Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatakları Lazımlık ile Kullanılabilir mi?

kumandali hasta yataklari

İnsanların sağlığı için gereken her şeyde sağlık ürünleri piyasaya sunan markaların insanlara daha rahat ve konforlu hayat sunmaları gibi hedef söz konusudur. Bunların başında da hasta yatağı gelmektedir. Her geçen gün sağlık sorunlarının ilerlemesinden dolayı hasta yataklarına da ihtiyaç duyulması artar. Özellikle yatağa bağlı olan hastalar için konforlu ve rahat hasta yatağı karyolası birçok firma tarafından yeni özellikler eklenerek piyasaya sürüldü. Bunlardan biri de lazımlık içeren hasta yatakları geliştirildi. Böylelikle hem hasta bakıcıya hem de yatağa bağlı olan hasta için kullanım kolaylığı sağlandı. Bundan dolayı firmamız arge biriminden hasta yatağı model ve kullanım alanları için en üst düzeyde gelişimlerini sürdürerek hizmeti sunar.

Lazımlıklı Hasta Karyolası Nasıl Bir Yataktır?

Hasta yataklarından biri olan lazımlıklı hasta yatağı trafik kazası geçirmiş, kısmi felç ya da normal felç geçirmiş, yaşam fonksiyonlarının tamamını yapamayacak duruma gelen kişilere yönelik geliştirilen yatak türüdür. Sağlık sorunlarından dolayı fiziki hareketleri kısıtlanmasına sebep olduğu için özel tasarlanmış yataklar üzerinde tuvalet ihtiyacını karşılayabileceği şekilde lazımlık aparatı yerleştirilir. Böylelikle hasta rahat bir şekilde kısmi olarak ihtiyacını karşılayabilir. Hasta bakıcıya ya da hastaya bakmakla yükümlü kişi veya kişilere kolaylık sağlanır. Firmamız olarak lazımlıklı hasta yataklarının kurulum hizmetlerini kendimiz bizzat yapmaktayız.

Lazımlıklı Hasta Karyolasının Özellikleri Nelerdir?

Lazımlıklı hasta yatakları firmamız dâhilinde garanti kapsamında medikal üründür. Herhangi bir yatak parçasından birinde arıza oluştuğu zaman ek parçası kolay bulunduğu için en çok tercih edilen ürünler arasında yerini alır. Motorlu yatak sisteminde bulunduğu için kumanda yardımıyla komut vermeniz ve hasta için en uygun pozisyonu belirlenmesi sayesinde hastaya rahat ve konforlu yatma seçeneği sunar. Hasta yatağı tekerlekli olduğundan dolayı her yere rahatlıkla taşınabilir. Hastanın sağlığı için temizlenmesi kolay bir şekilde gerçekleşir. Ayrıca dört bölmeli korumalıkları vardır. Böylelikle hastanın düşmesi ya da hastaya zarar gelmesi engellenir.

Lazımlıklı Hasta Yatağı HYE-259

Lazımlık Hasta Yatakları Hijyenik Acısından Nasıldır?

Bu hasta yataklarını alırken en çok hasta yakınlarının endişe duydukları konudur. Çünkü hastaların tuvalet ihtiyaçlarını yatak üzerinde giderdikleri için enfeksiyon ve bakteri kapmalarına sebep olduklarını düşündüklerinden dolayı endişeye kapılır. Endişe edilecek bir durum yoktur. Bu hasta yatakları özel aparatlar içerisinde yapılmış ve üzerinde temizlenebilen yıkanabilen örtüler vardır. Ayrıca lazımlığın altında poşet vardır. Bu poşetleri her tuvalet ihtiyacından sonra değiştirtebilir. Böylelikle hiçbir şekilde hasta ya temas edilmediği için enfeksiyon kapamaz. Lazımlığa takılan poşetler kaliteli ve korunaklı olmasından dolayı yere sızıntı ya da dökülme söz konusu değildir. Firma olarak hastalarımızın sağlığını düşünerek ürünümüzün kusursuz olmasına dikkat ederiz.

Lazımlıklı Hasta Yatakları Kiralanabilir mi?

Lazımlık hasta yataklarının hijyen ve sağlık açısından hasta yatağı kiralama seçeneği sunulmaz. Firmamız insan sağlığının daha iyi sürdürebilmesi için standardını yükselterek hasta yatağının satışını sunar. Böylelikle hasta yakınları daha rahat bir şekilde hijyenik ortamda kullanma kolaylığı sunar. Ayrıca hasta yataklarına ek olarak sağlık materyallerinde verilmesi hastanın evde tedaviyi rahat bir şekilde tamamlamasına olanak sağlar.

Lazımlıklı Hasta Yataklarının Fiyatlandırması Nasıldır?

Hasta yatağı fiyatları yatağın fonksiyonuna özelliğine göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin lazımlıklı hasta yatakları 1.2.3, 4 motorlu hasta yataklarına rahatlıkla montaj yapıldığı için motor sayısı ve özellikleri arttığından değişiklik gösterir. Temizlenmesi, antibakteriyel özelliği ve hastaya göre şekil alabilen yatakları da seçildiği zaman fiyatlandırmaya ek olabilir. Bu hasta yatağı alırken hem hijyenik açıdan hem de hastaya uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Örneğin yatağa tamamen bağlı olduysa mutlaka havalı yatak alınması gerekir. Böylelikle hem hastanın cildini korumuş olunur hem de rahat bir şekilde yatar.

Lazımlıklı Hasta Yatağı HYE-259

Havalı Yatak Nedir? Kulumu zor mudur?

Birtakım sebeplerden dolayı yatağa bağlı kalarak fiziki ihtiyaçlarını gideremediklerinden dolayı özel olarak tasarlanmış yataklara ihtiyaç vardır. İşte bu yataklara havalı yatak denir. Günümüzde çok fazla rağbet gören bu ürün çeşitli özellik sayesinde hastalara kusursuz özellik sunar. Havalı yataklara motorlu yatakların üzerine uyumlu olarak 17 kollu şişirme aparatına sahip 190cm eni ve 90 cm boyuta sahip olan özel tasarım üründür. Hastaya göre şekil verilebilir ve yükseltilebilir. Hasta yataklarının kurulumu oldukça basit yapıdadır. Nefes tüketmeden havalı yataklarının yanında verilen şişirme aparatıyla beraber şişirilip motor kısmına entegre yapılıyor. Firmamız bu ürünü sağlık koşulları çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine sunmaktadır.

Baklava Dilimli Havalı Yatak

Havalı yatakların çeşitlerinden biridir. Tek kişilik hasta yatakları için üretilmiş özel yapım yataklardır. Fiyatı diğer yatak modellerine nazaran daha uygundur. Yatağa bağlı kalan hastalar için pek tercih edilmez. Genelde cerrahi operasyonundan sonra hastanın hastane ortamında yatmaları için dizayn edilmiş yatak türüdür. Genelde az sürede yatan hastalar daha çok tercih eder. Havalı yatağın şekli bakla dilimine benzer. Sebebi ise hava kanalları bu baklava dilimin uç noktalarından geçer böylelikle hastanın cildinde yaralar oluşmasını minimum seviyeyi indirmeyi sağlar. Hastanın kilosuna bedenine göre şekil ve basınç ayarı yatağın sunduğu bir başka özelliktir. Böylelikle hastanın kan basıncı etkilenmemiş olur. Baklava dilimli havalı yatağımız firmamız tarafından en çok satılan ürünlerden biridir.

Baklava Tipi Havalı Yatak
Baklava Tipi Havalı Yatak

Hasta Yatağının Kullanım Amacı Nedir?

Herhangi bir durumdan dolayı kişinin tedavisi yatakta devam edilecek ise hastanın rahat ve konforlu bir şekilde tedavisini ilerletmesi gerekir. Hasta yatakları hastaya göre şekil alır ve pozisyon belirlemesine olanak sağlar. Deri yapısında herhangi bir yara ve zedelenmesini minimum seviyeye indirir. Hastaya bakan kişi rahat ve kolay bir şekilde bakımını sürdürür. Hastanın yemek yemesine de kolaylık sağlar. Fiziki ihtiyaçlarını kolaylık sağlar. Ayrıca tedavi sırasında gereken aparatları hepsini bir yerde toplamaya olanak sağlar. Her bütçeye uygun bir şekilde firmamız bu hasta yataklarını profesyonel ekiplerle kurulumunu da yapar.

Hasta Karyolası Çeşitleri Nelerdir?

Hastaların cerrahi operasyondan sonra kısmi sebeplerden dolayı yatakta tedavi edilen hastaların çeşitli özelliğe sahip olan hasta yatak karyolasına ihtiyaç duyulur. Bu hasta karyolası kendi içerisinde ikiye ayrılır. Manüel yanı el ile ayarlanabilen hasta yatağı ve motor hasta yatağı olarak iki bölüme ayrılır. Hastanın sağlık sorununa göre hasta yatağı karyolasını seçebilirsiniz. Örneğin yatağa bağlı hasta ise genellikle motorlu tercih edilir. Kısa süreliğine yatakta tedavi edilen hastalar için manüelde kullanılsın fark etmez.

Manüel Hasta Yatak Karyolası

Manüel hasta yatak karyolası elle ile ayarlandığı için zahmetlidir. Eskiden daha çok kullanılan bu yatak teknolojinin ilerlemesiyle beraber motorlu yataklara yerini bırakmıştır. Manüel yataklar hem hasta için hem de hasta bakıcı için kullanımı zordur. Bu yataklarda 3 ayar bulunur. Böylelikle hastaların hareket fonksiyonlarını en üst seviyeye taşınmaya olanak sağlar. El yordamıyla hastaya göre sırt, ayak, bas kısımlarını ayarlama özelliğine de sahiptir.

Motorlu Hasta Yatak Karyolası

Günümüzde en çok tercih edilen yatak karyolasıdır. En çok hastanelerde kullanılan bu yataklar evlerimizin içine değirmiştir. Özellikleri sayesinde kullanım kolaylığı sunan motorlu hasta yatak karyolası hastaya kusursuz rahatlık sunar. Yatak karyolasının altında bulunan motorlar sayesinde kumanda ile hastanın rahat olması için yön verilir. Sırt, ayaklar, baş kısmını kumanda yardımıyla ayarlanabilir. Bu yataklar hastanın kan basıncını da etkilemez. Firmamız tüm hijyenik kuralları uyarak motorlu hasta yatakları ürün hizmeti sunmaktadır.

Hasta Yatakları Lazımlık ile Kullanılabilir mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön