Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Siparişi Nasıl Verilir

hastalar icin yatak modelleri

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta yatağı çeşitleri genel bütünlükte motorlu ve motorsuz olarak ikiye ayrılmaktadır. Motorsuz olarak manuel olarak çalıştırılmaktadır. Ayrıca manuel olarak çalışan ve kullanılan hasta yatakları da kendi içlerinde fonksiyonel olarak iki kısıma ayrılır. Tek ayarlı ve en düşük fiyatta satılmakta olan hasta yataklarında oynatılabilen tek kısım sırt bölgesidir. Çift ayarlı sistemlerde ise hasta yatakları sırt ve ayak kısımlarından elle ayarlanabilir özelliklere sahiptir. Motorlu olan çeşitler de aynı manuel tipi hasta yatağı seçeneklerinde olduğu gibi iki tipte çalıştırılmaktadır. Tek motorlu olan sistemlerin de birer kumandası olup hareket alanları kısıtlı olmakla birlikte yine de otomatik olarak çalıştırılmakta ve hastalara fonksiyonel bazda kolaylıklar sağlamaktadır.

Günümüz piyasası içerisinde ise en donanımlı sisteme sahip olan hasta karyolaları çift motorlu sistemlerdir. Bu araçlar teknik açıdan tamamen elverişli olup hastanın her ihtiyacı baz alınarak piyasaya sürülmüş çok yönlü yataklardır.

Hasta Yataklarının Güvenlik Özellikleri

Hastanın konforu kadar güvenliğini de ön planda tutan hasta yatakları bu açıdan ürünlerine güvenlik için çeşitli gereçler ve kumanda özellikleri getirmiştir. Bunların başında özellikle elektrikli hasta yatağı seçeneklerine getirilen yeni bir özellikle bulunmaktadır. Her kumandada motorun sistemini devreye sokan ve devre dışı sokan tuşlar bulunmaktadır. Hangi tuşun ne işe yaradığı ve nelerde kullanıldığını tam olarak anlamak için kullanım kılavuzu okunmalı ve kullanım talimatlarına harfiyen uyulmalıdır. Aynı zamanda her kumanda da bir aktivasyon tuşu bulunmaktadır. Bu tuşa basılmadığı takdirde herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek için hasta yatakları çalışmaz durumda bekletilmektedir. Ancak bu aktivasyon tuşuna basıldığı takdirde tuşların hepsi devreye girecek ve söz konusu hasta yatağı çalışmaya başlayacaktır.

Belli bir süre geçtikten sonra hiçbir tuşa basılmadığı takdirde kumanda yeniden otomatik olarak pasif konuma gelmekte ve hastanın güvenliğini sağlamaktadır. Aynı zamanda hasta yataklarının sağ ve sol kısımlarında korkuluklar bulunmaktadır. Özellikle uyku halindeki hastaların herhangi bir eğimle yanlara sarkmasını ve düşmesini engellemek için özel olarak geliştirilmiştir.

Hasta Yataklarının Teknik Özellikleri

Açılıp kapanabilir ve değişiklik yükseltme özelliklerine sahip olan hasta yataklarında standart olarak dört ayrı serum askısı bulunmaktadır. En büyük teknik özelliklerinden biri de sessiz çalışma prensibiyle hareket etmesidir. Böylece hasta için tam donanımlı sessizlik ve konfor sağlanmış olur. Ayrıca yük kapasitesi olarak da gelişmiş olan hasta karyolaları maksimum 200 – 250 kilo ağırlığına kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Hastane yatakları özellikleri baz alınarak üretilmektedir.

Hasta Yatağı Siparişi İçin

Günümüzde hasta yakınları tarafından siparişi verilen hasta yataklarına iki ayrı kanaldan ulaşmak mümkün. Medikal ürün ve araçları satan mağazalardan doğrudan sipariş verilebildiği gibi aynı zamanda online olarak satış yapmakta olan internet siteleri de bu amaçla ziyaret edilebilir. Ayrıca isteyenler için aylık kiralama seçenekleri de sipariş özellikleri arasında yer almaktadır. Siz de bir hasta yatağı siparişi vermek için 0534 923 19 06 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Hasta Yatağı Siparişi Nasıl Verilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön