Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatakları ile Huzurlu ve Hijyenik Ortam

hasta yatagi izmir

Hasta yatağı hasta için özel olarak tasarlanmıştır ve hastaya birçok büyük fayda sağlar. Yeni nesil hasta yatağı ile hastalar artık çok daha rahat hareket edebiliyor. Yatağın hafifliği sayesinde hasta yatarken terlemez, oturması daha rahat olur ve yatak hastaya masaj yaparak kasları gevşetir. Hasta yatağa bağlı kaldığı sürece ağrı hissetmemesi ve rahatça yürüyebilmesi için birçok hastane yatağı çeşidi bulunmaktadır.

Hasta insanların özel bakıma ihtiyacı vardır. Bu nedenle rahat olmaları çok önemlidir. Hasta yatakta ne kadar rahat olursa, iyileşme olasılığı o kadar az olur. Hastane yatakları ağırlıklı olarak hastanelerde kullanılsa da huzurevlerinde, huzurevlerinde ve huzurevlerinde kullanılmaktadır. Firma kullanım alanına göre farklı tiplerde hastane yatakları üretmektedir.

Hastane Yataklarının Sağlık Hizmetlerindeki Önemi

Bazen tedavi sırasında hastaya evde bakmak gerekir. Genel olarak, bu durumlar spesifik duyarlı hastaları ve bakıma ihtiyacı olanları içerir. Bu durumda insanlar sevdiklerine daha iyi bir tedavi sunmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu durumda diğer tedavilerin yanında en önemli detaylardan biri de hastanın yatağıdır. Hasta, hastane yatağı ile tedavi sürecini rahatça izleyebilir, hasta bakımını kolaylaştırabilir ve böylece hastanın psikolojik sürecini olumlu yönde iyileştirebilir. Bu nedenle hastalık türüne göre yatak satın alınmalı veya kiralanmalıdır.

Hasta Yatakları

Yara Yapmayan Hastane Yatağı

Hastane yatağı satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Bu özelliklerin başında konfor ve hasta konforu birinci öncelik olacaktır. Yatak seçimi yapılırken her hasta için farklı yatak özellikleri önemlidir.

Yaşlılar ve uzun süre hastanede yatacak hastalar için yaralanmamış bir yatak tercih edilmelidir. Bu hastaların yönetimi özel dikkat gerektirir. Yatarak tedavi en önemli tedavi prosedürlerinden biridir. Bazı hastalar için açık yaraların iyileşmesi zordur. Yaşlı hastaların ciltlerinde yaraların oluşması zor bir yara iyileşme sürecine yol açacaktır. Bu duruma neden olmamak için yaralanmamış hasta yatağı ve sünger gereklidir.

Yaşlı Hastalar İçin Önerilen Hastane Yatağı

Yaşlı hastalar için önerilecek yatak tasarımları havalı yatak kategorisine girenlerdir. Baklava adı verilen ve hava ile çalışan hasta karyolası tipi olan modelleri bulunmaktadır. Bu tip havalı yataklarda hava geçişi hastanede yatan hasta için serinlik yaratacaktır. Ek olarak, sabit bir hava akışının varlığı hastanın kan dolaşımını hızlandırır ve bu da cilt yarasının açılmasını önler. Uygun sünger tipini seçmelidir. Hastanede yatan hastaların iskelet ve cilt sağlığı son derece önemlidir. Uygun hasta yatağı modelleri tasarımına dikkat etmek son derece önemlidir. Hasar görmemiş bir hasta yatağına örnek olarak havalı yataklar verilebilir. Uzun süre orada kalacak olan felçli hastalar için bu yataklarda her türlü konfor düşünülmüştür.

Hastane Yatakları

Hasta Yatağı Konfor Modellerinin İyileşme Sürecine Katkısı

Uzun süre yatalak kalacak hastalar için yarasız bir yatak önemli olacaktır. Rahat bir yatak, hastanede yatan hastaya sağlık ve rahatlık getirecektir. Bu tür hastalarda manuel kontrollerle çalışma prensibi her zaman rahat bir tasarımdır. Manuel kontrollerle çalışan yataklarda yatağı belirli açılara getirmek oldukça kolaydır. Bu sayede hasta yatakta yemek yeme, kitap okuma gibi aktiviteleri gerçekleştirecektir. Hastanın bu aktiviteleri yardımsız yapabilmesi, hastanın yatağı kullanma rahatlığı ile yakından ilgilidir. Ayrıca hasta yatağında kullanılan malzemenin paslanmaz malzeme olarak seçilmesi önemlidir. Bu sayede kalite kaybı olmadan uzun süre kullanım mümkün olacaktır.

Hasta Yatağı Ne Kadar Güvenli?

Gelişen teknoloji ve kaliteli sanayi sayesinde son yıllarda üretimi ve tasarımı yapılan hastane yatakları eski hastane yataklarına göre çok daha güvenli ve kullanışlıdır. Yatağın her iki yanında bulunan dört adet çıkarılabilir tırabzan sayesinde hasta güvenliği sağlanır. Ayakta durabilen ancak ayakta durmakta güçlük çeken veya hastanede tedavi görmesi gereken hastalar yan yana dönerken düşme riski taşımazlar. Beklenenin ötesinde hizmet ve güvenlik sağlayan hastane yatağı, hastalar ve bakıcılar için güvenli ve kullanışlıdır. Hastane yatağı, gerekli ekipmanlar eksiksiz olarak kurularak kullanıcıya teslim edilir.

Güvenli hasta yatakları

Gerekli Sağlık Sorunları?

Günümüzde karşılaşılan sağlık sorunları oldukça çeşitlidir. Antik çağda nüfusun önemli bir bölümünün ölümüne neden olan hastalıklar günümüzde ortadan kaldırılmış olsa da modern yaşamın getirdiği pek çok sorun arasında yeni sağlık sorunları da bulunmaktadır. Örneğin, gelişmiş araçların kullanıldığı zamanlarda trafik kazalarının meydana gelmesi, iş yerlerindeki kazaların sayısı, zararlı alışkanlıklar veya viral hastalıklar, yapı ve mekanizasyonun yaygınlaştığı günümüz dünyasında, özel araçların gelişmesine neden olmuştur. Tek bir cihazla karşılaşılan sağlık sorunlarından kaynaklanan ortak ihtiyaçları olabildiğince ortadan kaldırmak veya rahatsızlığı en aza indirmek için tıp teknolojisi, insanlığa hizmet etmek için yatak, hastalık gibi yenilikçi ürünler ortaya çıkarmıştır.

Satın Almanın veya Kiralamanın Avantajları

Bir ürünün faydaları, kullanım süresi ve ürünün kullanımı sırasında sağladığı hizmet kalitesi ile ölçülür. Bu iki özellik ürünün kalitesi ile birlikte ürünün fiyatını belirleyen en önemli unsurlardır. Hasta yatağı fiyatları her bütçeye uygun müşteri memnuniyeti odaklı hizmet politikasına uygun olarak belirlenmektedir. Yatakların model çeşitliliği ve uzun ömürlülüğü göz önüne alındığında, bir yatak satın almanın maliyeti, müşterinin uzun vadeli bir faydasıdır.

Öte yandan hasta yatağı kiralama, hizmet ömrünün bitmesi veya satın almama tercihi gibi durumlarda hastalara sunulan faydalı seçeneklerden biridir. Yatak satın alma maliyetini karşılamak istemeyen veya uzun süre ihtiyacı olmayacak olan hastalar, kira bedeli ödeyerek yatak modellerinden faydalanabilmektedir.

Hasta Yatakları ile Huzurlu ve Hijyenik Ortam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön