Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatakları Demonte Olarak Mı Kurulur?

yatan hastalar icin yatak cesitleri

Uzun süre yatmak zorunda olan yakınlarınız için nekahet dönemini daha konforlu bir şekilde geçirmelerini sağlamak için hasta yatağı alabilirsiniz. Yatak modellerin seçimi kadar kurulumu da kafaları karıştıran bir durumdur. Normal yataklara göre daha büyük ve karışık aksesuarlara sahip oldukları için kurulumları kafa karıştıran durumlardır. İskeleti, motoru, kollukları ve diğer aksesuarları sırası ile kurulmalıdır. Bu sayede daha doğru ve kolay bir kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

Hazır kurulu olan yataklar ve kurulum hizmeti verilen yatak modelleri vardır. Yatak maliyetlerini artıran durumlar oldukları için insanlar genellikle kendileri kurmak ister.  Yatakları kurmak için çok fazla bilgi ve donanımlı alete gerek yoktur. Basit aletler yardımı ile kısa sürede kurulum işlemi yapılabilir. İlk önce yatak başlığı iskelete monte edilir. Yatağın sabitlenmesi sağlandıktan sonra tekerleklerin montajı uygulanır. Son aşama korkulukların monte edilmesidir. Korkuluklar kısa sürede monte edilebilen aletlerdir.

Hasta Yatağı Modelleri

Hastaların iyileşme dönemlerinde yaşadıkları sorunlar birbirlerinden farklıdır. Bu nedenle her hastanın ihtiyacını karşılayabilecek yatak modelleri seçilmelidir. Bu sayede hastaların hareket etmesi, beslenmesi ve yıkanması daha konforlu bir şekilde gerçekleştirilir. Havalı yatak, 2 motorlu yataklar, 3 motorlu yataklar, hasta karyolası ve ev tipi hasta yatağı modelleri vardır. Motor sayısı arttıkça yatağın hareket kapasitesi ve fonksiyonları artış gösterir. Bu nedenle felç ve hareket kısıtlılığı olan hastalarınıza mutlaka motor sayısı yüksek olan modelleri almayı özen göstermelisiniz.

Hasta yatağı ve havalı yatak modelleri

İyileşme süresi net olamayan hastalar çok uzun yıllar yatmak zorunda kalabilir. Böyle hastalar için kiralama hizmeti yerine satın alma işlemini tavsiye ediyoruz.  Kiralama hizmeti uzun süren kullanımlarda avantajlı bir uygulama değildir. Bu nedenle maddi kayıp yaşamamak için kiralama işlemi yapılmalıdır. Kurulum adrese teslim kiralama hizmetleri içerisinde olan işlemlerdir.

Hasta Yatağı Özellikleri

Yatak modellerinin özellikleri üretici firma, yatağın markası, motor sayısı ve yapımında kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir. Kiralamadan ya da satın almadan önce mutlaka özellikleri hakkında bilgi almalısınız. Hasta yataklarının genel özellikleri;

  • Hastanın ihtiyaçlarını karşılamak için mutlaka hareketli iskelet sistemleri bulunur.
  • Hastanı oturması ve dönmesi için hastayı destekler.
  • Tedavi uygulanması sırasında gerekli aksesuarları barındırır.
  • Ayak ve baş kısımları 360 derece dönebilir.
  • 300 kilograma kadar ağırlıkta olan hastaları taşıyabilirler.

Sıraladığımız bu özellikler hastaların hem hareket etmesini hem de konforlu olmasını sağlayan temel özelliklerdir. Bunun yanı sıra havalı yatak sistemleri bulunur. Yatak yarasına karşı doku bütünlüğünü korur.

Havalı Yataklar

Hasta Yatağı Avantajları Nelerdir?

İnme ve diğer hastalıklar neticesinde hareket kabiliyetini kaybeden hastalara hareket etme imkânı tanır. Hasta yakınlarına temel bakımları sırasında destek olur. Yatak yarası gibi iyileşme dönemini olumsuz etkileyen sorunların oluşmasını engeller. Yatmak zorunda olan kişilerin psikolojik durumları çok iyi değildir. Yatak modelleri sayesinde kendilerini yük gibi hissetmez  ve psikolojik açıdan daha rahat olurlar. Korkulukları sayesinde koruma düzeyleri yüksektir. Hastaların düşmesin engeller.

Asansör özellikleri sayesinde hastaların kalkması ve yatmasını destekleyerek yine hastaların düşme riskini ortadan kaldırır. Pamuklu yüzeyleri sayesinde hastaların terlemesini ve vücutlarının nemlenmesini engeller. Dayanıklı malzemeden üretildikleri için uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilirler. Kilitlenebilir tekerlek sistemlerine sahip yatak modelleri vardır. Oda içerisinde çok rahat hareket ettirildikten sonra istenen konumda sabitlenebilirler. Bu sayede hasta yakınlarına avantaj sağlarlar. Tedavi uygulama işlemi çok kolaydır. Askılıkları sayesinde serum tedavileri sorunsuz bir şekilde uygulanabilir.

Hasta Yatağı Kiralama

Nekahet dönemi kısa sürecek ancak yatmasını gerektirecek hastalar için hasta yatağı kiralama hizmeti verilmektedir. Yatak modelleri çok geniş fonksiyonlara sahip özel üretim ürünlerdir. Kişiye özel olarak da üretilebilir. Bu nedenle her hasta yakınının bu modelleri temin etmesi mümkün olmayabilir. Firmalar bu aileleri düşünerek yatak kiralama hizmeti sunmaktadırlar. Uzun yıllar yatmak zorunda olmayan ve iyileşme dönemini daha rahat geçirmesini istediğiniz yakınlarınız için bu hizmeti alabilirsiniz.

Hasta yatağı kiralarken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Maddi ve manevi kayıplar yaşamak için bu kriterler önemlidir. Firmanın sektörde tanınmış ve güvenilir olması, yatak modellerinin yeni teknolojilere sahip olması ve kiralama sözleşmesi imzalaması gereklidir. Bu özellikleri taşımayan firmalar ile anlaşmamalısınız. Ayrıca kiraladığınız yatak modellerini eve teslim eden bir firma olmalıdır. Aksi halde nakliye ile ilgili sorun yaşayabilirsiniz.

Kiralık hasta karyolası modelleri

Sektörde tanınmış ve köklü firmalar müşterilerine her zaman yeni ve geniş özelliklere sahip modelleri kiralar. Böyle firmalardan avantajlı hizmet alabilirsiniz. Yeni kurulan ve kar amacı güden firmalar siz ve hastanızı mağdur edebilir. Kiralama hizmeti satın alma işlemine göre maddi manevi daha kazançlıdır. Dikkat etmeniz gereken tek husus profesyonel firmaları seçmek ve bu firmalar ile anlaşmaktır.

Hasta Yatağı Fiyatları

Yoğun talep neticesinde hasta yatağı siparişleri artış göstermiştir. Bu nedenle piyasada farklı fiyat teklifleri oluşmaktadır. Kaliteli ve uygun fiyatlı yatakları satın almak ve kiralamak için özen gösterilmelidir. Firma yetkilisi ile birebir görüşerek hastanızın durumuna uygun yatak modeli seçilmelidir. Yatağın adrese teslimi, kurulumu ve maliyeti hesaplanarak hasta yatağı fiyatları hesaplanır. Firmadan daha önce hizmet alan müşterilerin yorumlarını inceleyebilirsiniz. Kiralama işlemi yapacak kişiler mutlaka hizmet sözleşmesi içerisine işlem fiyatlarını dahil ettirmelidir. Aksi halde yatağı teslim ettikten sonra sizlerden ek maliyetler talep edebilir.

Hasta Yatakları Demonte Olarak Mı Kurulur?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön