Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatakları Fiyatları

hasta karyolasi uretimi

Hastane yatağı fiyatı özelliklerine göre değişmektedir. Hastane yataklarının fiyatı manuel modellerde çok daha düşüktür. Elektrikle çalışan motorlu hasta yatağı fiyatları manuel yataklara göre daha yüksektir. Yatakları değerlendirirken, özellikleri dikkate alınır. Motorlu yatak sayısı arttıkça fiyat da artıyor. 2 motorlu yataklar daha ucuz, 4 Motorlu yataklar daha pahalıdır. En pahalı yataklar en iyi yataklardır. Havalı yatak, hastane yatağının en pahalı türüdür. Yurt dışından ihraç edilen yataklar döviz kuru üzerinden hesaplandığı için ülkemizde yüksek fiyattan satılmaktadır. Yabancı firmaların yataklarının pazar payı da oldukça yüksektir.

Hastane Yatağı Satın Almak Mı Yoksa Kiralamak Mı?

Bu sorunun cevabı tamamen hastanın durumuna bağlıdır. Doktorun hareket ve iyileşme sağlamadığı yatalak hastalar için yatak almak daha mantıklı. Hasta yatağı kiralama hizmeti, bir süre sonra iyileşenler için idealdir. Rahat yatakların kullanılması nedeniyle bazı hastalar iyileştikten sonra da kullanmak istedikleri için kiralamak yerine satın almayı tercih etmektedirler.

Kiralık hasta yatağı çeşitleri

Hastane Yataklarının Kullanım Alanı

Hastane yataklarının kullanım alanı oldukça geniştir. Hastanelerde sıklıkla gördüğümüz diyaliz merkezlerinde, tıp merkezlerinde ve kozmetik merkezlerinde de kullanılmaktadır. Yataklar tüm kamu ve özel hastanelerde kullanılmaktadır. Hastanın durumuna göre odalarda manuel veya motorlu yataklardan biri tercih edilir. Hasta yatağı, yoğun bakım ünitesinde hasta tedavisini kolaylaştırmak için öne ve arkaya dikey olarak konumlandırılmıştır. Bir hastanede doktorlar ve hemşireler çok sayıda hastayla temas halinde olduklarından, hasta bakımı için yatak özellikleri önemlidir.

Bazen hastaların iyileşme şansı olmaz ve hayatlarının geri kalanını yatakta geçirmek zorunda kalabilirler. Ev tipi yataklar aynı zamanda insanların onlara bakmalarını da kolaylaştırır. Herkes hastasının bir an önce iyileşmesini ve iyileşmesini ister. Ancak durum böyle olmasa da hasta için yatak modeli seçimine dikkat edilmeli, böylece hastanın beden ve ruh sağlığı iyi olsun. Hasta yatakları, huzurevlerinde ve fizik tedavi merkezlerinde de kullanılmaktadır.

Hastane Yatağı Kiralama

Hastane yatağı üreticileri müşterilerine her fırsatı sunmaktadır. Hastane yataklarının kiralanması ve satışı müşterilere sunulan fırsatlardan biridir. Yatak özel olarak döşendiği için fiyatları standart yataklara göre biraz daha yüksektir. Hastanın sağlığı ve psikolojik durumu düşünüldüğünde Yatak için ödenen bedel çok yüksek değildir. Hasta yatağı kiralama ücreti satın almaya oranla daha düşüktür. Kira süresi, hastanın tahmini iyileşme süresine dayanmaktadır. Süre sonunda hasta hala iyileşmemiş ise firma ile görüşme sonrası kiralama süresi uzatılacaktır. Kiralama süresi sonunda yatak firmaya iade edilir.

En İyi Hastane Yatağı Hangisidir?

Hastanın durumu dikkate alınarak en iyi ve en doğru hastane yatağı seçilir. Hastanın kilosuna, ihtiyaçlarına ve bakıcının ihtiyaçlarına uygun yatak en iyi yataktır. Kaliteli yatak üreten firmalar arasında seçim yaparken en önemli kriter hastanın durumu ve hastalığıdır.

En iyi hastane yatakları

Hastane Yatağının Ev Tipi Var Mı?

Birçok kişi ilk kez hastane yataklarını görüyor. Evde yatak tipi hastanede tedavi sonrası evde tedaviye devam etmesi gereken kişiler için yapılır. Manuel, motorlu, hava yataklı yatak modelleri ev kullanımı için ayrı ayrı bulunabilir. Yatalak durumda olan ve oturduğu yerden hareket edemeyen kişilerin tuvalet ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olan lazımlık modelleri de bulunmaktadır. Ev hasta karyolası dekoruna uyum sağlaması için en çok ahşap başlıklı olanlar tercih edilmektedir.

Havalı Hastane Yatağının Avantajları Nelerdir?

Yatalak veya uzun süre yatalak olan hastalarda zamanla bazı yaralar gelişir. Bu yaralanmalar vücudun hareketsiz kalması nedeniyle çeşitli nedenlerle meydana gelir. Havalı yatağa entegre edilen hava kanalları sayesinde hasta nodül oluşumundan kurtulur. Yaraları diğer yatak türlerine göre daha hızlı iyileştirir. Havalı yatak özellikle yaralanması olan hastalar için tavsiye edilir.

Havalı hastane yatakları

Yataklı Hastane Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Birçok hastane yatağı çeşidi vardır. Yataklar genel işlevlerine, yük taşıma kapasitelerine, yapıldıkları malzemeye ve sundukları hareket kolaylığına göre farklılık gösterir. Genel olarak hastane yatakları manuel ve motorlu olmak üzere ikiye ayrılır. Manuel yatağın hareket fonksiyonu sınırlıdır ve vücudun gücü ile aktif hale gelir. Motorlu veya elektrikli yataklarda uzaktan kumanda ile hareketlilik sağlanır. Motorlu rulmanlar, motor sayısı ve özelliklerine göre 3’e ayrılır;

2 Motorlu Hasta Yatakları

2 yataklı motorlar hastanın başını ve bacaklarını otomatik olarak indirip kaldırır. Ortalama 150 kg yük kapasiteli motorlu yan korkuluklar ve başlıklar alüminyum, krom, ahşap gibi farklı malzemelerden yapılabilmektedir.

3 Motorlu Hasta Yatakları

Bacakların ve başın hareketliliğine ek olarak yatağın yükselip alçalmasını sağlayan 3 motor bulundu. 200 kg yük kapasiteli 3 motorlu yatak, hasta ve bakıcılar için konfor sağlar.

4 Motorlu Hasta Yatakları

Bu yataklar, öne ve arkaya dik açılarda yerleştirilmelerini sağlayan Trendelenburg adı verilen özel bir sisteme sahiptir. Yoğun bakım ünitelerinde yaygın olarak kullanılan bu yataklar, hareketli baş ve ayak bölümlerine sahip olmakla birlikte yukarı aşağı hareket özelliğine de sahiptir.

Motorlu hastane yatakları

Hasta Yatağı Ücretini SGK Ödüyor Mu?

Devlet kurumları hasta yakınlarına yardımcı olmak için çeşitli hizmetler sunmaktadır. Tedavi sırasında kullanılan hasta yatağının maliyetini bakana ödemek devletin sunduğu faydalardan biridir. Yatalak veya kısmen hareketli hasta yatakları SGK yardımı ile de elde edilebilmektedir. Bu hizmetten yararlanabilmek için hastanın ailesinin hastane yetkililerinden rapor ve reçete alması gerekmektedir. Aldığınız rapor ve reçete, ilgili devlet sosyal sigorta kurumuna sunulmalıdır. SGK yatağın parasını ödemek yerine yatağı doğrudan hastanın adresine gönderir.

Hasta Yatakları Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön