Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Süngeri Nedir?

yatalak hasta yatagi modelleri

Yatalak hastalar için özel olarak üretilmiş olan bu yatak, yatağa bağımlı hastaların daha rahat bir dinlenme süreci geçirmesine yardımcı olmaktadır. Genel olarak elektrikle çalışan bu yatağın kullanımı ülkemizde ileri seviyelere ulaşmıştır. İlerleyen zamanla birlikte insanların hasta yatağına vermiş olduğu önem de artmıştır. Artık insanlar hasta olan kişinin çok rahat bir hastalık atlatmasının istemesinden dolayı hasta yataklarına olan talep çoğalmıştır. Bu nedenle hasta yatakları da taleplere cevap verebilecek niteliklerde üretilmeye başlanmıştır. Hasta yatağının en önemli özelliklerinden bir tanesi, diğer yataklardan farklı olarak elektrikle çalışıyor olmasıdır. Hasta yataklarının üretimi, hastayı düşünerek özel olarak üretilmektedir. Hasta yatağı süngerli olan modelleri, hasta karyolasına uyum sağlaması açısından 4 parçalı şekilde üretilmektedir. Bu yatakların temiz olması açısından silinebilir kumaş ile üretilmiştir. Yoğunluğu değişen ham madde ile üretilen hasta yataklarını, 20 dens ve 28 dens arasındaki yoğunluklarda kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Hasta Yatağı Süngeri Ne İşe Yarar?

Hasta yatağı süngeri üzerinde yatan hastanın en rahat şekilde hastalığını geçirmesinde önemli rol oynamaktadır. Bazı süngerler manüel yataklara uyum sağlarken bazı süngerler motorlu yataklara uygun olarak üretilmektedir. Bazıları ise iki türlü yatağa da uygundur. Kılıfı kolayca çıkarılıp yıkanıp tekrar geçirilebilir. Ayrıca alerjik ve antibakteriyel kumaş yapısına sahip olarak hastanın hijyenik açıdan da güvende olmasını sağlamaktadır.

Hasta Yataklarının Tedavideki Önemi

Hastanın daha rahat ve konforlu bir hastalık geçirmesini sağlamak amacıyla, hasta yatağının önemi büyüktür. Hastanın bizzat kendinin çekmiş olduğu sıkıntıların yanı sıra, yanındaki kişinin de çektiği sıkıntılar gözetilmelidir. Bunu da en güzel şekilde üretilmiş hasta yatağı ile elde etmek mümkündür. Günümüzde üretilen hasta yatakları ile sıkıntılı günler geride kalmış, hem hastanın hem de yanında bakımından sorumlu olan kişinin sıkıntıları için tarihe karıştı diyebiliriz. Bu durumdan nasibini hem hastalar alırken hem de bu alanda çalışan insanlar için yeni bir sektörde oluşmuştur. Bazı hastalıklar ciddi boyutlarda olduğu için hasta yatağı şarttır denilebilmektedir. Birçok fonksiyonunu yerine getiremeyen kişiler için hasta yatağı vazgeçilmez bir üründür. Çünkü hayatının büyük bölümünü yatakta geçirmek zorundadır. Bu nedenle bu hastalar çok fonksiyonlu yatakları kullanmaya mecburdur. Hasta yatağının iyi olması, hastanın daha hızlı bir süreçte iyileşmesi açısından önemlidir.

Hasta Yatakları

Hasta Yataklarında Hangi Özellikler Aranmalıdır?

Hasta yataklarının türleri ne olursa olsun, hepsinde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlar; Hastanın işlevine uygun nitelikte olması, Dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerle yapılmış olması, Sağlık standartlarına uygun şartlarda oluşturulmuş olması önemlidir. Ortopedik ve konforlu olması da önemli bir detaydır. Yan korkulukları olması gerekir. Çok yüksek olmamalıdır. Hastayı rahatsız edici türden olmaması gerekmektedir.  Baş kısmı rahat olmalı ve yastık anatomik olmalıdır.

Hasta Yataklarının Hastaya Sağladığı Faydalar

Hasta yatağının hastaya vermiş olduğu moral ve konforun yanı sıra, başka özellikleri de bulunmaktadır. Hastanın düşmelerini engelleme özelliği, portatif korkuluklar ile sağlanmaktadır. Uzun süre yatmadan dolayı oluşan bası yaralarını engellemek için, portatif bir şekilde fiziksel olarak pozisyon değiştirilmesi sağlanmaktadır. Yatağın yapımında kullanılan malzemeler bu yaraların önlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Hasta yatakları hastanın vücudunun sürekli yatağa temas etmesinden dolayı, vücudun hava alabileceği şekilde üretilmektedir. Bu şekilde bası yarası oluşmasının önüne kolayca geçilmektedir.

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hareket kabiliyetine endeksli yatak seçimi yapılmalıdır. Kaliteli ve teknolojik olarak üretilmiş yataklar seçilmelidir. Dayanıklı ve kullanışlı yataklar seçilmelidir. Yatağın katlanabilir olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Yatak eğiminin rahatlıkla ayarlanabilmesi gerekmektedir. Ortopedik olmasına dikkat edilmelidir. Hastanın vücuduna uygun biçimde şekil alabilecek özellikte olmalıdır. Korkuluklar çıkarılabilecek şekilde olmalıdır. Sıvılara ve lekelere karşı uyumlu yatak tercih edilmelidir. Motorlu hasta yatakları tercih edilerek daha çok özellikten faydalanılabilir. Güvenlik sağladığından emin olunmalıdır. Taşıma kapasitesi kesinlikle öğrenilmelidir. Hasta için gerekiyorsa, serum tedavisinin uygulanabileceği serum aparatları olmalıdır. Yemek yerken hastanın rahatlıkla kaldırılabilmesi için, yatağın sırt bölgesinin ayarlanabilir özellikte olması gerekmektedir. Anatomik yapıda olmalıdır. Teknolojik sistemlere sahip olmalıdır. Terlemeye karşı uygun kumaşta üretilmiş olmalıdır. Cilt yaralanma ve kas problemlerinin ortaya çıkmasını engeller nitelikte olmalıdır.

Hasta Yatağı Süngeri Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön