Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatak Tipleri ve Özellikleri Nelerdir

hasta yatagi org

Hasta yatakları sürekli yatan hastalar için son derece önemli yatak gurubudur. Bu yatakların birçok işlevi vardır. Bu hasta yataklarının temel özelliği hastaya konfor ve rahatlık sağlamasıdır. Ayrıca hasta bakıcının rahatlığı da çok önemlidir. Yatak doğru seçilirse hasta çok rahat eder ve hasta için çok iyi bir durumdur.

Yatak seçiminde hastanın durumu ve nedeni göz önünde bulundurulmalıdır. Bu, hasta için doğru hasta yataklarını bulmayı çok daha kolay hale getirir. Son zamanlarda teknolojinin sürekli gelişimi ile birlikte hasta yatakları da gelişmektedir. Bu gelişme ile hasta konforunu en üst düzeye çıkarmak için araştırmalar yapılmaktadır.

Havalı Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatağı modelleri arasında hastane tipi havalı yatak modeli sıklıkla tercih edilmektedir. Hastane tipi hasta yatakları oldukça karmaşık özelliklere sahiptir. Refah durumunu en üst düzeye çıkarmak için tavsiye edilir. Havalı yatak modelleri tamamen müşteri odaklı yataklardır. Hastalar bu yataklarda kendilerini daha rahat hissederler ve havadar olmaları nedeniyle ülser oluşmaz. Hasta yatakları normal yataklar gibi tek tip yapılmaz, aksine birkaç tane vardır ve istediğiniz yere götürebilirsiniz.

Havalı yataklar

Hasta Yatağı ile Normal Yatak Arasındaki Fark Nedir?

Hastane tipi hasta yataklarının birçok işlevi vardır. Otomatik hasta yataklarının en büyük özelliklerinden biri uzaktan kumanda ile kontrol edilmesidir. Uzaktan kumanda ile çalıştırması kolay ve pratiktir. Bu fonksiyon sayesinde hem hemşire hem de hasta kendini rahat hisseder. Hastane yatakları, yatakta tedavi gören hastalar için yapılmış yataklardır. Normal yataklara göre farklı fonksiyonları ile ekstra konfor sunan bir yataktır.

Ayrıca hastanın bakıcısına rahatlık sağlar. Bir hastane yatağı genellikle işleviyle hastaya rahatlık sağlar. Bu hasta yataklarının yük kapasiteleri değişiklik gösterebilir. Bu yatakları farklılaştıran bir diğer özellik ise malzeme cinsi, kalitesi ve konforudur.

Hasta Yatağının Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatakları, hastanın rahatça yatabileceği özel yataklardır. Hastalar için daha iyi bir yaşam için yapılmış yataklardır ve her geçen gün daha fazla model eklenmektedir.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber hastanın ve refakatçisinin hayatı kolaylaşmaktadır. Yatağın altındaki tekerlekler sayesinde hastayı istediğiniz yere götürebilirsiniz. Bu sayede bu yatakları bir odadan diğerine taşıyabilir ve hastaya yeni bir yaşam alanı sunabilirsiniz. Hasta yataklarının büyük bölümü elektrikle çalışan güzel bir sisteme sahiptir.

Elektronik tasarımı sayesinde uzaktan kumanda ile kontrol edebilirsiniz. Genellikle yatar yataklar daha alçak kullanılabilir. Gün içerisinde yatağı istediğiniz pozisyona getirebilirsiniz. Hasta işini insan gücü olmadan yapabilir.

Hasta Yatağının Faydaları Nelerdir?

Hastaları tedavi etmek biraz daha karmaşıktır. Bu zorlukları biraz azaltmak ve hastayı biraz daha azaltmak için hasta yatakları yapılır. Hastaların iyiliği için birçok hasta yatağı modeli üretilmekte ve bunlara çeşitli özellikler eklenmektedir. Hastane yatakları hastanın fiziksel refahını iyileştirir. Ülser oluşumunu engeller veya yok olmasını sağlar. Sürekli yatan kişilerde kas ve kemik ağrıları oluşur. Bu nedenle eklem ağrıları kaçınılmaz hale gelir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için hastanın yatağı tercih edilir.

En Popüler Hastane Yatakları Nelerdir?

Hastane tipi hasta yataklarının da lazımlık denilen bir özelliği vardır. Bu fonksiyon sayesinde hastanın yetişkin bezi kullanmasına gerek kalmaz. Tencere hastanın altına yerleştirilir. Bu sayede hasta hem ruhsal hem de fiziksel olarak kendini iyi hisseder. En popüler hasta yataklarına bakarsanız, biraz daha uzun versiyonlar olma eğilimindedirler. Hastalar yataktayken kendi başlarına hareket edemezler ve birine ihtiyaç duyarlar. Genellikle durumdan bıkmış ve utanmış hissediyorlar. En iyi modellerin yatakları diğer hastalara olan ihtiyacı en aza indirecek şekilde en iyi şekilde yapılır. Hasta yataklarında korkuluk ve motor bulunmaktadır.

Popüler hastane yatakları

Her Türlü Hastane Yatağı Kiralanabilir Mi?

Hasta yatağı, hastanın iyileşmesinde önemli rol oynayan hastaların ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli fonksiyonlarla ve iyileşme sürecini teşvik eden özelliklerle üretiliyor. Bunun çok fazla varyasyonu var. Bu yataklar hem evde hem de sağlık kuruluşlarında bakılan hastalar için kullanılabilir.

Belirli bir süre için satın alınabilir veya kiralanabilir. Yatalakların en büyük yardımcısı ve destekçisi olan bu tip yatakların çoğu, hastaların kendi işlerini yapabilmeleri için etraflarında desteklere de sahiptir. Hastanın fiziksel ve psikolojik sağlığına faydalı olan yataklar kısa süreli kullanım için kiralanabilir ve iyileşme sürecini daha da kısaltabilir.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı çok geniş bir yelpazede ve farklı özelliklere sahip olduğu için fiyatları oldukça değişkendir. Manuel hastane yatağı ile motorlu hastane yatağının olmaması birbirinden oldukça farklıdır. Öte yandan dört motorlu hasta yatağı fiyatları ise çoğunlukla çok farklı. Dolayısıyla makul bir aralık vermek pek mümkün değil.

Hastane yatağına ihtiyacı olan herkes istediği modeli bulabilir ve arama motorunda fiyatları bulabilir. Online ortamda bu malzemelerin çok fazla satıcısı olduğu için istenilen kalitede fiyatına ulaşmak kolaydır.

Fonksiyonel Hasta Yatakları

Hasta yataklarının en önemli özelliği fonksiyonel ve konforlu olmalarıdır. Bir kişinin fiziksel özelliklerine ek olarak, algılanan rahatsızlığa göre bir yatak seçmek de önemlidir. Manuel yatakların yanı sıra motorlu, kendi kendine hareket eden yataklar da tercih edilmektedir. Hastanın yemeklerini yardımsız yemesi, kitap ve gazete okuması çok önemlidir. Hasta yatağı kontrolleri, yatağın belirli kısımlarını hareket ettirerek yatağı farklı pozisyonlara hareket ettirir. Bu sayede yatak farklı açılarda gelir ve kişinin temel ihtiyaçlarını yardım almadan karşılamasını sağlar. Elektrik kesintilerinin sık olduğu alanlarda hasta akü yataklarının kullanılması tavsiye edilir. Psikolojileri açısından hastanın ihtiyaçlarını yardım almadan görmesi de önemlidir.

Her Yaşa Uygun Hasta Yatağı

Hasta karyolasında kişiye özel tasarım çok önemlidir. Yatak seçiminde hastanın yaşı önemli bir faktördür. Obez hastalar kalıcı hasta yataklarını tercih etmelidir. Çocuklar ve yeni doğanlar için hastane yatakları da farklı ebatlarda ve farklı özelliklerde mevcuttur. Yaşlı hastalar için havalı yataklar tercih edilmeli, ameliyat sonrası serumlu veya lazımlık ekipmanı olan yataklar tercih edilmelidir. Kişinin ihtiyacına göre tahsis edilen hastane yatakları, iyileşme sürecini hızlandıran yataklardır. Kullanışlı ve kaliteli olması çok önemlidir.

Yatakların Zamanında Taşınması

Hastalanmak hem hastane hastaları hem de hemşireler için en zor süreçlerden biridir. Hastayı rahat ettiren hasta yatakları, refakatçi için de kolay hareket edebilmelidir. Hasta yataklarını bir yerden başka bir yere taşımak için üç yüz altmış derece döner kullanan kişilerin hareketini kolaylaştırır. Dayanıklı ve güvenli hasta yataklarının seçilmesi tavsiye edilir.

Hasta Yatak Tipleri ve Özellikleri Nelerdir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön