skip to Main Content
Hasta Yatağı Ve Havalı Yataklar

Hasta Yatağı Uzun Süre Kullanım İmkanı Sağlar Mı?

Hasta için en uygun yatak onun rahatını sağlayacak bakım esnasında kolaylık kazandıracak yataklardır. Farklı özelliklerdeki yataklar hastanın durumuna uygun bir şekilde alınıp o şekilde en sağlıklı ve kolay kullanım elde edilebilir.

Havalı hasta yatağı uzun dönem yatması gereken hastalar için ideal bir kullanım sağlamakta ve devamlı yatmaktan oluşan yatak yaralarına karşı önlem olarak kullanabilir. Sürekli yatan hastalarda hareket kısıtlılığı yaşandığı için bir dönem sonra bedenlerinin bazı yerlerinde yaralar oluşabilir. Bu soruna karşı en etkili olan havalı hasta yatakları sağlık, konfor ve kolaylık sunabilir.

Yatak Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Hasta bakımı ve hastanın bazı işlevlerini yerine getirememesi hasta açısından oldukça zor ve üzücü durumlardır. Hasta rahatını sağlayan hasta yatakları hasta bakımı hususunda da kolaylıklar sunabiliyor. Düzenli ve temiz kullanımı ile hastanın sağlığını korunması ve konforunun sağlanması için hasta yatakları ve havalı yatak ile bu imkanı verebilirsiniz. Hastalık döneminde hasta da hasta yakınları da maddi ve manevi olarak zorluk yaşayabiliyorlar.

Maddi anlamda yaşanan zorluklar hastane masrafları ilaç masrafları ve zorunlu olan hasta yatağını temin edilmesi oldukça masraflı bir dönem olabilir. Hasta yatağı fiyatları yatağın özelliğine göre değişkenlik göstermekte ve farklı fonksiyonlara sahip olan yataklar maddi olarak hasta sahiplerini zorlayabilmektedir. Bu konuda hasta yakınlarına yardımcı olmak için en uygun fiyatlar satış noktaları tarafından uygulanabiliyor.

Çeşitli modellerde hasta yatakları
Çeşitli modellerde hasta yatakları

Sağlıklı ve Kaliteli Olan Hasta Yatakları

Üretim aşamasında sağlıklı ve sağlam parçalarla yapımı tamamlanan hasta yataklarını her tür hastalıkta rahatlıkla kullanabilmek için yatak tasarımcıları tarafından düşünülerek yapımı gerçekleştirilmiştir. En sağlıklı koşullarda yapımı olan yataklar satış noktalarında hastalar için kullanıma hazır hale gelmiş yataklar satışa sunuluyor. Farklı özelliklerde kullanılan yataklar asansörlü ve hava kumandalı elektrikli şişmeli olarak alınıp rahat ve konforlu bir şekilde kullanılabiliyor.

Sağlıklı ve kaliteli hasta yatakları
Sağlıklı ve kaliteli hasta yatakları

Hasta yatakları aynı zamanda hasta karyolası çeşitleri de bazen hastaların tercihi olabilir. Hastanın hastalık durumu göz önüne alınarak alınan yataklar en sağlıklı kullanımlar için sık sık temizlenip bakımının da düzenli bir şekilde yapılması önemli bir noktadır. Hasta içinde ve yakınları için önemli olan temizlik konusunda ihmal edilmeden her zaman dikkatli ve özenli davranarak temizliğini  gerekir. Yatağın kalitesi ve özellikleri kullanım da kolaylık konfor ve rahat temizlenme imkanı sağlayacaktır. Temizliğin yapılması, yatakların havalandırılması ve kullanılan örtülerin sıklıkla değiştirilmesi ile en sağlıklı bakımı yapmış olursunuz.

Konfor ve Sağlık Açısından Hasta Yatakları

Hasta yatağı kullanımında yatağın doğru seçimi ve kullanım esnasında temizlik kurallarına dikkat edilmesi hasta ve çevresindeki kişilerin sağlığı için büyük önem taşır. Hastalık süresi bazı hastalıklarda daha kısa olmakta ve sadece belirli bir süre hasta yatağına ihtiyaç duyulabiliyor. Kısa süreli kullanımlarda hasta yatağını kiralamak en doğru kullanım şekli olacaktır.

Kullanım ihtiyacı biten yataklar kullanım sağladıktan sonra geri iade edilebilir. Hasta yakınları için tasarruflu olan bu sistem hem de ihtiyaç olmadığı durumda yatağın boş yere işgal etmenin önüne geçilir. Yatak kullanımı yatalak hasta için en çok zaman geçirdiği alan olduğundan rahatlığına ve konforuna özen göstermek önemli olacaktır. Hasta yatağı modelleri çeşitlilik sunduğu için doğru yatak seçimi hastanın yararına olacaktır.

Konforlu bir hasta yatağı
Konforlu bir hasta yatağı

Her Şeyden Önce Sağlık Gelir

Hastalık dönemi insanların ve hasta yakınlarının geçirebileceği en zorlu zamanlar olacaktır. İnsan sağlığı her şeyin üstünde değerli ve oldukça kıymetlidir. Hastanın evde bakımı yapılacaksa hasta yatağı alımı en temel ihtiyaç haline gelebilir. Uygun olan yatak alınıp evin uygun bir yerine kurulumu yapıldıktan sonra hasta bakımı daha kolay bir halde olacaktır.

Bu dönemde bir hayli yorulan hasta yakınları için de gerekli ise bir psikolojik destek sağlanması gerekebilir. Hasta bakımının zorluklarına karşın yardımcı olan özel tasarımlı hasta yatakları ile bakım biraz daha rahat bir şekilde uygulanacaktır. Bu konuda hasta yatağını alırken hastanın durumuna en uygun olacak özellikleri taşımasına dikkat edilmelidir. İstenildiği taktirde veya bütçenizin satın almaya elverişli olmadığı durumlarda hasta yatağı kiralama hizmeti ile de bu yataklara sahip olunabilmektedir.

Yataklar Konusunda Teknik Destek

Yatakların kullanım esnasında arızalanması herhangi bir yerinde kırık çıkık veya ciddi bir teknik sorun yaşanması halinde yatağın alındığı yerde teknik destek talep edilir. Hastanın ve yakınlarının sağlığı açısından yatağın bozuk bir şekilde kullanımını devam ettirilmesi sakıncalı bir durumdur.

Hasta yatağı teknik servis
Hasta yatağı teknik servis

Bu şekilde kullanım yataktaki hasarın büyümesine ve hastaya olası bir zarar verme durumları göz önüne alınarak en kısa bir süre içinde teknik destek alınmalıdır. Yatak kullanımın en sağlıklı ve en verimli şekilde yapılabilmesinde yatağın bakımı da çok önemlidir.

Asansörlü Hasta Yatakları

Özenle üretimi gerçekleştirilen ve yapımı sırasında hastaların tüm durumu göz önünde bulundurulan yataklar en rahat ve en sağlıklı kullanımlara uygun şekilde yapılmaktadır. Yapımı tamamlandıktan sonra hastanın kullanımına sunulan yatak çeşitleri her durum için farklı olarak kullanımı sağlanabilir. Tuvaletli hasta yatakları ile tuvalet sorunu yaşayan hastalar daha kolay bakılabiliyor. Asansörlü hasta yatakları hastanın yataktan indirilmesi anlamında yardım sağlar.

Asansörlü hasta yatağı
Asansörlü hasta yatağı

Ayrıca, kumandalı hasta yataklar hastanın başının ve ayaklarının kaldırılabilmesine destek olabiliyor. Kişinin başkasına muhtaç olmadan istediği zaman istediği şekilde boyun baş ve ayaklarını hareket ettirebilme şansı oluyor. Yatak seçiminde her zaman ve en önce düşünülmesi gereken hastanın durumu anlatılarak yatak alımı yapılırken hastanın tüm ihtiyacını karşılayacak özellikte yatak seçimi yapılması gerekir.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.