Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Tarihi Gelişim Süreci

ev tipi hasta yataklari 6

Sağlık endüstrisi geliştikçe hasta yatakları gibi medikal ekipmanlar da bu gelişimden paylarını almışlardır. Elektrikli hasta yataklarının henüz adının bile anılmadığı zamanlarda kullanılan hasta yataklarının ev tipi normal yataklardan bir farkı yoktu. O dönemin hasta yataklarında ne bir başlık ne de hastayı düşmelerden koruyacak bir yan korkuluk vardı. Sadece bir karyola başlığı ve bir yatma platformu olduğunda bu düzeneğe hasta yatağı deniliyordu. Bu ilkel yataklar da değil hastalar, sağlıklı insanların bile yatması oldukça rahatsız edici bir durumdu.

Manuel Hasta Yataklarının Ortaya Çıkışı

Zaman içinde gelişen sağlık endüstrisi ile birlikte bu ilkel hasta yatakları yerlerini manuel hareketli hasta yataklarına bıraktı. Manuel hasta yatakları, her ne kadar günümüz hasta yataklarına görünüm olarak benzese de işlevsel olarak hala ilkel diyebileceğimiz bir seviyede idi. Hastanın günlük oturma, yeme içme gibi ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olan bu manuel yataklar hasta tarafından kontrol edilememekte ve hastayı bir bakıcıya bağımlı bırakmaktaydı. Bu da hastanın hem konforunu azaltmakta hem de bir bakıcı maliyetine yol açarak hastalık masraflarını neredeyse ikiye üçe katlamaktaydı.

Elektrikli Hasta Yatakları Üretimi

Manuel yatakların hasta ve yakınları üzerindeki bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak adına elektrikli hasta yatakları üretimine geçildi. Elektrikli hasta yatakları hem hastayı bir bakıcı bağımlılığından kurtardı, hem de hastanın yatak üzerinde tam bir hakimiyete sahip olmasını sağladı. Tabi ki hasta yataklarında ki bu gelişme sadece mekanik hareketli aksamlarla ilgili olmayıp diğer hasta yatağı bileşenleri de bu gelişimden payını aldı. Daha sağlam, daha konforlu ve saha güvenli hasta karyolası başlıkları ve yan korkulukları üretildi. Bu gelişmeler öncesinde hasta yatağı imalatında sadece demir profil malzeme kullanılırken, artık plastik, ahşap, alüminyum gibi malzemeler de hasta yatağı üretiminde kullanılmaya başlandı. Tabi ki tüm bu gelişmelere paralel olarak da ayrı bir hasta yatağı üretim sanayisi ortaya çıkmış oldu.

Bugün modern hastaneler, yataklı bakım tesisleri ve evlerde kullanılan hasta yatakları neredeyse tamamı elektrikli ve kumandalı. Firmamız Emek Yatak tüm bu teknolojik gelişmeleri takip ederek hatta bir adım öncesinde olarak son derece modern elektronik hasta yatakları üretimi gerçekleştirmektedir. 2 motorlulardan başlayan ürün yelpazemiz 4 motorlu hasta yataklarına kadar uzanmaktadır.

Hasta Yatağı Tarihi Gelişim Süreci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön