skip to Main Content
Hasta Yatağı Satış

Hasta Yatağı Satışları

Hasta yatağı, genellikle yatalak hasta olanların ya da hastalıklarının yatakta seyredilmesi gerektiği kişilerin kullandığı ürünlerdir. Hasta yatağı alarak hastaların daha rahat ortamlarda kalması sağlanabilir. Hasta yatakları imkânı sunan çok fazla firma bulunur. Bu firmaların sunmuş oldukları ürünleri inceleyerek ihtiyaç duyulan yatağa kolayca sahip olunabilir.

Hastalığın gidişatı konusunda, doğru yatak seçimi son derece önemli bir konudur. Bu sebeple yatağı alacak olan kişinin çok detaylı bir inceleme yapması gerekir. Böylelikle istediklerine kolay bir şekilde ulaşabilirler. Hasta yatakları genellikle medikaller tarafından satılmaktadır. Buradan alınabileceği gibi farklı firmalardan da alınabilmektedir. Yatak almak için ekonomik güce sahip olmayan kişiler, kiralama yönteminden de faydalanabilir. Hasta yatağı satışları çoğunlukla internet üzerinden verilen siparişlerle yapılmaktadır. Bazı medikal firmalardan da hasta yatağı satın almak mümkündür.

Hasta Yatağı Kullanmak Neden Önemlidir?

Hasta yatağı kullanmak, hastalar için son derece önemli bir konudur. Hastalıkların aşılmasında en büyük yardımı, hasta yatakları yapmaktadır. Hastalara özel olarak üretilmiş olan hasta yatağı modelleri sayesinde hastalığın daha kısa sürede atlatılabilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için dikkatli bir şekilde seçim yapılması gerekir. Hasta yataklarının özelliklerinin iyi olması da hastalığın olumlu yönde ilerlemesine yardımcı olur.

Motorlu hasta yatakları gibi modeller sayesinde hastaların daha rahat olması sağlanmaktadır. Hasta yataklarının iyi olması hastayı etkileyebileceği gibi hasta yakınını da etkiler. Bunun için motorlu modeller tercih edilerek hasta yakınlarının da rahat edilmesi sağlanmaktadır. Bu modeller sayesinde hastalar daha rahat hareket edebilir. Sıklıkla bu modellerin tercih edilmesinin nedenleri budur. Hastalar hastalıkları sürecinde ne kadar rahat ettirilirse, hastalıkları da o denli hızlı atlatılabilir. Bunun için hasta yatağının en iyi şekilde seçilmesi çok önemlidir.

Hasta Yatağı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Hasta yatağı seçimi yapılırken, ilk olarak hastanın göz önünde bulundurulması gerekir. Nasıl bir boyutta ya da ne kadar süre yatması gerekiyor ise yatak seçimi de buna uygun olarak yapılmalıdır. Eğer ki hastalar çok uzun süre yatmayacaksa, yatakları satın almak yerine hasta yatağı kiralama yönteminden faydalanılabilir. Bu sayede ekonomik açıdan da çok fazla etkilenmemiş olursunuz. Ayrıca hasta yatağını kullanacağınız mekân da çok önemlidir.

Satılık hasta yatakları
Satılık hasta yatakları

Eğer ev için alınacaksa, eve sığabilecek boyutlarda olmalıdır. Sığmayan bir yatağı almak da oldukça mantıksızdır. Doktorunuz evde tedaviye devam edebileceğinizi belirtiyorsa, hasta yatağı almanızda bir sakınca bulunmamaktadır. Hasta yatakları da tıpkı evde kullanılan yataklar gibi dekore edilerek, hastanın rahat etmesi sağlanabilir. Evde kullanılabilecek olan yatak türlerinin başında ahşap yataklar gelmektedir. Bu yataklarda özel kumandalar bulunur. Bu da hastanın rahat hareket edebilmesini sağlar. Yemek yerken ya da su içerken yatağa eğim verilebilmektedir.

Dolayısıyla yatak hastanın konforuna destek vermektedir. Elektrikli ya da havalı hasta yatakları da mevcuttur. Bu yataklarda hastaya uygun şekillerdeyse kullanılabilir.

Hasta Yatağı Kiralanabilir Mi?

Hasta yatakları hem kısa dönem hem de uzun dönem kullanılacak şekillerde alınabilmektedir. Uzun süreli olan hastalıkların kullanımında hasta yatakları almak önerilse de kısa süreliler için aynısı önerilmez. Kısa sürede geçecek olan hastalıklar için hasta yatakları kiralanabilir. Kiralama işlemleri hem işlevini yerine getirir hem de daha az para vermenizi sağlar. Hasta yatağı fiyatları satın alma işlemlerinde daha pahalıyken kiralarken o kadarda pahalı değildir. Ayrıca kiralamanın avantajlarından bir tanesi de yatakla iş bittikten sonra yer kaplamasından kurtulmaktır. Özellikle evlerinde kalabalık sevmeyenler için bu yöntem daha mantıklıdır. Kiralama hizmeti sayesinde farklı modellerden de faydalanabilirsiniz. Bunun sonucunda da seçmek için daha fazla alternatif bulabilirsiniz.

Kiralık hasta yatakları
Kiralık hasta yatakları

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta yatağı almak isteyen kişilerin, satın almadan önce bazı konulara dikkat etmesi gerekmektedir. Bunlar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Yatağı almadan önce hangi imkanları sunduğuna dikkat etmeniz gerekir.
  • Hasta için kolaylık imkânı olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir.
  • Hasta yatarken derisinin yataktan zarar görmeyecek özellikte olması gerekir. Hava alabilir yatak modelleri tercih edilerek bunun önüne geçilebilir.
  • Hasta yatakları iki parçadan oluşur ve parçaların ikisinin de dikkatli bir biçimde seçilmesi gerekir. Karyolanın fonksiyonlu olması yatağa nazaran daha önemli bir konudur.

Hasta Yatağının Rahat Olması Neden Önemlidir?

Hasta yatağının rahat olması, hasta açısından çok önemlidir. Çünkü hasta yatağı kullanılmasındaki amaç hastalığın daha kolay atlatılabilmesidir. Fakat tercih edilen yatak kalitesizde, bu hastalığın olumsuz seyretmesine neden olabilir. Bunun için rahatlık ön planda tutulmalı ve buna göre hareket edilmelidir.

Hasta Yatakları Evde Kullanılabilir Mi?

Hasta yatakları sadece hastanede değil, evde hasta yatağı olarak da kullanılabilen ürünlerdir. Bazı hastalıklarda doktorlar hastaların evde olması gerektiği söyleyebilir. Bu sebeple hasta eve taşınır. Hastane konforunun eve taşınabilmesi için de iyi bir yatak seçilmesi gerekir. Doktorun yönlendirmesine göre eve götürülen hastalar, en iyi yataklarda yatırılarak iyileştirilmelidir. Bunun için gerekli olan tüm araştırmalar yapılmalı ve uygun modeller araştırılmalıdır.

Eski hasta yataklarında çok fazla konfor yokken, günümüzün teknolojisinde üretilen hasta yatakları en güzel özelliklerle donatılır.  Bu şekilde tercih edilen yataklarda hastalar için çok rahat kullanım sunar.

Hasta Yataklarında Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Hasta yataklarında olması gereken bazı özellikler vardır. Eğer hastanın iyi olması isteniyorsa yatakların tercihleri de bu özelliklere göre yapılmalıdır. Hasta yataklarında aranması gereken bazı özellikler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Sertlik derecesi
  • Orijinal olan ürünlerden olması
  • Kullanılan profillerin hastaya uygun olması
  • Hastanın kilosuna uygun bir yatak olması
  • Manüel yerine motorlu modeller olması
  • Hareket edilebilir özellikte olması gibi özellikler hasta yataklarında olmalıdır. Bu özelliklerin olmadığı hasta yatakları, hasta için beklenen verimi sağlayamaz. Yatakların alınmadan ya da kiralanmadan önce özellikleri mutlaka incelenmelidir.

Hasta Yatakları Çeşitleri

Hasta yatakları sunmuş oldukları özelliklere göre farklı çeşitlerde olabilir. Hasta yataklarının çeşitlenmesinde motor sayısı da göze batar. İki motorlu, üç motorlu ya da dört motorlu hasta yatakları bulunur. Ayrıca hasta yatakları tek parçalı ya da lazer kesimli şekillerde olabilir. Visco süngerlerden üretilmiş olan hasta yatakları da vardır.

Hasta yataklarının özelliklerinin iyi olması, hastalığın en iyi şekilde takip edilebilmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra havalı hasta yatakları da bulunur. Havalı hasta yataklarının da kendi içerisinde çeşitleri bulunur. Bu çeşitler; boru tipi, baklava dilimli ya da pozisyon verilen hasta yatakları şeklindedir. Bu çeşitler içerisinden de seçimler yapılabilir.

Hasta Yatakları Fiyatları

Hasta yatakları fiyatları, kullanım özelliklerine göre değişiklikler gösterebilir. Eğer ki rahat bir yatak tercih etmek istiyorsanız bunun için uygun bir model tercih etmeniz gerekir. Genellikle visco süngerli yataklar daha çok tercih edilir. Süngerlerinin rahat olması hastalar için iyi bir konfor sunar. Bu da beklenen performansın karşılanmasını sağlar.

Pozisyon veren havalı yatak çeşitleri en çok tercih edilen modeller arasında bulunur. Bu yataklar hem hastaya hem de hasta yakınlarına kolaylık sunarlar. Sunmuş oldukları konfor fiyatlarına da yansır. Diğer modellere nazaran daha pahalı olabilmektedirler. Fakat hastaların rahatlığı düşünüldüğü zaman en iyi modeller arasında yer alır. Doktorlarda genellikle daha rahat olan hasta yataklarına yönlendirir. Siz de hasta yatakları seçiminizi firmamızdan yaparak hastanız için uygun yataklara kolayca ulaşabilirsiniz.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir