Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatak Çeşitleri Meslek Esasları

hasta yatagi ve havali yatak 2

Hasta yatak çeşitleri meslek esasları arasında bazı yatak türleri sayılabilir. Bu yatak türleri kullanım amaçları ve yapılış şekillerine farklılık gösterir. Açık ve kapalı yataklar, şok yatağı ve ameliyat yatağı şeklinde farklı türlere ayrılmaktadır. Açık yataklar, hastanın içerisinde yatacağı, dinleneceği yataklardır. Bu yatakların üzeri örtülmeyecektir. Çarşafların ve yastık kılıflarının temiz ve değiştirilmiş olması, kırışıklık bırakmayacak kadar gergin yapılması gerekmektedir.

Hasta yatak çeşitleri meslek esasları dahilinde, yatak yapımında hijyenik kurallar da oldukça önemli yer tutmaktadır. Yatağı yapan kişinin ellerinin yıkanıp kurulanması ve eldiven takılmış olması gerekmektedir. Yatakta alt bezi, koruyucu ve en üstte de çarşaf serili bulunmalıdır. Battaniye ya da pikelerin, nevresime sarılması gerekecektir.

Çeşitli Hasta Yatakları

Tedavinin Her Aşamasına Uygun Hasta Yatak Çeşitleri

Hasta yatak çeşitleri meslek esasları yatağın yapılışını belirleyecektir. Hasta yataklarında şok yatakları da hasta için önem taşımaktadır. Bazı durumlarda kan akışını hızlandırmak için, yatağın yastık kısmı çıkarılıp, ayakları kaldırılacaktır. Bu tür yataklar, şok hasta yatağı şeklinde nitelendirilir. Bu tür yatakların yapımında da belli kurallar yer alır.

Hasta yatak çeşitleri meslek esasları, yatan hastanın sağlığı ve tedavisi için oluşturulmuş kurallardır. Hastanın yatağın içerisinde olup olmamasına göre yatak yapımı da farklılıklar gösterecektir. Tedavi sürecinin ayrılmaz parçalarından biri de titiz bakım hizmetidir. Bu hizmeti sunacak en önemli faktörler içerisinde özenle seçilmiş hasta yatakları gelecektir. Bu hasta yataklarının seçiminde gösterilen özenin, hasta yatağının hazırlanmasında da gösterilmesi gerekecektir.

Hasta Yataklarında Rahatlık Sunan Modeller

Hasta yataklarında rahatlık sunan modeller, iki, üç ve dört motorlu tasarımlardır. Kimi hasta yataklarında asansörlü sistemler de mevcuttur. Hastanın yemek yeme, kitap okuma gibi faaliyetleri için yatağın belli açılara ayarlanması gerekecektir. Motorlu yatak sistemleri bu konuda yardımcı olacak modellerdir. Hasta yataklarının rahat kumanda edilmesi için mevcut olan el kumandalarında da farklı özellikler olmalıdır. Elektrik kesintilerinin sık yaşandığı yerlerde, pilli kumandalardan yardım alınabilir. Bu konuda farklı alternatifler sunan firmaların hizmetlerinden yararlanılması önerilir. Hasta yataklarında yerinden kalkamayan hastalar için tuvalet ihtiyaçlarını görecekleri aparatlara ihtiyaç bulunur. Bu özellikte olan kaliteli tasarımlara yönelmek büyük önem taşır.

Rahat Hasta Yatağı Modelleri

Hasta Yatağı Alacak Olanlara Verilecek Öneriler

Hasta yatağı alacak olanlara verilecek önerilerin başında, hastanın yaşı ve fiziksel özelliklerine uygun yatak seçimi gelecektir. Hastanın yaşlı olması, incelen deri yapısı ile birlikte ciltte yara açılmasına sebep olabilecektir. Bu durumun önüne geçmek için havalı hasta yataklarına yönelmek oldukça önem taşır. Hasta yataklarında, sünger teknolojisi de bir diğer önemli özellikler arasındadır. Cilde hava aldıracak sünger tasarımlarının kullanılması, anti alerjik özellikler son derece önemlidir. Havalı hasta yataklarının kan akışını hızlandırma özelliği bulunur. Bu durum yaşlı hastalar ile felçli olup, uzun süre yatacak hastalar için son derece önemlidir. Bu sayede, cilt yaralarının açılması önlenmiş olacaktır. Hasta yataklarında kaliteli ve kişiye özel tasarımlara yönelmek gerekir.

Hasta ve Hasta Yakınlarının Rahat Edeceği Tasarımlar

Hasta kadar, hasta yakınları da bu süreçten olumsuz yönde etkilenirler. Hasta yatağında yatan hastalar kadar, onların yakınlarının da rahat etmesi gerekir. Hasta yatağının sürülmesi, hareket ettirilmesi ne kadar rahat olursa hasta yakınları da o kadar az yorulacaktır. Ayrıca, hasta yatağını yerinde sabitlemek için güvenli fren sisteminin olması da son derece önemlidir. Bu konuda güvenilir yatak tasarımlarına yönelmek gerekir. Paslanmayan malzeme kullanımı, hasta yataklarından alınan verimi arttıracaktır. Uzun süre dayanacak yatak tasarımlarının tercih edilmesi, kullanım için önem taşımaktadır. Güvenlik bantları, yatan hastanın emniyeti için son derece önem taşımaktadır. Hastanın huzurlu yatması, seçtiği yatağın karyola modeli ile yakından ilişkilidir.

Hasta Yatağında Servis Hizmetinin Önemi

Hasta yatağı alacaklar için teknik servis hizmetinin önemi oldukça fazladır. Kurumsal firmalardan alınacak hizmet sonrası, teknik servis hizmeti sunulacaktır. Hasta yataklarının yerinde kurulumu, satış ve kiralama hizmeti sonrası verilecek güvenceli hizmet bulunur. Kurumsal firmalarda müşteri memnuniyeti önem verilen konuların başında gelir. Bu konuda, hizmet alacak olan kişilerin bilgilendirilmesi ve geniş servis ağı mevcuttur. Hasta yatağında ekonomik modeller arasında önerilen bir diğer hizmet de hasta yatağı kiralanmasıdır. Güvenilir, profesyonel hizmet veren firmalardan satış ve kiralama desteği alınması önerilir.

Hasta Yatak Çeşitleri Meslek Esasları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön