir arıza meydana gelir. Bunun için hasta yatakları kullanımına oldukça dikkat edilmesi gerekiliyor.

Motorlu hasta yatakları
Motorlu hasta yatakları

Havalı ve Motorlu Hasta Yatağı

Havalı ve fazla motorlu olan hasta yatakları daha pahalı iken düz ya da manuel olan hasta yatakları daha uygundur. Hasta yataklarının altında lazımlık bulunursa bu çok daha iyi olur. Hem hastalar utanıp sıkılmadan tuvalet ihtiyaçlarını giderebilir hem de hastaya bakan kişi rahatsız olmadan hasta ile ilgilenebilir. Hastalıkların belli dereceleri bulunuyor. Buna uygun olarak hasta yatakları üretiliyor. Hastalık durumu göz önüne alınarak yatalar kiralanabiliyor ya da satılabiliyor. Her yatağın kalitesi aynı değildir. Bazı yataklar daha kaliteli özelliklerde üretilirken bazıları kalitesiz ürünlerden üretilebiliyor.

Hasta Yatağı Nedir Ne İşe Yarar?

Hasta yatakları hastalara kolaylık sağlayan ve hastaların daha fazla rahatsız olmasına engel olan tıbbi bir üründür. Hasta yatakları sayesinde insanlar kaybetmiş oldukları hareket kabiliyetlerini tekrar kazanabiliyor. Hastaların bu süreci daha kolay geçirmeleri amacı üretilmiş olan yataklardır. Yatakların ayak ve baş kısımlarında hareket sensörleri bulunuyor. Bu hareketler sayesinde hastalar rahat bir şekilde hareket edebiliyorlar. Hasta yatakları sağlığını kaybetmiş olan hastalar için üretilmiş olan yataklardır.

Sağlığını kaybetmiş olan insanlar özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Hastalar yatağa bağlı oldukları süreci hem kendileri için hem de aileleri için kolay geçirebilmek adına bu yatakları tercih ediyor. Hastalığı kısa sürecek olan bireyler hasta yataklarını kiralıyorken hastalık evresi daha uzun sürecek olan kişiler hasta yataklarını satın alıyor. Hasta yataklarının bakımları sizler tarafından üstün körü bir şekilde yapılsa da uzmanlar tarafından daha detaylı bir şekilde yapılabiliyor. Hasta yatağı kiralama firması olarak en kaliteli şekilde hasta yataklarını sizlere kiralıyoruz.

Kiralık hasta yatakları
Kiralık hasta yatakları

Hasta Yatağında Yer Alan Özellikler Nelerdir?

Hasta yatakları hastanın sağlık problemi baz alınarak değiştirilir. Hasta tamamen yatağa bağlı bir şekilde ise o zaman kesinlikle ortopedik bir hasta yatağına gerek vardır. Hasta yataklarında motorlu ve manuel olan hasta karyolaları vardır. Hasta dönerken herhangi bir düşme tehlikesi ile karşı karşıya gelmesin diye sağ tarafta ve sol tarafta korkuluklar bulunuyor. Hasta yatağında lazımlık bulunması dahilinde hasta tuvalet ihtiyacını kendi başına karşılayabilir. Hasta yatağının alt kısmında 4 tane teker bulunması da hareket kabiliyetini arttırır. Hasta yatağı bu şekilde kolay bir vaziyette hareket edebilir. Hasta yatakları konforlu olmasa hastalar rahat edemez. Kaliteli bir şekilde firmamızdan hasta yatağı hizmeti alabilirsiniz.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.