Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Tasarımları

yatalak hasta yataklari 3

Hasta yatağı farklı şekilde ve modelde tasarlanır. Yatakların doğru bir şekilde kullanımı gerçekleştirmek hem yatacak olan hastaya aynı zamanda hasta bakıcının rahat alanını sağlamak doğrultusunda önemli bir fayda sağlayacaktır. Eğer mevcut elinizde hasta yatağı bulunuyor ise sonradan özellik eklenerek daha fonksiyonlu hale getirebilirsiniz.

İlk defa hasta yatağı satın alınacak ise yeni özellikte olan hasta yatağını almak daha doğru ve daha mantıklı olacaktır. Eski model hasta yatağına yeniden özellik ekletince talep edilen sonuca ulaşılmayabilir. Bu sebepten dolayı yeni özellikte hasta yatağı almak hem hasta açısından hem de hasta yakınları açısından daha avantajlı olacaktır.

Hasta Yatakları Nedir?

Devamlı bir şekilde yatma halinde olan felçli hastalar ya da uzun süreli tedavi görmesi gereken hastalar için özel bir şekilde tasarlanıp üretilmiş olan hasta yatakları türüne verilen isme hasta yatağı ya da hasta karyolası denir. Hasta yatağı hasta için son derece rahat bir şekilde hastanın tedavisinin geçirmesi ve geriye kalan ömrünü sürdürmesi mümkündür.

Yatakların çok fazla çeşit ve farklı modelleri bulunabilir. Her farklı olan hasta yatağı modelinin kendi bünyesinde farklı özellikleri yer alır. Mevcut bulunan özellikler doğrultusunda hasta bireye uygun yatak temin edilmiş olur.

Hasta yatakları

Hasta Karyolası Modelleri Nelerdir?

Hasta yatağı yada karyolalarının değişik ve ihtiyaca göre modelleri vardır. Modellere göre yer alan kalitede farklılık gözlemlenir. Uzun bir zamanda kullanım olacakları kaliteli olan hasta yatağını ve özelliği yer alan hasta karyolasını tercih etmesi doğru bir tercih olacaktır. Karyolalara ihtiyaç olan bazı özellikleri sonradan ilave etmek mümkün olabilir.

Hasta Yataklarının Avantajları Nelerdir?

Hasta yataklarının farklı avantajlara yer verilir. Yer alan avantajlar hasta ve hastaya bakacak olan kişinin de yararınadır. Uzun dönem yatmak zorunda olan ya da  kalan ömrünü yatakta geçirmek zorunda kalan hastaların rahat durumu göz önünde bulundurarak hareket kabiliyetini kazanması bakımından yardımcı olmak için hasta yatağı ön plana çıktığı görülür. Hasta yataklarının insan üzerinde avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • Hasta yatağı hastaya rahat ortamı sunmak konusunda çok önemli fayda ortamı sağlar
  • Hastada meydana gelen sırt ve bel ağrılarını olmaması konusunda çok büyük yararı vardır.
  • Yatak yarası gibi oluşumların ortadan kalkması hususunda çok ciddi yarar sunar
  • Hastanın oturması kalkması ve doğrulması beslenmesi gibi temel hareketlerini rahat bir şekilde yapabilmesi mümkün olur.
  • Hastanın temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi uzaktan kumanda üzerinde bulunan komut düğmeleri ile mümkün olur

Hasta Karyolası Özellikleri Nelerdir?

Yatakların farklı özellikte olanları vardır. Yatakların tasarımlarında yer alan yeni gelişimler göz önünde alındığında farklı özelliklere sahip olmaları normal karşılanır. Yatakların kalite durumunda pek çok gelişme yaşanmış ve yeni özellikler sunan hasta yatakları gündeme gelmiştir. Hasta yatağı modelleri özelliklerinin fazla olması hasta yatağı kiralama ve satış fiyatları açısından farklılıklar meydana getirmiştir. Tüm hasta yataklarında yer alması gereken en temel özellik yatağın rahat bir şekilde hareket edebilmesi için alt kısmında tekerleklerin yer almasıdır. Tekerlekler vermiş olduğu rahatlık sayesinde hasta yatağını bir odadan başka bir alana taşımak söz konusudur. Yer alması beklenen bir diğer özellikler ise hastanın hareketini sağlama ortamı sunan motorların bulunmasıdır.

Hasta karyolaları

Hasta Yataklarının Fiyatları Nedir?

Hasta yatak fiyatları pek çok çeşitli özelliği bağlı bir şekilde modellerine göre farklılık gösterebilir. Yatakların fiyat konusunda etkileyen ve belirleyen en temel sebep yataklarda yer alan özelliklerden kaynaklı olmasıdır. Özellikleri mevcut olan hasta yatağının hastaya en büyük rahatı ve konforu sağlamış olması en temel düşüncedir. Hasta yatak fiyatının dalgalanması her bütçeye uygun olan hasta yatağının temin etmesine imkân sunar.

Kısa süreliğine kullanımı kesin olan hastalar için hasta yataklarının kiralamak çok daha doğru bir tercihtir. Ancak uzun bir dönem ya da kalan ömrünü yatakta geçirecek olan hastalar için kesinlikle hasta yatağı satın alınması hasta bakıcı ve hasta açısından daha uygun olacaktır.

Hasta Yataklarının Fiyatını Etkileyen Diğer Faktörler

Hasta yatakların fiyatlarını etkilemiş olan diğer bir faktörler arasında yatak yapımı için kullanılan malzemenin özelliğidir. Kaliteli malzemeden üretimi yapılmış olan hasta yatağının fiyatı da daha fazla olduğu bilinir. Fakat kalite bakımından iyi olan bir hasta yatağı uzun ve sürekli kullanım yönünden fayda sağlayan yataklardır. Hasta yatağı modelleri tercih edilirken hastanın mevcut durumu göz alındıktan sonra en uygun yatağı temin etmek gerekir.

Hasta Yataklarının Hastalar Üzerinde İyileşme Süresine Katkısı Nedir?

Son teknolojiyi de içinde barındırdığı ve her hastanın rahatını sağlayacak yataklar yapan firmalar yatak konforunun beraberinde hastanın sağlığını da göz önünde bulundururlar. Hastanın rahatsızlığı ve yatış süresini göz önünde bulundurarak ona uygun yatak seçimi doğru yapıldığında hastanın iyileşme sürecinde de hızlı bir gelişme gösterdiği belirlenmiştir. Özellikle devamlı hareket etmesi gereken hastalar için havalı yataklar tavsiye edilir.

Aynı zamanda sağa ve sola dönüşler rahatlatmak maksadı ile otomatik yataklarda kullanılması gerekir. Tabi ki hastanın iyileşme konusunda en önemli etken ihtiyaç duyduğu işlemleri kendi kendine yapabilmesini sağlayan yatakta bulunması hastanın morali açısından oldukça önemlidir. Hasta kendini ne kadar rahat hissederse iyileşme süresi de o kadar kısa olur.

Hasta Yatağı Tasarımları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön