skip to Main Content
Hasta Yatakları Ev Tipi

Hasta Yatakları Ev Tipi

Yatağa bağlı olarak iyileşme ve tedavi süreci geçirmek zorunda kalan ve hayatının geri kalanını yatağa bağlı olarak yaşayacak kişiler için geliştirilen hasta yatakları, hastanede kullanıldığı kadar ev tipi modelleriyle de büyük bir ihtiyaç olmaktadır. Hem hasta için hem de refakatçi için büyük kolaylık sağlayan ev tipi hasta yatakları, hastanın fiziksel olarak iyileşmesini sağlamasının yanında moral olarak da iyi hissetmesi için zorunlu bir medikal malzeme olmaktadır. Yatan hastalar için büyük rahatlık yaşatan hasta yatakları, birtakım özellikler ve çeşitleriyle hastalara azami konfor sağlamaktadır. Hastane yataklarından birtakım farklılıklara sahip olan bu yataklar, hasta güvenliği için önemli olmaktadır.

Ev Tipi Hasta Yataklarının Özellikleri

Bütün hasta yataklarından olduğu gibi ev tipi hasta yataklarında bulunan en önemli özellik, yatan hastanın güvenliğinin en iyi derecede sağlanmasıdır. Bunun için her iyi yanında korkuluk bulunan hasta yatakları hastanın yataktan düşmesini ve zarar görmesini engellemektedir. Baş ve ayak kısımlarında bulunan elektrik motorları ile kolayca hareket etmesi mümkün olan ev tipi hasta yatakları, baş ve ayak kısmının yükselmesi ve alçalması şeklinde ayarının yapılması nedeniyle hastalara büyük kolaylık sağlamaktadır. Montajının ve temizliğinin kolaylıklar yapılması sağlanan bu hasta yatakları, 360 derece dönen tekerleri ve çapraz kilit sistemi ile kilitlenme özelliğine de sahiptir.

Ev Tipi Hasta Yatağı Modelleri

Motorlu ve motorsuz olmak üzere iki modele ayrılan ev tipi hasta yatakları, manüel modelleri olan motorsuz çeşitleriyle, yatağın ayarının el yardımıyla yapılması sağlanmaktadır. Alçaklık ve yükseklik gibi ayarları manüel yapılan bu yataklar, ev ortamı için tercih edilen yataklardandır. 2, 3 ve 4 motorlu olmak üzere motorlu hasta yatakları modelleri, kumanda yardımıyla yatağın ayarının yapılmasını sağlayarak hasta ve refakatçisi için çok daha kolay bir kullanımı mümkün hale getirmektedir. Baş ve ayak ayarlarının yanında 3 motorlu hasta yatakları ile asansör sistemine sahip olan yataklar, 4 motorlu modellerinde eğim özelliğine de sahip olmaktadır.

Ev Tipi Hasta Yatağı
Ev Tipi Hasta Yatağı

Ev Tipi Hasta Yatakları Neden Kullanılır?

İyileşmesi ve tedavisi uzun sürecek ve evde devam edecek olan hastalar için özel olarak tasarlanan ev tipi hasta yatakları, hastane sonrasında eve geçen yatağa bağlı hastaların ilerleme göstererek iyileşme kaydetmesi için büyük önem taşımaktadır. Hastane konforu ve rahatlığının yaşanması ve hastanın ev ortamında zarar görmemesi için önemli olan bu yataklar, felçli ve yatalak gibi hayatının geri kalanını yatağa bağlı geçiren hastalar için önemli bir zorunluluk olmaktadır. Birkaç ay şeklinde veya daha uzun iyileşme süreci olan hastaların da dinlenmesini kolaylaştıran ev tipi hasta yatakları, hareket edemeyen, bir süre ayağa kalkmaması gereken hastalar için de kullanılmaktadır.

Ev Tipi Hasta Yatakları Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatağa bağlı iyileşme süreci olan hastalar için alınması zorunlu olan ev tipi hasta yatakları için öncelikle hastanın sağlık sorunu göz önünde bulundurulmalıdır. Her yatan hastanın aynı sağlık sorununa sahip olmaması söz konusu olduğu için hastanın doktorunun görüş ve önerisi almak önemli olmaktadır. Ayrıca fiyat değil kalitenin ilk sırada tutulması gereken hasta yatağı için kişinin sorununu ve ihtiyacını belirlemek ve buna uygun bir tercih yapmak önemli bir husus olmaktadır. Hastanın boyu, kilosu, uzun süre yatma durumunun olması veya felçli, yatalak gibi hastalıklardan kaynaklı hayatının geri kalanını yatarak geçirmek zorunda kalan hastalar için birtakım özelliklere dikkat etmek gerekmektedir.

Ev Tipi Hasta Yatakları Nasıl Temin Edilir?

Sağlık, insanın sahip olduğu en önemli değerdir. Sağlıkla ilgili bir sorun yaşanması durumunda bunu telafi etmek için gereken her şeyin yapılması, günümüz teknolojisiyle çok daha mümkün hale gelmiştir. Ev tipi hasta yatakları, hastane tedavisinden sonra evde bakım ihtiyacının karşılanması ve sağlıklı bir süreç geçirmenin en önemli medikal teknolojilerindendir. Bu medikal ürüne ihtiyaç duyan ve temin etmek isteyen kişilerin, hem hastanın sağlık problemi hem de bütçeye uygun bir tercih yapmaları gerekmektedir. Uzmanlığı hasta yatağı üretimi olan kurumsal bir firmadan iyi bir araştırma neticesinde ev tipi hasta yatağı temin etmek, hem daha garantili hem de daha güvenilir olmaktadır.

Ev Tipi Hasta Yatağı Satışı ve Kiralama İmkânı

Birkaç ay gibi kısa bir süre için yatarak iyileşmek zorunda kalan hastalar, hasta yatağı satın almak yerine kiralama hizmetinden faydalanabilmektedir. Yatalak ve felçli hastalar gibi hayatın geri kalanında hasta yatağına ihtiyaç duyan kişiler için hasta yatağı satın almak, daha sağlıklı olmaktadır. Hasta yatağı fiyatlarının yatağın fonksiyonuna göre artış göstermesi ve daha az maliyetle bu ihtiyacın giderilmesi için kiralama hizmeti, özellikle kısa süreli yatan hastalar için ideal olmaktadır. Havalı hasta yatağı dışında diğer hasta yataklarının devlet tarafından karşılanmaması, satın almak yerine kiralama imkânı tercih edilmektedir.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir