skip to Main Content
Emek Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Temizliği Yaparken Dikkat Edilecekler

Uzun süreli olarak tedavi görmesi gereken ya da yatağa bağımlı olarak yaşayan hastalar için hasta yatağı son derece önemli bir ihtiyaçtır. Bu yataklar normal yataklar gibi değildir ve temizlenmeden kullanılmaz. Hasta yataklarının muhakkak hasta için uygun özelliklerde olması ve titizlikle kullanılması gereklidir. Hastaya şarkıları hastanın hassasiyeti göz önünde bulundurularak üretilmiş olan tedavi ürünleridir.

Durum böyle olunca da hastaların özellikle eklem yerlerindeki rahatsızlıkların tedavi edilmesinde büyük oranda rahatlık sağlarlar. Bu yatakların bu kadar hassasiyetle üretilmesine karşılık olarak temizliği yapılmadan kullanılması kesinlikle uygun değildir. Sonuç olarak hastalar için hijyen son derece önemli olmakla birlikte hasta yataklarının mutlaka temiz ve hijyenik tutulması gerekir.

Hasta Yataklarında Temizlik

Hasta yataklarının belli şartları mevcuttur. Bu şartlar genel olarak bulunulan ortama bağlıdır. Hasta yerleştirildiği ortam kolay bir şekilde enfeksiyon kapılacak ve hijyenden uzak bir yer olmamalıdır. Hasta yatağının temizliği sırasında öncelikle etrafta bulunan ilaç veya ilaca benzer olan şeylerin ortadan kaldırılması gerekir. Hasta yatağındaki mikropların en iyi şekilde temizlenmesi için yatak içerisinde bulunan şilte çıkarılıp sıcak suda yıkanmalıdır.

Ayrıca vücut hasta yatağına temas edeceği için pamuklu ürünlerin tercih edilmesi çok daha uygundur. Bu sayede vücut kendisi için gerekli olan ve havayı alır. Temizliğin yapılması gereken diğer şeylerde çarşaf ve nevresimlerdir. Onların da steril bir şekilde temizlenmesi gereklidir. Nevresim ve çarşaflarda da aynı şekilde pamuklu ürünler tercih edilmesi uygun olacaktır.

Tedavi Sürecinde Hasta Yatağının Önemi

Hasta yataklarında öncelikle odaklanılması gereken şey yatağının tedavi ediyor olmasından çok doğru kullanılması halinde hastaya olan olumlu etkisidir. Hasta yatağının olumlu etkiye yaratması için hastanın odasının havalandırılması gerekir. Odanın havalandırılması ortamı bakteri kötü koku gibi olumsuz etki oluşturabilecek kirlilikler den arındırır. Hasta odalarında duvar boyasının da önemli ölçüde etkisi vardır.

Duvar boyalarının nefes alabilen ve kimyasal zararı olmayan bir duvar boyası olanı tercih edilmelidir. Ayrıca hastanın psikolojisi ve motivasyonu açısından odanın aydınlatılması önem arz eder. Bu sayede hasta kendine iyi ve ferah hissetmiş olur. Hastanın yatmış olduğu ortamın nem ve ısı ayarı da dengede olmalıdır.

Sürekli yatan hasta için havalı yatak
Sürekli yatan hasta için havalı yatak

Havalı Hasta Yatakları

Hastanın sağlığı açısından yataktaki şilte ve nevresimin arasına bir muşamba kullanılması uygun görülmektedir. Çünkü hastanın kişisel temizliği sırasında ortaya çıkabilecek mikrobik durumlar bu şekilde önlenir. Sürekli olarak yatağa bağımlı bir şekilde yaşayan hastalar havalı yatak kullanımı çok daha uygundur. Kolay temizlenmesi ve sağlık açısından havalı yatak kullanılması avantajlıdır.

Havalı yatak kullanıldığında hasta yatağı normal yataklardan çok daha kolay temizlenebilir. Sonuç olarak hastaların yaşlıların veya küçük çocukların yatakta tedavi görmesi gerektiği sürecin çok daha konforlu bir şekilde olması istenir. Bu nedenle onlar için en avantajlı olan ürün ne ise o kullanılmalıdır. Firmamızda tüm hastalar için uygun olan hasta yatağı çeşitlerini kolayca bulmanız mümkündür.

Hasta Karyolası Kiralama Avantajları

Hasta karyolası temin etmek isteyenler için kiralama mantıklı seçeneklerden biri olmaktadır. Bu yatağın temin edilmesi son derece önemli olduğundan kişiler bu alanda sunulan seçenekleri de fazlası ile değerlendirmektedir. Kiralama da birçok yönden mantıklı ve avantajlı bir seçenek olmaktadır. Özellikle fiyatla yüksek geldiğinde kişiler çok daha makul fiyatlı olarak bu yatakları kiralayabilmektedir. Hasta karyolası fiyatları konusunda daha detaylı bilgi almak için kişilerin yapması gereken öncelikle firmalar ile iletişime geçmek ve bu konuda detaylı bilgi almak olacaktır. Kişilerin ihtiyacına göre ürün ve fiyatta değişecektir. Bu yüzden de zaten yapılması gereken en iyi şey ürün hakkında bilgi almaktır.

Hasta karyolası kiralama kısa süreli Tedavi görecek olan hastalar için oldukça avantajlıdır. Hasta yataklarının kira alınabilmesi için hastanın kısa süreli tedavi görmesi gereklidir. Bu süre sınırı da 4 veya 5 ay olarak belirlenmiştir. Hasta yakınları bu süre içerisinde yatak için aylık olarak kira ücreti öderler. Hasta yakınına maddi olarak yıpratmamak adına bu durum en ideal yöntemdir. Hasta uzun süreli Tedavi görecek ya da tedavi süreci uzatılacak ise bir hasta karyolası alınması tavsiye edilir. Hasta yatağı kiralama konusunda çok fazla firma vardır.

Kiralık hasta karyolası modelleri
Kiralık hasta karyolası modelleri

Bazı firmalar insanları yanlış yönlendirebilir ve ihtiyacın dışında ürün satımı yapabilir. Bu konuda oldukça dikkat edilmeli ve yatak satın alınacak ya da kiralanacak olan firma iyi bir şekilde araştırılmalıdır. Hasta karyolası kiralanırken hastanın yaşına vücut kriterine ve kilosuna uygun bir karyola seçimi önemlidir.

Ayrıca hasta yatakları üretim olarak kaliteli bir şekilde tasarlanmış olmalıdır. Yataklar su geçirmemeli koku ve kiri emmeyen temizliği kolay olan bir yatak olmalıdır. Tüm bunlar hasta için önemli olduğu kadar hasta bakıcısı adına da son derece önemlidir. Firmamızdan kaliteli ve konforlu hasta yataklarına güvenle temin edebilirsiniz.

Hasta Karyolası Modelleri

Hasta karyolaları kullanım amacına göre farklı olarak üretilmiştir. Bu yataklarda lazımlıklı hasta karyolaları, havalı hasta yatakları, motorlu hasta karyolası gibi çeşitler mevcuttur. Lazımlıklı hasta yatakları sayesinde hastanın yerinden kalkmadan tuvalet ihtiyacını gidermesi amaçlanmıştır. Sürekli olarak hasta bezi kullanılmasındansa lazımlıklı hasta karyolası çeşidi hasta ve bakıcısı açısından oldukça faydalıdır.

Bu sayede hasta hem psikolojik olarak kendini daha rahat hissedecek ve sağlık açısından da tehdit altında kalmamış olacaktır. Lazımlıklı hasta karyolaları oldukça dayanıklıdır ve ağırlık konusunda herhangi bir problem yaşanmaz. Havalı hasta yatakları ise sürekli olarak yatağa bağlı olan hastalar için cilt problemleri ve vücut yaraları oluşmasını engeller.

Hasta karyolası modelleri
Hasta karyolası modelleri

Hasta Yatakları Fiyatları

Hasta yatakları fiyatları yatağın kalitesine ve modern özelliğine göre değişkenlik gösterir. Hasta yatakları motorlu motorsuz lazımlık lazımlıksız olarak farklı çeşitlerdedir. Motorlu hasta yataklarının fiyatları sabit olan hasta yataklarına göre biraz daha yüksek fiyatlıdır.

Firmamızdan her ihtiyaca ve her bütçeye uygun olan hasta yataklarına avantajlı fiyatlar ile sahip olmanız mümkündür.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir