Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağında Yatma Süresi Ne Kadar Olmalı

borulu havali yatak cesitleri

Engelli ve de kronik rahatsızlığı olan hasta bireyler için özel tasarlanmış olan hasta yatağı ayarlanabilme özelliğine sahip, yanlarında korkuluk barındıran medikal bir yatak çeşididir. Hasta yatakları genel olarak hastane ve sosyal bakım evlerinde kullanılır. Bazı durumlarda evlerde de kullanılmaktadır.

Hasta Yatağının Önemi

Hastanın ihtiyacına göre tasarlanmış olan motorlu ve de motorsuz yatak seçenekleri bulunur. Hasta yatakları korkuluklu olarak üretilmektedir. Bu özellik hastaların yataktan düşmesini engelleyen en önemli özelliktir. Hasta ve de hasta bakımını sağlayan bireyler için kolaylık sağlaması amacı ile üretilmiştir. Yanı sıra engelli ve uzun süre yatakta kalacak hastaların yatma süresi boyunca ağrı çekmemesi amacı ile tasarlanan hasta yatakları sağlık açısından oldukça önemli bir medikal araçtır.

Evde Hasta Yatağı Kullanmak

Özellikle engelli hastası bulunan bireylerin ve de evde başka bir rahatsızlıktan dolayı evde hasta bakan bireylerin edinmesi gereken medikal bir araçtır. Evde kullanılan hasta yataklarının tekerlekli olması gerekmez. Hastanede kullanılan hasta yatakları genel olarak tekerlekli hasta yataklarındandır.

Evde hasta yatağı

Engelli ve yatağa bağlı bir hastası olan bireylerin tuvalet özelliğine sahip olan bir hasta yatağı edinmesi hem hasta hem de bakımını sağlayan birey için oldukça faydalı olacaktır. Hasta yataklarının kullanımı kolaydır. Temizliği daha rahat yapılabilir. Bireylerin hastanın hastalık özelliklerine en uygun olan yatağı araştırarak tercih etmesi gerekir. Hasta yatakları bakım yapan bireyler için kolaylık sağladığı kadar hasta olan bireyler içinde kolaylık sağlar. Özel olarak üretilen bu yatak çeşitlerinde engelli bireylerin uzun süre yatakta kalmasından dolayı oluşabilecek ağrı ve yaralanmaların önüne geçebilmek mümkündür.

Kumanda İle Kontrol

Daha çok hastanelerde tercih edilen bu yatak çeşidi evlerde de kullanılabilir. Kumanda ile kontrol ettirilmesi mümkündür. Kontrolü kumanda ile sağlanan bu hasta yatağı modelinde hasta herhangi bir ağrı ya da zahmet çekmeden yatak istenilen yönde hareket ettirilebilir.

Yanı sıra felç hastası bireylerin banyo yaptırılmasının kolaylaştırılması amacı ile tasarlanmış olan banyo hasta yatağı, felç hastalarının bakımında kolaylık sağlamaktadır. Bu yataklar hasta yatağı üzerine yerleştirilmektedir. Pompa yardımı ile şişirildikten sonra küvet halini alan bu yatak çeşiti felç hastaların bakımını kolaylaştırmaktadır.

Motorlu Hasta Yatağı 

Bu yatakların dört çeşidi bulunmaktadır. Her bir yatak çeşidi farklı özellikler barındırır. Felç hastası olan bireylerin sınırlı aktivitesi düşünülerek tasarlanmıştır. Tek motorlu, çift motorlu, üç motorlu ve de dört motorlu çeşitleri bulunmaktadır.

Tek motorlu hasta yataklarında yalnızca sırt bölgesi hareketi sağlanmaktadır. Ağırlığı yüz kilogramın üzerine çıkan hastalarda da kullanılabilmektedir

İki motora sahip olan hasta yataklarının baş kısmı hareket edebildiği gibi ayak kısmı da hareket edebilmektedir. Bu hasta yatakları ise iki yüz kilogram ağırlığa kadar ağırlık taşıma özelliğine sahiptirler.

Üç motorlu hasta yataklarında yükseklik ayarlayabilme özelliği de bulunmaktadır. Hareket kabiliyeti daha fazla olan bu hasta yatakları hasta bakımı sağlayan bireylerin de konforu düşünülerek tasarlanmıştır.

Dört motora sahip olan kumandalı hasta yatakları hasta bireyin kan basıncı düzenlemesine yardımcı olmak amacı ile üretilmiştir. Genel olarak yoğum bakım hastalarının kullanımı bu yataklar ile sağlanmaktadır. Evde bakımı da oldukça kolaylaştıran çok fonksiyonlu dört motorlu hasta yatakları hasta sağlığı için üretilmiştir.

Felç Hastaları İçin Tasarlanan Yatak

Sınırlı fiziksel aktiviteleri bulunan felç hastaları için tasarlanmış olan bu hasta yatakları tuvalet özelliği bulundurur. Hastayı yatar pozisyona getirmeye yardımcı olan bu yatakların oynar başlığı bulunmakla beraber hastayı oturma pozisyonuna getirebilmek amacı ile kumandalı ve manuel olarak üretilmiştir. Hasta yatağı fiyatları özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Size en uygun olan hasta yatağının araştırmasını yapmanız ve ona uygun bir yatak tercih etmeniz önerilmektedir. Hasta yatağı tercih edilirken doktor tavsiyelerini göz önünde bulundurmak ve hasta bakımında fayda sağlayacak yatakların araştırmasını yapmak gerekmektedir.

Otomatik Olan Hasta Yatakları

Hareket kabiliyeti kısıtlı olan hastalar için üretilmiş olan hasta yatağı çeşididir. Hastaların nekahet döneminde kullanılabildiği gibi felç hastaları içinde kullanılmaktadır. Tamamen hareketli olan bu hasta yatağı Manuel olarak kontrol ettirilebildiği gibi kumanda ile de kullanılabilmektedir.

Şişme Ve Lazımlığı Olan Hasta Yatağı

Pratik bir kullanıma sahip olan bu hasta yatağı yatağın üzerine koyularak ya da yerde pompa ile şişirilmektedir. Yanı sıra tek başına tuvalet ihtiyacını yerine getiremeyen hasta bireyler için lazımlığı olan hasta yatakları da bulunmaktadır. Kısa dönemli hastalıkların evde bakımında ise hasta yatağı kiralama mümkündür. Bu durumlarda maliyet olarak satın almadan daha uygundur. Hastalık süresi boyunca kullanılacak hasta yatağının kiralanması hasta sağlığı için de oldukça faydalıdır.

Katlanabilen Hasta Yatağı 

Hastanın yatar pozisyona ve oturma pozisyonuna geçebilmesi amacı ile tasarlanmış olan hasta yatakları kumanda ile kontrol edilebilmektedir.

Hasta Yataklarının Sağladığı Faydalar

Sağlık sorunlarının özel gereksinimleri düşünülerek tasarlanan hasta yatakları hastanın yaşamını kolaylaştırmaktadır. Uzun süre yatakta kalan hasta bireylerin ağrı çekmesini engellemektedir. Sürekli yatmaya bağlı olarak sırt bölgesinde oluşabilecek yaraları engellemektedir. Yanı sıra yemek masası, lazımlık gibi ek özelliklere de sahip olan hasta yatakları bakım sağlayan bireyler de düşünülerek üretilmektedir. Hem hastanın hem de hasta bakımını yerine getiren bireyin daha kaliteli bir yaşam sürebilmesi adına tasarlanmış olan hasta yataklarının ev içi kullanımı konforu elde etmenin en iyi yoludur.

Uzun süre yatakta kalacak olan felç hastası bir bireye normal yatakta bakmak bir süre sonra zorlayıcı olmaktadır. Yanı sıra hareket kabiliyeti kısıtlanan hasta içinde zorlayıcı olan bu döneme hasta yatağı kullanımı rahatlık sağlamaktadır. Bu nedenle ev içinde pek çok hasta yakını hasta yatağı araştırması yapmak ve almaktadır.

Felçli Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Maliyeti

Hastalar için özel tasarlanmış ve üretimi gerçekleştirilmiş olan bu yataklar birçok özelliği bünyesinde barındıran medikal bir cihazdır. Bu cihazlar barındırdıkları özelliklere göre fiyatlandırır. Fonksiyonları fazla olan hasta yatağı maliyeti fonksiyonu az olan hasta yatağına göre daha yüksek meblağlara sahiptir. Yatak alınmadan önce araştırma yapılmalı, hastanın ihtiyaçları düşünülmelidir. Hastanın ihtiyaçlarını karşılayacak hasta yataklarını kiralamak da mümkündür. Kısa süreli hastalıklarda hasta yatağı kiralamak birçok hasta yakının tercih ettiği ilk yöntemdir.

Hastanın Hasta Yatağı Kullanma Süresi

Bu durum bireyin sahip olduğu hastalık ile doğru orantılıdır. Yatağa bağlı olan felç hastaları için bu dönem daha kısa iken kasa sonucu yaralanma ve sakatlanma yaşayan hastalar için daha kısa olabilir. Hasta yatağında kalma süreci hasta bireyin iyileşme dönemi göz ününde bulundurularak belirlenebilmektedir. Hasta yatağı almadan ya da kiralamadan önce bu durumun ne kadar süre geleceği uzman olan doktor ile konuşulmalıdır. Hasta yatağı seçimi öncesinde doktorun tavsiyeleri alınmalıdır. Hastanın hayatını kolaylaştıracak yatakların tercih edilmesi oldukça önemli olan bir durumdur.

Hasta Rahatlığı İçin Ortopedik Özellikler

Hasta yatağında bulunması gereken en önemli özellik ortopedik olmasıdır. Felç hastalarının sırt bölgesinde ağrı meydana gelmemesi adına tasarlanmış olan hasta yatakları ortopedik olarak üretilmektedir. Yanı sıra yüksekliği ayarlanabilen, korkulukları çıkartılıp takılabilen, temizliği kolay olan hasta yatakları hasta konforu için oldukça önemlidir.

Hasta Yatağında Yatma Süresi Ne Kadar Olmalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön