Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Satın Almada Doğru Seçim

hasta yatak isitma sistemleri

Hasta yatağı modelleri arasında doğru tercih yapmak önemlidir. Bu, hastanın durumu dikkate alınarak yapılmalıdır. Bunun nedeni, hastane yataklarının hastalık tipine göre farklı özellikler göstermesidir. Uzmanlar hasta yatağı seçerken çok dikkatli olmanız gerektiğini söylüyor. Hastane yatağı seçimi hem hastanın yaşam kalitesini belirler hem de iyileşme sürecini hızlandırır. Günümüzde hastane yatakları yaşam alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Evde kullanımı kolay olan medikal yatak hem hasta hem de bakım veren için önemli bir yer tutmaktadır. Hastalar bunak, felçli ve geçici olarak yatalak olabilir. Bu nedenle hasta yatağı seçiminde dikkatli olunmalıdır. Kritik hastalar için hangi hastane yatağı tercih edilir? Yaşlı, yatalak hastaların bakımı zordur. Çeşitli çabalar sonucunda hastanın yemek yeme, ilaç alma, tuvalete gitme, giyinme, duş alma ihtiyacını gidermesi zordur. Özellikle bazı durumlarda hem hastalar hem de bakım verenler için zorluklara neden olmaktadır.

Kritik hastalarda tüp şeklinde şişme şilteler kullanılmalıdır. Bu yatak tipi A+B 8 cm’dir. Oldukça geniş ve oldukça konforlu olan bu yatağın en önemli özelliği hastanın uzun süre yatmasına olanak sağlamasıdır. Hasta aynı yerde yatarsa ​​çeşitli bedensel yaralanmalar meydana gelebilir. Bu tip yatak yaralanmaya eğilimli değildir. Bu yatak tipi baza yaylarına uyumlu olma özelliğine sahiptir. Yaklaşık 150 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Havalı yatak modeli A+B’de en ağır hastalar konforlu bir hayat yaşarlar.

Havalı hasta yatağı modelleri

Hasta Yatağının Özellikleri

Hasta yatağı, havalı yatak da dahil olmak üzere birçok özelliğe sahiptir. Hastanın iyileşme hızı özellikle hasta uzun süre yatalak ise çok hızlıdır. Hastane yataklarının avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz. Hastanın iyileşme oranı arttı. Herhangi bir sırt yaralanması ortadan kaldırılır. Hasta rahat bir pozisyona getirilir. Tuvalet ihtiyaçları karşılanıyor. Banyo yapmak çok kolaydır. Serum ve çeşitli sıvı ilaçlar için özel donanıma sahiptir. Hastane yatağının tekerlekleri sayesinde yatak istenilen konuma kolaylıkla hareket ettirilebilir ve frenle sabitlenebilir.  Yan korkuluklar sayesinde hasta düşmez.

Hastane Yatağı Çeşitleri

Hastane yatağının özelliği sayesinde hastaya hareket kolaylığı sağlar. Taşıma kapasitelerine göre farklı gruplara ayrılırlar. Yatakların farklı olmasının nedeni yatağın malzemesi ve işlevidir.

Hastane yatağı çeşitleri

2 Motorlu Hastane Yatağı

Bu yatağın baş ve ayakları istenildiği gibi kaldırılır. Bu yatak, itici gücünü elektrik motorundan alır. Uzaktan kumanda üzerindeki butonlara basılarak yatak hastanın konforuna göre ayarlanır.

3 Motorlu Hastane Yatağı

Bunlara üç dinamik yatak denir. Bu yatağın yukarı ve aşağı asansörü vardır. Bu sayede bakıcı kaldırmaya gerek kalmadan hastaya konfor katar. Bu yatağın en büyük özelliği 200 kg’dan 300 kg’a kadar hasta taşıyabilmesidir.

4 Motorlu Hastane Yatağı

Diğer hastane yataklarına göre en kaliteli yataktır. Bu yatağın “Trendelenburg” adı verilen özel bir hareketi vardır. Trendelenburg, hasta yatağının önüne veya arkasına dik açı sağlar. Bu, konumlandırmayı kolaylaştırır. Çok ağır hasta hastalar için yoğun bakımda kullanılan bir yataktır.

Hastane Yatağının Yapısı

Hasta yatağı ortopedik bir yapıya sahiptir. Hastane yatağının atmosferi sayesinde hasta rahat eder. Hasta yatağı üzerindeki motor sayesinde yatak hava ile sabitlenir. Başka bir mekanizmaya sahip olan yatak motoru özel bir alana gizlenmiştir.

Hastane yatakları

Hastane Yatağı Fiyatı

Hastaneden taburcu olan hastalar dinlenmek üzere evlerine gönderiliyor. Bununla birlikte, büyük cerrahi geçirmiş hastalar için evde bakım gereklidir. Bunun için evde kullanılan hastane yatakları tercih edilmektedir. Hasta yatağı fiyatları farklı özelliklere sahip yatak tiplerine göre değişiklik göstermektedir. Yatak tipi ve işlevi ne kadar büyük olursa, hastane yatağının fiyatı da o kadar yüksek olur. Ancak günümüzde hastane yatakları sadece satın alınmıyor. Yataklar günlük, haftalık, aylık veya yıllık olarak kiralanabilir. Daha fazla özelliğe sahip yataklar her bütçeye uygun olmayabilir. Bu nedenle hasta yatağı kiralama son zamanlarda oldukça revaçta bir hizmettir.

Hastane Yatağı Kullanma

Hastane yatağının kullanımı son derece önemlidir. Özellikle hastanedeki ilaç kokusu hastaların psikolojisini etkiliyor. Bu nedenle ev kullanımı için hastane yatakları adı altında hasta yatakları bulunmaktadır. Hastane yatağı, ayaktan hastalar için özel olarak tasarlanmıştır. Hastaneden taburcu olan kritik hastaları evde tedavi etmeye devam edin. Hastane yatağının kullanımı çok kolaydır. Tekerlekleri sayesinde istenilen odaya kolaylıkla taşınabilir.

Fren koluna basarak düzeltebilirsiniz. Hastanın yatağı, uzaktan kumanda kullanılarak kolayca oturma pozisyonundan yatar pozisyona getirilebilir. Hasta yatağı bakıcı için de kullanımı çok kolaydır. Bazı durumlarda bakıcılar hastanın yanında olmayabilir. Ancak hasta uzaktan kumandayı da kullanabilir. Ayrıca su içmek ve ilaç almak için zaman ayırabilir.

Hastane Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastanın sağlığı önemlidir. Özellikle hasta lehine tedbirler alınmalıdır. Hastaların ölçülü yemek yemeleri, ilaçlarını düzenli kullanmaları, ölçülü uyumaları ve rahat bir yaşam alanına sahip olmaları önemlidir. Bunlar bilinçli olarak yapılırsa hastanın iyileşme hızı süreç içinde ilerleyecektir. Bu nedenle hastane yatağı alırken hastanın beğenip beğenmemesine dikkat etmek gerekir.

Özel Hijyen Özelliklerine Sahip Hastane Yatakları Var Mı?

Özel ortopedik sorunları olan veya hastanede yatan engelli hastaların daha rahat edebilmeleri için hastane yatakları üretilmektedir. Uzun süre hareketsiz kalmak zorunda kalan kişilerin kas-iskelet sistemi çok zayıflar ve zamanla çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkar. Hastane yatağı sadece hastaya değil, yakınları ve bakıcılarına da büyük fayda sağlamakta ve taraflar için uygulama sürecini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Hasta Yatağı Satın Almada Doğru Seçim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön