Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatakları Hangi Kriterlere Göre Çeşitlere Ayrılırlar

yatalak hasta yatagi tuvaletli

Hastaların daha sağlıklı bir şekilde tedavi görebilmesi ve bu tedaviden daha olumlu sonuçlar alınabilmesi için kişilerin hasta yatağı kullanması gerekir. Çünkü hasta yatağı çeşitleri arasında hastaların yaşamını kolaylaştıracak etkenler bulunmaktadır. Bu yataklar sayesinde özellikle hareket etme kabiliyetini kaybeden hastaların ve yakınlarının işleri daha kolay olmaktadır. Hastaların ve bakıcıların işlerini kolaylaştıran hasta yatağı çeşitleri arasında 2 motorlu hasta yatağı, 3 motorlu hasta yatağı, 4 motorlu hasta yatağı, lazımlıklı hasta yatağı, boru tipi hasta yatağı ve havalı hasta yatağı gibi çeşitler bulunmaktadır.

Hasta Yataklarının Özelikleri Nelerdir?

Hastaların tedavi süreçlerini kolaylaştıracak şekilde üretilen hasta yatağı çeşitleri arasında yer alan 2 motorlu hasta yatağının ayak ve baş kısımları kumanda yardımı ile veya el ile hareket ettirilebiliyor. 3 ve 4 motorlu hasta yatakları da aynı şekilde hareket kabiliyetine sahiptir. Bu yatakların üretiminde son derece kaliteli malzemeler kullanılmıştır. Hasta sağlığı düşünülerek üretilen bu yataklar son derece kolay bir şekilde temizlenebilir. Yatak üzerinde yer alan yüzler sıvı geçirmez olduğu gibi sıcaklığa karşı da duyarlıdır. Bu özelliği sayesinde hastanın aşırı terlemesi önlenir. Bu yataklarda yer alan motorlar sayesinde hastanın isteği doğrultusunda yatak hareket ettirilebilir. Böylece kişinin uzun süre aynı pozisyonda yatması engellenir ve uzun süre aynı pozisyonda yatmaktan kaynaklanan problemlerin önüne geçilmiş olunur.

Lazımlıklı, Boru Tipi ve Havalı Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatağı çeşitleri arasında hastaların ve yakınlarının en çok tercih ettiği yatak tiplerinden bir tanesi lazımlıklı hasta yatağıdır. Çünkü özellikle yatağa bağlı olarak yaşamak zorunda olan hastalar için en büyük sorun tuvalet ihtiyacının kolay bir şekilde karşılanamamasıdır. Ancak lazımlıklı hasta yatağı sayesinde hastalar yattıkları yerden tuvalet ihtiyaçlarını son derece hijyenik bir şekilde karşılamaktadır. Bu özelliklerden dolayı hasta yatağı çeşitleri arasında en çok tercih edilen yatak çeşidi lazımlıklı hasta yataklarıdır.

Hasta yatağı çeşitleri arasında çok tercih edilen bir başka yatak türü de boru tipi hasta yatağıdır. Bu yatak içerisinde yer alan boru tipindeki halkalar bir araya gelerek yatağı oluşturur. Dolayısı ile yatakta yer alan borulardan bir tanesinde meydana gelen sıkıntıda o boru kolay bir şekilde çıkarılarak yerine yenisi takılır. Havalı hasta yatakları ise hijyen açısından daha fazla tercih edilir. Bu yataklarda yer alan dış yüz kolay temizlenebilir ve hava geçirebilir özellikte olduğu için hastaların cildinde herhangi bir soru meydana getirmez.

Kısaca Hasta Yataklarının Özellikleri

Hasta yatağı çeşitleri arasında birçok farklı model bulunsa da hepsinin ortak amacı hastaların tedavi sürecini kolaylaştırmaktır. Bu amaçla üretilen hasta yataklarını 200 kiloya kadar olan kişiler rahat bir şekilde kullanabilir. Ortalama olarak 90 cm eninde ve 1.90 cm boyunda üretilen hasta yatağı çeşitleri motor sayısına göre farklı kısımları hareket ettirilebilir. Kumanda yardımı ile kolay bir şekilde hareket ettirilen bu yataklarda kullanılan malzemeler kaliteli ve hijyeniktir.

Hasta Yatakları Nasıl Kiralanır?

Hasta yatakları tedavi süresinde kişilerin kullanması gereken olmazsa olmaz etkenlerden bir tanesidir. Dolayısı ile birçok firma hasta yatağı çeşitleri üreterek hastaların ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Birçok farklı özellikte üretilen hasta yatakları internet üzerinden kolay bir şekilde kiralanabilir veya satın alınabilir. Bunun için yapılması gereken tek işlem www.hasta-yataklari.com adresinin ziyaret edilmesi ve kiralanmak veya satın alınmak istenen hasta yatağının seçilmesidir. İstenilen özelliklerdeki hasta yatakları site üzerinden son derece uygun fiyatlara haftalık, aylık, 3 aylık, 6 aylık, 1 senelik veya 2 senelik olarak kiralanmakta. Hasta yatağı çeşitleri ile fiyatlar doğru orantılı olup özellikleri değişik olan yatakların kiralanma fiyatı farklılık gösterebilmektedir.

Hasta Yatakları Kurulum, Bakım ve Onarım İşlemleri Nasıl Yapılır?

Site üzerinden kiralanan veya satın alınan hasta yatakları sigorta kapsamında olup belli sürelerde bakımı firma yetkilileri tarafından yapılmaktadır. Hasta yatağı çeşitleri arasında özellik farkı bulunmasına rağmen hepsinin kurulumu son derece basittir. Yatak içinde yer alan şişirme motorları sayesinde yataklar kolay bir şekilde kurulmaktadır. Karyola + yatak şeklinde alınan hasta yataklarının alıcının vermiş olduğu adrese taşınması sırasında bütün sorumluluk firmaya ait olup, kiralık süresi bitiminde de yatağın geri alınması işleminde tüm sorumluluk firma yetkililerine aittir.

Hasta Yatakları Hangi Kriterlere Göre Çeşitlere Ayrılırlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön