Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağına Sonradan Özellik Ekletmek Mümkün Mü?

ev icin uretilen hasta yataklari

Hasta yatağı pek çok farklı şekilde ve modelde tasarlanıp üretilir. Bu yatakların doğru bir şekilde kullanımını sağlamak hem yatacak olan hastanın hem de hasta bakıcının rahat alanını oluşturmak bakımından önemli bir yarar sağlayacaktır. Son dönemlerde teknolojinin önemli bir gelişmesi sayesinde hastaların kullandıkları yataklarda oldukça farklı gelişme ve hasta açısından faydalı yenilikler yaşanmıştır. Hastalar için özel olarak tasarlanıp üretilen bu yatakların kullanımları son derece rahat ve kolay olmakla beraber hasta için büyük avantajlar sağlıyor. Özellikle hastanın bedensel konforunun sağlanması hususunda ön planda yer alıyor.

Hasta yataklarında yapılan yenilikler ve özellikler yatağın kalitesinin fazla ulaştırılması hususunda çok önemlidir. Yatakların özellikleri değerlendirilerek kullanacak olan hasta için en uygun olan yatağın tercih edilmesi gerekir. Hastaların uygun yataklarda dinlenmesi iyileşme sürecini olumlu şekilde etki sağlar. Hastanın devamlı yatması ile beraber bir takım sağlık problemleri meydana gelebiliyor. Bu problemleri ortadan kaldırma hususunda da hasta yataklarının önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.

Hasta Yatakları Nedir?

Devamlı olarak yatma halinde olan felçli hastalar ya da uzun süreli tedavi görmek zorunda kalan hastalar için özel olarak tasarlanıp üretilmiş olan hasta yataklarına verilen ismi hasta yatağıdır. Hasta yatağı sayesinde son derece rahat bir şekilde hastanın tedavi süresi tamamlanması veya kalan ömrünü geçirmesi mümkündür. Yatakların birçok çeşitli modeli vardır. Her bir modelin farklı özellikleri bulunur. Bu özellikler doğrultusunda da hastaya en uygun yatak tercih edilir.

Hasta Yatakları

Klasik yataklarda devamlı olarak yatmak zorunda kalan hastalarda bir süre sonra bedenlerinde yatak yarası gibi sorunlar baş gösterebilir. Aynı zamanda sırt ve bel ağrısı gibi problemlerin yaşanmasına sebep olur. Hasta yatağı belli başlı özelliklere sahip olması gerekir. Bu özelliklere sahip olmayan hasta yataklarından herhangi bir yarar sağlamak söz konusu değildir. Hasta yataklarının hastaya uygun olan modelini seçmek hasta yönünden oldukça yarar sağlar.

Hasta Karyolası Modelleri Nelerdir?

Hasta karyolalarının birçok farklı model ve çeşidi vardır. Bu modeller doğrultusunda mevcut olan kalitede farklılık gösterebilir. Uzun süreli kullanım isteyen kişilerin hem en kaliteli olan hasta karyolaları hem de en çok özelliği olan hasta karyolasını tercih etmesinde fayda vardır. Bu hasta karyolalarına bazı özellikleri daha sonrasında da ilave etmek mümkün olabiliyor. Özellikle son senelerde hasta yataklarına uzaktan kumanda kontrolünü sağlayan özellikler ilave edilmeye başlamıştır. Bu sistemler sayesinde son derece etkileyici ve rahat ortamını en üst seviyeye taşıyan bir durum ortaya çıkmıştır.

Bu sistemin doğru bir şekilde işletilmesi ve kullanılması için özelliklerin yatakta yer alması gerekir. Özellikler mevcut değil ise herhangi bir şekilde yarar durumu gözetmek mümkün olmayabilir. Hasta yataklarının modelleri elektrikli motorlu hastane tipi ve ev tipi gibi hasta karyolası olmak üzere farklı model ve çeşitleri bulunur. Bu çeşitlerin doğru kişilerde doğru şekilde kullanılması oldukça önemlidir. Özellikle belirtmek gerekirse elektrikli ve motorlu olan hasta yatakları felç sorunu yaşayan kişiler için son derece ideal olan hasta yatağıdır. Bu şekilde hastanın hareket kabiliyetini de sağlaması mümkündür.

Hasta Yataklarının Avantajları Nelerdir?

Hasta yataklarının sunmuş olduğu çok farklı avantajlar vardır. Bu avantajlar sadece hastanın değil hastaya bakacak olan kişinin de lehine olacaktır. Uzun dönem yapmak durumunda olan ya da felç olup kalan ömrünü yatakta geçirmek zorunda kalan hastaların rahat durumu göz önünde bulundurmak ve azda olsa hareket kabiliyetini kazanması açısından yardımcı olmak adına hasta yataklarının ön plana çıktığını görüyoruz. Hasta yatağının insanlar üzerinde avantajları şu şekilde sıralanır;

  • Hasta yatağı üstün bir konfor ortamı sunmak konusunda çok önemli bir fayda ortamı sunar.
  • Hastada oluşan sırt ve bel ağrılarının ortadan kalkması konusunda yararı vardır. Bununla beraber yatak yarası gibi oluşumların ortadan kalkması hususunda da çok ciddi yarar sunar.
  • Hasta yatağı sayesinde hastanın oturması kalkması doğrulması yemek yemesi gibi temel hareketleri rahat bir şekilde yapabilmesi mümkün olur. Bu gibi hareketler hem hasta hem de hastaya bakacak olan kişi için son derece büyük bir fayda meydana getirir.
  • Hastanın temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi uzaktan kumanda ile mümkün olur. Bu durumda hastanın herhangi bir kişiye ihtiyaç duymadan ihtiyaçlarını karşılaması fiziksel ve psikolojik açıdan daha iyi hissetmesine yardımcı olur.

Hasta Karyolası Özellikleri Nelerdir?

Hasta karyolasının birçok farklı özelliği mevcuttur. Hasta yataklarının tasarımlarında yaşanan yenilikler göz önünde bulundurulduğunda farklı özelliklere sahip olmaları son derece normaldir. Son senelerde bu kalite durumu hakkında birçok gelişme yaşanmış ve yeni özellikler sunan yataklar gündeme gelmiştir. Bu özelliklerden kaynaklı olarak hasta yatağı kiralama ve satış fiyatları bakımından da farklılıklar meydana gelmiştir. Bütün hasta yataklarında bulunması gereken en temel özellik yatağın rahat hareket edebilmesi için tekerleklerinin yer almasıdır. Tekerlekler sayesinde hasta yatağını bir yerden başka bir alana taşımak daha rahat olması söz konusudur. Bulunması gereken başka bir özellik ise hastanın hareket kabiliyetini sağlayan motorların yer almasıdır.

Motorlu hasta karyolası modelleri

Motorlu olan hasta karyolası hastaların oturmak ya da yemek yerken arzu ettikleri uygun pozisyona gelmelerine imkan sağlar. Bu işlem hem manuel olarak gerçekleştiği gibi hem de uzaktan kumanda yardımı ile gerçekleşir.

Hasta Yataklarının Fiyatları Nedir?

Hasta yatak fiyatları pek çok çeşitli özelliğe bağlı olarak farklılık gösterebilir. Yatakların fiyat konusunu etkileyen temel sebep yataklarda yer alan özelliklerden kaynaklanır. Özellikleri göz önünde bulunan bu yatakların hastaya en büyük rahatı ve konforu sağlaması en temel amaçtır. Son senelerde hasta yatak fiyatının dalgalanması kişilerin her bütçeye uygun hasta yatağı temin etmesine olanak sağladığı gözlemlenir. Kısa bir dönem kullanacak olan hastalar için hasta yataklarını kiralamak çok daha doğru bir seçimdir. Fakat uzun dönem ya da kalan ömrünü yatakta geçirecek olan hasta için mutlaka hasta yatağı satın alınması gerekir.

Hasta yataklarının fiyatını etkileyen diğer bir faktör ise kullanılan yapı malzemelerinin kaliteli olmasından kaynaklanır. Kaliteli malzemeden üretimi gerçekleşen hasta yataklarının fiyatı daha fazla olabilir. Fakat kaliteli olan hasta yatakları uzun sürekli kullanım bakımından çok ciddi yarar durumu meydana getirir. Hasta yatağı modelleri tercih ederken hastanın mevcut durumu göz önünde bulundurularak en uygun yatağı satın almak gerekir.

Hasta Yatağına Sonradan Özellik Ekletmek Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön