Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatağının Tedaviye Pozitif Etkisi Var Mı?

hasta yatagi secilmis Kopya

Hasta yatağı fiyatları yatak modellerine göre farklılık gösteriyor. İstenilen hasta yatağını tercih edebilirsiniz. Kaliteli ve özellikli olan bir yatak daha pahalıdır. 2 motora sahip olan yataklar biraz daha uygundur. Bu motorlar sayesinde baş tarafını ve ayak tarafını yükseltip alçaltma hareketine imkân sağlayan yatak çeşididir. Bu türler için güç veren elektrik motoruna olan bir el kumandası üzerinde yataklar üzerinde yer alıyorlar. Bu kazanımlar sayesinde ayak ve baş kısımları yükseltip alçaltabiliyor. İki motorlu olan hasta yatakları kendi içinde de iki grup ayrılıyor. Bunun nedeni ise başlık ve yan korkuluklarda kullanılan kalitedir. Malzemeler eğer kaliteli ise iki motorlu olan hasta yatakları biraz daha pahalı olabiliyor.

Farklı modellerde hasta yatakları

Hastalar İçin Uygun Yatak Modelleri

Havalı ve fazla motorlu olan hasta yatakları daha pahalı iken düz ya da manuel olan hasta yatakları daha ucuzdur. Hasta yakınları hastaları için en çok tercih etmiş oldukları yataklar özellikli olan havalı olan yataklardır. Bu yataklar hem yatak yaralarının oluşmasını engeller hem de istenilen yerden katlanabilir özelliktedir. Bu yatak modelleri ve çeşitleri hastanın ihtiyacını daha fazla karşılayabilir niteliktedir. Hastalar kendi başlarına pek çok işi yapamaz ve yanında bir yardımcıya ihtiyaç duyarlar. Hasta yataklarının altın da lazımlık bulunursa bu çok daha iyi olur. Hem hastalar utanıp sıkılmadan tuvalet ihtiyaçlarını giderebilir hem de hastaya bakan kişi rahatsız olmadan hasta ile ilgilenebilir.

Havalı Hasta Yataklarını Kimler Tercih Eder?

Hastalar yataklara maruz kaldıkları süreci en az hasar ile atlatabilir. Bu da havalı olan hasta yatakları ile mümkün bir hale gelir. Havalı olan hasta yatakları çeşitleri yaşı ileri olan bireyler için daha fazla öneriliyor. Felçli bir durumda olan ve uzun süreler boyunca yatağa bağlı olan hastalar ve ileri yaşa sahip olan hastalar için yatağın ortopedik bir özellikte olması oldukça önemlidir. Sıcak olan havalarda alerji yapmayan, yatak yaralarına neden olmayan hasta yatakları, iskelet sağlığı için oldukça önemli olan yataklardır. Genellikle ortopedik olan hasta yatakları tercih edilir. Havalı olan hasta yataklarının kanalları sayesinde sürekli olarak hava akışı olur ve hasta yaralara maruz kalmaz.

Havalı hasta yatakları

Hasta Yatağı Ne Zaman Kullanılır?

Hasta yatakları hastaların rahat bir şekilde tedavi süreçlerini devam ettirebilmeleri için oldukça önemlidir. Pek çok hasta yatağı modeli bulunuyor. Hastanıza uygun olan hasta yatağını seçmeniz için hastanın doktorundan öneri almanız gerekiyor. Hastanın yaşı, yaşamsal faktörleri ve hastalığı bu hastalık sürecinde önemli konular arasında yer alıyor. Hastalar belli nedenlerden dolayı yatağa bağlı bir hale geliyor. Bu bazen bir uzvunu kaybetmeden kaynaklı olabiliyor bazen ise düşme, kaza geçirme gibi nedenlerden ötürü olabiliyor.

Hastalar yatağa bağlı olsalar dahi hayatlarını daha iyi bir şekilde idame ettirebilmek için yatacak yerlerinin çok iyi olması gerekiyor. Hasta yatakları konforlu olunca hastalarda yatak yaraları meydana gelmez. Yatak yaraları hastaların daha zor uzamasına ve uyuyamamasına neden olur.  Yatakların düzgün bir şekilde kullanılması bir sonraki hasta için daha kolay olur. Hasta yataklarına zarar verilmemesi oldukça önemlidir.

Hasta Yatağı Seçimi Yapmak

Hasta yatağı modelleri oldukça fazladır. Bu yataklar içerisinde hastanıza en uygun olan yatağı seçebilirsiniz. En fazla tercih edilen ve en fazla önerilen hasta yatağı havalı olan ve bu havalı olan hasta yatağını çeşitleridir. Hasta yatağı seçilirken pek çok konuya dikkat edilmesi gerekiyor. Hasta yatağının konforu için hareket kabiliyetine sahip olan motorlu yataklar vardır. Çift motorlu olan veya farklı mekanizmada üretime geçmiş olan yataklardır. Yatakların farklı motor sayıları bulunabiliyor. Motor sayıları yataklarda bulunan özellikleri belirtiyor. İstediğiniz kadar özellikli hasta yatağı kiralama hizmeti alabilirsiniz. En fazla 4 motorlu olan hasta yatağı bulunuyor. Bu yataklar elektronik kumanda sayesinde çalışıyor ve hareket fonksiyonu sağlıyor.

Ev tipi hasta yatakları

Normal bir yatakta yatan hastanın iyileşme süreci oldukça zorlu geçer. Bunun sebebi ise hasta yatakları hastalar için özel olarak üretilmişken, normal yataklar hasta olmayan bireyler için üretilmiştir. Hasta yatakları hem hijyenik hem de antibakteriyel bir özelliğe sahiptir. Kolay temizlenebilir özellikleri sayesinde hasta bakıcılarına zorluk çıkarılmıyor. Aynı zamanda hastaya bakan refakatçi de işlerini daha kolay bir şekilde yapabiliyor. Bu yataklarda fren sistemi de bulunuyor. Kolay temizlenebilir özelliği sayesinde hemen temizleyebilirsiniz.

Hastalık Tipine Göre Hasta Yatakları

Hasta yatağı kaliteli ve kullanışlı olmalıdır. Boru tipli olan hasta yatakları, boru gibi bir görünümde olduğundan dolayı adını buradan alır. Hasta yatakları modelleri arasında en gelişmiş özelliğe sahip olan A+B+C yataklardır. Baklava tipi olan havalı hasta karyolaları hava dolu olan yatağın görünümü tıpkı geleneksel bir baklava gibidir. Bu yatak çeşidi diğer havalı olan hasta yataklarına oranla fiyatı biraz daha uygundur. Fiyat ve çeşit bakımından geniş bir alana sahip olduğunu görebilirsiniz. Pozisyon veren havalı yatak hastayı sağ tarafa ya da sol tarafa doğru hareket ettirme mekanizması ile çalışan bir yatak modelidir.

En önemli özelliği ise hastanın herhangi bir yerinde yatağa bağlı olarak yatak yarası meydana gelmiş ise bu yatak bu yaraları iyileştirir. Bu yaraları iyileştirme odaklı olarak tasarlanmıştır. Kırılma, bükülme, esneme, yıpranma gibi olaylar çok nadir yaşanan olaylardır. Bunlarda hastaların bilinçsiz kullanımından ötürü meydana geliyor.

Hasta Yatağının Tedaviye Pozitif Etkisi Var Mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön