Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağı Taşıma Kapasitesi

medikal hasta yataklari

Hasta yatağı kullanan hastaların bazıları oldukça kilolu olabilmektedir. Bu tarz hastalar için dayanıklı ve sağlam bir yatağın kullanılması oldukça önemlidir. Bu nedenle bu hastalar için özel olarak üretilen dayanıklı ve sağlam hasta yatağı modelleri bulunmaktadır. Sağlıklıyken zayıf olan hastada hareketsiz sürekli yatmaktan dolayı kilo olabilir. Hasta yatağı modellerinin tamamı bu nedenle dayanıklı ve sağlam olmalıdır. Hastanın kilosuna göre birçok farklı modelde hasta karyolası bulunmaktadır. Obez hastalar bile dayanıklı hasta yatağı sayesinde tedavisini rahat bir şekilde sürdürmektedir. Hasta yatağı sadece hasta için hastayla ilgilenen yakını ya da bakıcısı içinde oldukça birçok rahatlığa ve avantaja sahip bir yataktır.

Hasta yataklarının iki motorlu, üç motorlu ve dört motorlu modelleri bulunmaktadır. İki motorlu modeller 120 kiloya kadar olan hastaları üç motorlu model 150 kiloya kadar olan hastaları dört motorlu model ise 200 kiloya kadar olan hastaları rahatlıkla taşımaktadır. Hastanın kilosuna uygun yatak modelini rahatça seçebilirsiniz. Tüm bu dayanıklı hasta yatağı modelleri elektrikle çalışmaktadır. Hastanın kilosu ne olursa olsun hasta yatak üzerinde rahatça hareket etme kabiliyetine sahip olmaktadır. İki motorlu bir yatakta yatan hasta baş ve ayak kısmını hareket ettirmektedir. Üç motorlu bir yatakta yatan hasta ise baş ve ayak kısmının hareket etmesinin yanı sıra yatak üzerinde yukarı aşağı da hareket etmektedir. Dört motorlu bir hasta yatağında yatan ise diğer yataklarda olan hareketlerin yanı sıra eğim hareketinde yatma özgürlüğüne sahip olmaktadır.

Dayanıklı ve sağlam hasta yatakları her ihtimale karşı garantili olarak hizmete sunulur. Firmamız da hasta yataklarını iki yıl garantili olarak hizmete sunar. Hasta yatakları hem kiralık olarak hem de satılık olarak hizmete sunulur. Hastanız hasta yatakları sayesinde daha sağlıklı bir tedavi süreci geçirmektedir. Hasta yatakları birinci kalite olarak üretildiği için arızalara karşı oldukça güçlüdür. Hasta yatağı dayanıklı ve sağlam olmasının yanı sıra hastanın sağlığı için de önemli bir yataktır. Antibakteriyel özelliğe sahip olan hasta yatakları hastayı hastalıklara karşı korumaktadır. Hastanıza uygun hasta yatağı modellerini sitemizi ziyaret ederek ya da telefonla bilgi alarak seçebilirsiniz.

Üstün Özellikli Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağı günden güne farklı özelliklere sahip olmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hasta yataklarının özelliklerinde de değişmeler olmuştur. Günümüzde hasta yatakları oldukça fonksiyonel özelliklere sahiptir. Hasta yatağı modern, sağlıklı, kaliteli bir yatak çeşididir.  Hasta yatağı modelleri gününün büyük kısmını yatakta geçiren hastalar için tasarlanmış özel bir yatak çeşididir. Hastanın durumuna göre birçok farklı modelde hasta karyolası çeşidi bulunmaktadır. Üstün özellikli hasta yatağı sayesinde ayrıca hasta daha hızlı ve daha sağlıklı bir iyileşme süreci geçirir. Hasta yatağı üstün özelliklere sahip olmasının yanı sıra pratik ve kolay bir yataktır. Tüm bu nedenlerden dolayı hasta yatakları oldukça sık tercih edilen bir üründür.

Üstün özellikli hasta yatağı modelleri elektrikle çalışan modellerdir. İlk olarak manuel olarak piyasaya sürülen hasta yatakları son yıllarda teknolojinin gelişmesi ve elektrikli yatakların daha kolay kullanımı sebebiyle yerini elektrikli hasta yatağı modellerine bırakmıştır. Elektrikli hasta yatağı motoru bulunan ve bu motoru ile elektrik ile hareket eden bir üründür. Manuel yataklarda ise motor bulunmamaktaydı ve yatağın hareket ettirilmesi oldukça zordu. Üstün özelliklere sahip olan elektrikli hasta yatakları yatakta bulunan kumanda sayesinde motorunu çalıştırarak kolayca hareket etmektedir. Yatalak ve felçli hastalar bu nedenle elektrikli hasta yatağını sıklıkla tercih etmektedir. Elektrikli hasta karyolası sayesinde hasta kolayca hareket edip temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Üstün özelliğe sahip olan hasta yatağı modellerinde kaliteli ve sağlam başka parçalarda bulunur. Bu parçalardan bir tanesi yan korkuluklardır. Yan korkulukların yatağın her iki tarafında bulunur ve hastanın güvenliği için hasta yataklarında kullanılan parçalardan biridir. Yan korkuluğu bir tarafında mandal bulunur ve mandal sayesinde kolayca indirilip kaldırılabilir. Eski tipi hasta yataklarında yan korkuluklar bulunmamaktaydı. Son yıllarda hasta yataklarının isteğiyle yataklara yan korkuluk takılmaya başlandı. Hasta yatağındaki gelişmeleri yatağı kullanacak hastanın yakınları belirlemektedir. Elektrikli hasta yatağı, motor, yan korkuluk ve kumanda bu tarz parçaların tamamı vatandaşların isteği üzerine hasta yataklarında kullanılmaya başlanmıştır. Üstün özellikli hasta yatakları günden güne daha da gelişmektedir. Bundan 10 yıl sonra hasta yatağı modelleri daha da farklı özelliklere sahip olarak hastaların hizmetinde olacaktır.

Hasta Yataklarının Ağırlık Taşıma Kapasiteleri

  • 2 motorlu hasta yatakları 120 kg ağırlığa kadar taşıyabilir.
  • 3 motorlu hasta yatakları 200 kg ağırlığa kadar taşıyabilir.
  • 4 motorlu hasta yatakları 250 kg ağırlığa kadar taşıyabilir.
Hasta Yatağı Taşıma Kapasitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön