0 534 923 19 06
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hasta Yatağı

Anasayfa » Hasta Yatağı

Hasta Yatağı Nedir

Hasta Yatağı; hasta kişinin tedavi sürecine destek olacak detayları bünyesinde barındırmaktadır. Hasta karyolası hastanın rahatsızlık özelliklerine göre farklı özelliklerde üretilmektedir. Bu özelliklerin tamamı tedavi sürecini kolaylaştırmak ve hasta –  hasta yakınlarına destek olmak amacıyla hazırlanmaktadır. Örnek vermek gerekirse; serum tedavisi görmesi gereken hasta için serumun sabitlenebileceği, kolayca gözlemlenebileceği bir yerde bulunması gerekiyor. Bunun için serum sabitleme aparatı olan hasta karyolası tercih edilerek hasta ihtiyaçlarının kolayca karşılanması hedeflenmektedir.

Hasta yatağı ortopedik özelliklere sahiptir ve hastanın vücut şeklini alarak uzanmaktan kaynaklı boyun, sırt ve kalça ağrılarını en aza indirmektedir. Uzun süre hasta karyolasında uzanmak zorunda kalan hastaların karyola üzerinde geçirecekleri zamanın kalitesini arttırmaktadır. Hasta karyolalarının birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır.

Hasta Yatağı

Hasta Yatağı

Bu özelliklerden bazılarını saymak gerekirse; Hasta karyolaları 2 motorlu veya 4 motorlu olarak temelde iki kategoriye ayrılmaktadır. Her kategorideki hasta karyolalarının özellikleri birbirinden farklıdır. Genel sahip olunan özellikler yükseklik ayarı, belden yukarısı için yükseklik ayarı, belden aşağısı için yükseklik ayarı ve karyolanın eğim ayarı olarak ifade edilebilir.

Hastaların durumuna göre tercih edilmesi gereken hasta karyolaları sahip olduğu özellikler ile hastanın yaşamını kolaylaştırmak üzere hazırlanmıştır. Tedavisi gereği belden yukarı kısmının daha yüksekte bulunması gereken bir hasta için, çok fonksiyonlu hasta karyolasına ihtiyaç vardır. Çünkü hasta karyolası ile belden yukarısı için yükseklik ve eğim ayarlaması gerçekleştirilerek tedaviye uygun adımlar atılması mümkündür.

Uzun süre yatakta kalan hastalar uyku esnasında dönme gereği hisseder ve bilinçsiz bir şekilde farklı konuma doğru yönelir. Bu durumda hastaların yataktan düşmesi olasıdır. Bunun önüne geçmek adına hasta karyolalarında bulunan karyola korumalığı sayesinde hastanın yataktan düşmesi engellenir. Bu durum oldukça basit gibi görünse de korumalıksız yataklardan yere düşen hastalar ciddi yaralanmalarla karşı karşıya kalabiliyor.

Hasta yatağı korumalığı gün içerisinde hastanın tedavisinin kolayca sürdürülmesi adına katlanabilir özelliktedir ve tedavilerin, yemek yedirmenin veya yataktan inerek yürümenin kolayca gerçekleşmesini sağlamaktadır. Hasta karyolası zorlu tedavi süreci boyunca hastaların tedavilerini kolaylaştırarak sürecin daha kolay atlatılmasına katkı sağlamaktadır.

Firmamız ev tipi hasta yatakları konusunda da ihtiyaç duyulan tüm hizmeti ve bilgilendirmeyi memnuniyetle gerçekleştirmektedir. Yatak hakkında sorularınızı sormak, detaylı bilgi almak için bizle iletişim kurabilir, uzman danışmanlarımız size ev tipi hasta yatakları hakkında hizmet vermektedir.

Hasta yatağı ürün çeşitlerimizi incelemek için tıklayınız.