Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Pistonu

tamir icin bekleyen arizali hasta yataklari

Hasta yatağı pistonu kaliteli malzemelerden yapılmıştır. 6400 Newton gücü sayesinde, her kilodan insanı taşıyabilir. Kilo taşıma kapasitesi 120 kilogram ağırlığına kadar çıkıyor. Yüksekliği 25 cm’den meydana geliyor. En ve boysal oranları 90 cm olup, hastanın vücut kitle endeksi ile uyum içindedir. Yatağın başlık kısımlarında serum asabilmek için 5 adet ünite kısmı bulunuyor. Pozisyon değiştiren yatak sayesinde, hastanın beden sağlığı korunur. Yanlış bir pozisyonda yatmak, doğru nefes alıp vermeyi önler. Yatağın ortopedik olması, akciğer içerisine hava akımının dolmasına destek olur. Derin bir aralıkta nefes alıp vermek, merkezi sinir sisteminin görevini yerine destek olur.

Hasta Yatağı ve Motor Gücü 

Yatağın içerisinde 2 motor gücü bulunuyor. Elektrik gücü ile çalışan yatak, elektrik kesintileri karşısında bataryası sayesinde çalışmaya devam eder. Gün boyunca çalışan motor, fan sistemi sayesinde ısınmaz. Ayrıca düşük bir desibel aralığında çalıştığı için, hastaya ve hasta yakınlarına rahatsızlık vermez. Hasta yatağının özellikle baş,boyun ve bel kısımları ayarlanabiliyor. Baş kısmında, fıtık oluşma ihtimali yatalak hastalarda oldukça yüksektir. Çünkü devamlı aynı pozisyonda kalmak kişinin bedenine zarar veriyor. Yatağın 5’er dakika aralıklar ile pozisyon değiştirmesi, fıtık oluşturma riskine engel oluyor. Tıpkı yatak gibi, korkulukları da hareketli bir yapıdadır. Hasta yatağı pistonu konforlu bir yaşam sunuyor.

Piston Motorlu Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Ve Fonksiyonelliği 

Yatak, çok programlı özelliği sayesinde hastaya ve hasta yakınlarına kolaylık sağlıyor. Normal yataklardan farklı özelliklere sahiptir. Tıbbi müdahale yapılacağı zaman, hastayı zorlamadan yapılabilir. Örneğin serum yapılacağı ve iğne vurulacağı zaman yatağın konumu değiştirebilir. 90 ve 45 derece aralıklar ile hastanın bedeni ortopedik bir pozisyon elde eder. Damarlarda kan akışı sağlanır ve organlar işlevlerini yerine getirir. Yatakların çeşitleri, hastaya sağladığı kolaylık ve modeline göre değişim gösteriyor. Özellikle yapım sırasında kullanılan malzemeler de yatağın modelini değiştiriyor. Yatak belirli oranda yükselip alçalabiliyor. Hastanın boy oranına bağlı olarak yatağa yatabilmesi kolaylaşıyor.

Hasta Yatağı Neden Alınmalıdır?

Hastalık süreci hem hasta adına hem de bakım verenler için zor bir süreçtir. Hastalık sürecini daha rahat bir şekilde atlatabilmek için, hasta yataklarına ihtiyaç vardır. Hastane, ev, yaşlı bakım merkezi, huzur evi gibi ortamlarda kullanılabilir. Çıkarılıp, takılabilir aparatları sayesinde pratik bir şekilde yatak haline getirilebilir. Her iki tarafında bulunan korkuluklar, yükselip aynı zamanda alçalabiliyor. Gece ve gündüz uyurken hastanın düşmesine engel oluyor. Hastanın taşınabilmesi için tekerlekleri bulunuyor. Güvenlik kilidi açıldığı zaman, tekerler hareket edebilir. Kumanda ile kurduğu etkileşim sayesinde katlanabilir. Elektrik kesintisi meydana geldiği zaman, batarya aktif hale getirilir ve yatak çalışmaya devam eder.

Hasta Yatağı Satış Yeri

Hasta Yataklarının Hijyenik Olması

Yatakların temiz olması, hastalığın ilerlemesine engel oluyor. Çünkü gün boyu yatakta zaman geçirmek, yatakta çeşitli mikroskobik canlıların yaşamasına neden olur. Yatağın çarşafı,yastığı,şiltesi her gün yıkanmalı ve yenisi ile değiştirilmelidir. Yatakta güzel bir koku elde etmek için, hastanın sağlığına zarar vermeyen deterjanlardan yararlanılabilir. Su ve sabun kullanmak, yatağın dezenfekte edilmesi için önemlidir. Yatak elektrik ile bağlantılı olduğu için temizlik yapmadan önce elektrik bağlantısı kesilir. Yatağın yüzeyi sıvı geçirmediği için, temiz kalana kadar silinebilir. Yatağın her iki tarafında bulunan korkuluklar da kaynar su ile yıkanmalıdır. Çünkü gün boyu hasta, korkuluklar ile temas halindedir. Hasta yatağı pistonu alarak kan akışının düzenli ilerleyebilir.

Hasta Yatağı Kiralamak 

Hasta yatağının birçok modeli bulunuyor. Hastalık çeşidine göre, yatak modelleri de aynı değildir. Her insanın rahat etmek istediği bir konum vardır. Bedensel açıdan bu konumun sağlanması kişinin rahat bir zaman geçirmesine destek olur. Hasta yatağı pistonu içeride bulunan hava akımı sayesinde yukarı ve aşağı hareketler yapıyor. Hava akımı ise 4 adet boru tipi sayesinde sağlanıyor. Hava akımının dolması için elektrik sistemine ihtiyaç vardır. Hastanın sık aralıklar ile terlememesi için havalandırma delikleri vardır. Yatağın baş kısmında serum asma alanı bulunuyor. Tıbbi müdahale yapmak, bu sayede daha kolay bir hal alıyor. Hasta yatağa uzandığı anda, hastanın beden şekli yatak ile uyumlanır. Yatağın yüksekliği 2×1 aralıkta yer alıyor. Yatakta oksijen tüpünü taşıma alanı bulunuyor. 90 derecelik açıda hasta oturarak yemek yiyebilir. Yatağın gizli bölümünde yemek masası alanı yer alıyor. Piston motorlu bir hasta yatağı satın almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Hasta Yatağı Pistonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön