Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağını Nereden Almak Gerekir?

hasta yatagi fiyatlari

Gelişen ve değişen zamanla birlikte çoğu hastalar uzun tedavi süreçleri evde geçirmek isteyebilir ya da felçli hastalar evde konforlu bir süreç geçirmek isteyebilir bu neden firmalar tarafından güvenilir ve konforlu olarak geniş fonksiyonlara sahip olarak üretilen yataklara hasta yatağı denilmektedir. Çoğu zaman hasta yatakları halk arasında hasta karyolası olarak da bilinmektedir.

Konforlu ve işlevi iyi olan bir hasta yatağı satın almak istiyorsanız sektörde adını duyurmuş kurumsal firmaları tercih etmelisiniz. Her bütçeye göre kademeli olarak ayarlanmış yataklar firmalar tarafından halka sunulmaktadır. Ayrıca hasta yataklarını üreten firmalarda satış yapmaktadır. Beğendiğiniz yatağı güvenilir bir şekilde bu üretici firmalardan da temin edebilirsiniz. Diğer yandan bu üretici firmaların ve medikal şirketlerin yanında internet sitelerinde de satışa sunulan hasta yatakları vardır. Güvenilir internet sitelerinden de alışverişinizi yapabilirsiniz.

Hasta Yatağı Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Evde tedavi sürecinde hastanın ve hasta yakınlarının tedavi sürecini hızlandırmak ve iyi bir tedavi süreci geçirmek için yatağın güvenilir ve konforlu olması oldukça önemlidir. Bu süreçte de alacağınız yatak bazı özelliklere sahip olmalıdır. İlk olarak hasta yatağının güvenli olması için yanlarında mutlaka korkuluk olması gerekmektedir.

Ayrıca hastanın kendine rahat pozisyon verebilmesi için ya da hasta yakınlarının rahat pozisyon verebilmesi için kumandalı yatak çok daha rahat kullanıma sahiptir. Diğer yandan hastanın bası yaralarının oluşmaması için dolaşım bozukluklarının görülmemesi için yatağın kas iskelet sistemine uygun olması gerekmektedir. Diğer yandan havalandırma özelliğinin bulunması da bası yaralarını önleyen diğer bir özellik olacaktır.

Yatağın boyunun yükseltilip alçaltılabilir olması da hastanın rahat hareket etmesini sağlayacaktır. Saydığımız özelliklere sahip yataklar hem konforlu fonksiyonu geniş yataklar hem de güvenilir yataklardır.

Motorlu Hasta Yatağı

Evde Kullanmak İçin En Uygun Hasta Yatağı Çeşitleri

Birçok hasta evde geçirdiği tedavi sürecinde kendine uygun yatağı seçtikten sonra konforlu ve güzel bir süreç geçirmek ister. Bu nedenle kişinin ihtiyaçlarına ve maddi durumuna göre birçok çeşitte hasta yatağı üretilmiştir. Bu nedenle hasta yataklarının çeşitlerinin ve özelliklerinin iyi araştırılmış ve seçilmiş olması önemlidir. Evde kullanmak için hasta yatağı modelleri;

  • Otomatik Hasta Yatağı: Durumu ağır olan ya da felçli hastalarda hareket etme kısıtlığı bulunduğundan dolayı otomatik yataklar oldukça kullanışlı olacaktır. Otomatik yataklar baştan ayakucuna kadar hareket etme özelliğine sahip yataklardır. Bu özellik sayesinde hastaya kolaylıkla pozisyon verilebilir ayrıca hasta istediği zaman başka yere kolaylıkla taşınabilir. Otomatik yataklar yatağın korkuluklarında bulunan tuşlar sayesinde ya da kumanda ile uzaktan yönetilebilir.
  • Katlanan Hasta Yatağı: Bu tür yatak modellerinde demir iskelet sistemi bulunmaktadır. Bu sayede hasta yemek istediğinde ya da oturmak istediğinde kolaylıkla kumanda sayesinde yatağa pozisyon verilebilir. Yatak kumanda da bulunan komutlara göre istenilen ölçüye kadar katlanabilmektedir. Bu nedenle bu yatak modeli en çok tercih edilen yatak modellerindendir. Hastanıza bu yatak modelini gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.
  • Lazımlıklı Hasta Yatağı: durumu çok ağır hastalarda kendi kişisel ihtiyaçlarını karşılayamadığında hasta yakınlarına kolaylık sağlayan yatak modelidir. Bu özel yatakta lazımlık yatağın alt kısmına monte edilmiştir ve kullanımı oldukça kullanışlı ve basittir.
  • Motorlu Hasta Yatağı: İçeriğinde motor sayısına ve şekline göre değişiklik gösteren yataklardır. Bu yataklar genelde hastanelerde kullanılmaktadır. Kişinin siparişi üzerine özel olarak hazırlanabilir evde kullanıma uygun olarak ayarlanabilir.
  • Havalı Hasta Yatağı: uzun süre yatağa bağımlı olarak kalacak hastalarda bası yarasının oluşmaması ve kan dolaşımını hızlandırmak için üretilen yataklardır. Bu tür yataklarda kişinin konforu daha fazladır.
Motorlu Hasta Karyolası

Hasta Yatakları Neden Tercih Edilir?

Hasta yatakları felçli ve uzun süre yatağa bağımlı kişilerde özel tasarım yataklar kullanılması kişilerin hasta yakınlarının hayatını kolaylaştırır ve konfor sağlamaktadır. Evde bakımda işleri kolaylaştırmak ve hastaların bakımını aksatmamak için oldukça önemlidir.

Hasta yatakları gerek işlevi gerek konforu nedeniyle evde bakımda tercih edilme sebeplerindendir. Ayrıca evde bakımda uzun süren tedavilerde kişilerin uzun süre yatmaya bağlı enfeksiyon, bası yarası oluşumunun da riskini azaltarak kişileri daha konforlu bir tedavi süreci sunmaktadır.

Hasta Yatağı Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz ve gerekli kişilerle görüştükten sonra karar verilen yatağı alınması sonucu işlem yapılan firma yatağı eve getirerek kurulumunu yapar. Kurulumu yapıldıktan sonra yetkili servis yatağın nasıl kullanılması gerektiğini işlevlerinin nasıl olduğunu anlatmaktır. Aklınıza takılan soruları yetkili servisle paylaşıp yatağın kullanımını öğrenebilirsiniz.

Ayrıca yatak kurulumu bittikten sonra gerek kumandalı gerek normal işlevli yataklarda kullanım oldukça basittir. Yine sıkıntı yaşadığınız durumlarda yatağın kurulumunu yapan servis size kullanım kılavuzu teslim eder problemli durumlarda kılavuzdan da yardım alabilirsiniz.

Hasta Yatakları Evde Kullanmak İçin Uygun Mudur?

Uzun süren tedavi süreçlerinde eğer evinizde müsait odanız var ise ve maddi durumunuz yeterli ise hasta yatakları hem hasta açısından hem de hasta yakınları açısından evde kullanım için oldukça önemlidir ve konforludur. Çünkü hasta yatakları güvenilirliği ve hastanın süreç boyunca kas iskelet sistemine uygun olması nedeni ile konforludur.

Hasta yataklarında bulunan geniş fonksiyonlar ve rahat kullanımı açısından kişilerin süreci en iyi şekilde geçirmelerine yardımcı olur. Hastaların yemek yemesini kolaylaştırır, tuvalet işlerini kolaylaştırır, yıkanma işlemlerinde yardımcı olur ve bu sayede hasta yakınlarına da büyük oranda yardımcı olur. Bu nedenle özellikle ağır hastalarda hasta yatakları evde kullanmak için oldukça uygun ve konforludur.

Evde Hasta Yatağı

Hasta Yataklarının Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Yatak modelleri çok fazla seçenekli ve geniş fonksiyonludur. Yatak üretilirken kullanılan malzeme, motor sayısı, yatağa eklenen fonksiyonlar yatağın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Normal yataklardan farklı özelliklere sahip olan yataklardır ve piyasa da çok fazla marka ve çok fazla çeşit bulunmaktadır. Bu nedenle yatağa karar verdikten sonra mutlaka ilk olarak güvenilirliği sonra da piyasa da diğer markalarla karşılaştırma yapmalısınız. Yatakların fonksiyonları düşünüldüğünde aslında hasta yatakları pahalı değildir. Maddi durumunuza göre her türlü yatağı piyasa da bulabilirisiniz. Hasta yatağı fiyatları yukarıda saydığımız fonksiyonları taşıyorsa maliyeti yüksek olabilir fakat güvenilirliği ve konforu da o derece yüksek olmaktadır. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte birçok hasta yatağı modeli bulunmaktadır. Ve hepsi birbirinden farklı özellikle sahiptir. Güvenilir bir alışveriş doğru bir alışveriş için doğru araştırmalar yapılmalı kurumsa firmalardan alışveriş yapılmalıdır.

Hasta Yatağı Kiralama İşlemi Nedir?

Tedavi süreci uzun sürmeyecek ya da maddi durumu yatak almaya elverişli olmayan kişilere hasta yatağı kiralama işlemi oldukça doru bir işlemdir. Hasta yatağı kiralamak yatağı almaya göre oldukça karlı bir işlemdir. Kiralama işlemi yaparken de satın alma işleminde olduğu gibi birçok sürece sahiptir. Gerek internetten gerek kurumsal firmadan gerekse üretici firmadan hasta yatağı kiralarken mutlaka sözleşme şartlarını düzgün ve tek tek okunmalıdır.

Güvenilir yerlerden kiralama işlemi yapılmalıdır. Kiralama işleminde yapılan sözleşmenin şartları her iki taraf için uygun olmalı ve her iki tarafta sözleşmenin şartlarına uymalıdır. Kiralama işlemi yapıldıktan sonra mutlaka sözleşmenin örneği alınmalı ve ondan sonra sözleşme imzalanmalıdır.

Hasta Yatağını Nereden Almak Gerekir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön