0 534 923 19 06
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hasta Yatakları Nasıl Olmalıdır?

10 Mart 2018
204 kez görüntülendi
Hasta Yatakları Nasıl Olmalıdır?

Özellikle günümüze medikal bir ürün olarak ön plana çıkan ve farklı sebeplerden dolayı bakıma ihtiyaç duyan hastalar adına büyük bir öneme sahip olan hasta yatakları çeşitleri, farklı modeller kapsamında satın alınabilmektedir. Bir kere mutlaka hasta yatağı çeşitleri kaliteli bir malzeme yapısı altında sağlam bir iskelet yapısı ile üretimlerinin gerçekleştirilmesi, hastaların uzun bir süre rahat bir şekilde yatmalarına ve vücutlarının herhangi bir sorun yaşamamasına olanak tanıyabilmektedir.

Aynı zamanda hasta yatağı çeşitleri üzerinde mutlaka yan korkuluklar da sağlam olmalı ve serum askısı ile birlikte yemek masası çeşitleri de içerisinde bulundurulmalıdır. Tabii hastaların hem fiziksel hem de ruhsal olarak sürekli şekilde zinde kalması adına mutlaka tekerlekli olmalı ve her yer rahatça gidebilecek bir sağlamlıkta üretimi yapılmalıdır. Diğer önemli bir durum ise hasta yatakları hastaların fiziksel durumlarına ve bakıma ne kadar ihtiyaç duyduklarına göre de değişik özellikleri kapsamında alınmalıdır.

Motor sistemleri mutlaka kaliteli olmalıdır

Medikal bir ürün olarak hasta yatağı seçenekleri bünyesinde mutlaka değişik sayılar içerisinde motor sistemleri bulundurulmalıdır. Özellikle sırt bölgesi ile birlikte ayak kısmından farklı açılarda hareket ettirilerek hastaların gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereken ilaç ya da yemek saatlerini rahat yapmalarına fırsat verilmelidir. Tabii ek olarak bir aşağı bir yukarı yine düzenli bir sistem altında hareket eden asansör motor sistemi altında da tercih edilebilir. Bunlar daha çok yaşlılar ve felçli hastalar için ön plana çıkarken, kısa süreli bakıma ihtiyaç duyan kişiler adına da 2 motor sistemi genel olarak yeterli olabilir. Bu bağlamda hasta yatakları duruma göre satın alabilir ya da kiralama işlemi de yine gerçekleştirilebilir.

Farklı Özellikleri Kapsamında Hasta Yatağı Çeşitleri

Bütün bu seçeneklerin yanı sıra aynı zamanda hasta yatağı çeşitleri adına hastaların boyutuna ve yapısına uygun şekilde de alınması ayrıca önemlidir. Başta hastaneler olmak üzere günümüzde artık evlerde de rahatça bakma imkanı veren bu hasta yatakları seçenekleri, huzur evleri ile birlikte bakım evlerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bütçe dahilde satın alabilecek ve tedavi sürecinin daha geriye çekme şansı verecek olan bu yatak modelleri fiyatlar göre satın alınabilir ya da değişik süreler altında kiralanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?