Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatakları Nereden Alınır?

iyilesmeye etkisi kanitlanmis hasta yataklari

Hasta yatağı alışverişi yaparken en önemli soru satış ve kiralama seçenekleridir. Hastane yatağı edinme kategorisinde, kısa süreli yatışlar için kiralama en uygun seçenek, uzun süreli konaklamalar için ise satış seçenekleri tercih edilmektedir. Hastanın rahatsızlığına en uygun hasta yatağı modeli seçilmesi tedaviyi kısaltır. Tedavinin sorunsuz bitmesi için dikkat edilmesi gereken şey yataktır. Özel olarak yapılmış hasta yataklarının bir özelliği de bu kategorideki tedavinin kısaltılmasıdır. Hastanelerde ve evlerde hasta için en önemli olan yatak kapasitesi sorunu bu etkili ürün gamları sayesinde çözüme kavuşmuştur.

Hasta Yatağı Fiyatları Ne Kadardır?

Günümüzde hasta yatağı fiyatları hasta yatağı modellerine göre elektrikli veya manuel olup olmadığına veya kalitesine göre değişmektedir. Yatakta çok uzun süre kalmayan hastalar için hasta yatağı daha rahattır. Aylık hasta yataklarının kiralanması uygun fiyata başlar. Ancak uzun süre hastanede yatan, felçli ve iyileşme ümidi olmayan hastalarda hasta sağlığı açısından daha faydalı ve daha doğru bir karardır. Hastane yatağı kiralama fiyatları modele göre değişmekle birlikte, fiyatlar genellikle elektrik, manuel, ortopedik, havalı ve sağlamlık özelliklerine ve yatağın kalitesine bağlı olarak orta seviyeden başlayıp üst seviyeye çıkmaktadır.

Kaliteli hasta yatakları

SGK İçin Uygun Mu?

Hastane yatağı, hastanın kendini rahat hissetmesi ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için en çok ihtiyaç duyduğu üründür. Hastane yatağı, özellikle yatalak hastalar için ruh ve beden sağlığı için önemlidir. Sizin veya sevdiğiniz birinin hastane yatağına ihtiyacı varsa SGK’dan yararlanabilirsiniz.

SGK tesisleri yatan hastalar için hastane yatağı sağlamaktadır. Bunun için yapmanız gerekenler; Hastanın yatağa ihtiyacı olduğunu gösteren bir sağlık kurulu raporuna ihtiyacınız olacaktır. Bu hastane raporu ile SGK’ya gidip raporla başvurmanız yeterlidir. SGK hem yatağınızı hem de ilaçlarınızı kapsar. SGK hasta yatağı doktor tarafından reçete edilen hastaya uygun yatak tipidir. Hasta yatağındaysa ve tuvaletini tamamlayamıyorsa kendisine uygun bir yatak sunulur.

Devlet, Sabit Bakanın Ücretini Ödüyor Mu?

Şartlar sağlanırsa devlet yatan hastaya her ay cüzi bir miktar ödeme yapar. Devletin bu ödemeyi yapmaktaki amacı yatan hastaların hasta bezi, yemek gibi kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılamaktır. Hasta yakınları bu ödemeyi hastanın sağlık giderlerini karşılamak için kullanmak zorundadır. Yatan hastalar bakıma muhtaç kişilerdir, dolayısıyla devletin kendilerine verdiği bu imkân çok değerlidir. Hasta yakınlarının mali durumlarına destek olabilir.

Nereye Başvurmalıyım?

Hastanede belirli prosedürler vardır, başvuru tatmin edildiğinde yardım alırsınız. Yardım için yapmanız gereken ilk şey ameliyat olduğunuz hastaneden detaylı bir rapor almaktır. Doktor bu konuda size yardımcı olacak ve kısa süre içerisinde bir rapor hazırlayacaktır. Yatağın değerli olduğunu söyleyerek gerekli hassasiyeti gösterir. Raporu aldıktan sonra rapor talep etmeli ve ilçe sağlık kuruluna başvurmalısınız. Son olarak sosyal güvenlikten süreç hızlıdır ve gerçek bir ihtiyaç varsa kısa sürede raporunuz onaylanır. Bu işlemin sonunda yatağınız seçtiğiniz ikamet adresine gönderilecektir. Dilerseniz başka bir yol seçerek ilaç firmasının satın aldığı yataklar için ödeme talep edebilirsiniz.

Motorlu hastane yatakları

Hasta Yatağı Ücretine Nasıl Başvurulur?

Yatağınızı basamaksız aldıysanız para isteyemeyeceğinize, ancak sürecin uzayacağı bilgisi verildiyse ve ilgili makamın onay vermesi durumunda yatağı teslim ettikten sonra bile para talep edebileceğiniz kaydedildi.

Birçok kaynakta bu formda bununla ilgili bilgiler var ama bazı kaynaklar yatak satın aldıktan sonra hiçbir şekilde para talep edilemeyeceğini söylüyor. İl sağlık tesislerini ziyaret ederek veya telefonla bize ulaşarak ilgili bilgileri alabilirsiniz.

Yatak Kiralanabilir Mi?

Yatak kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz ancak bu durumda sosyal güvenceniz çalışmayacaktır. Sürecin uzunluğu sizi rahatsız ediyorsa ve bununla uğraşmak istemiyorsanız hasta yatağı kiralama hizmeti ile süreci hızlandırabilirsiniz. Hastane yataklarını online olarak kiralayabilir veya satın alabilirsiniz.

Hastane Yatağı Kiralama Süreci Nedir?

Hastane yatağı kiralamayı planlıyorsanız ancak kiralama şirketinin prosedürlerini bilmiyorsanız yazımızın bu kısmı oldukça önemlidir. Müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz durumunda yatak montaj teknisyeni adresinize gelerek yatağın yerini belirleyip size bilgi verdikten sonra yatağın kurulumunu gerçekleştirecektir. Teknik personel, vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda özenle hastane yatağı kiralama sözleşmesini hazırlar.

Bu hastane yatağı kiralama sözleşmesi tarafınızca incelenmeli ve onaylanmalıdır. Kira sözleşmesi aksi belirtilmedikçe 1 ay süreyle akdedilmiştir. Hastanın tedavisi tamamlandıktan ve iyileştikten sonra dilerseniz teknik servis hastanızı evde karşılar ve işlem tamamlanır. Yatak kiralama, yatak yerleştirme gibi durumlarda hasta yakınları için yatak ihtiyacı ile dönüşü arasında iade dahil olmak üzere herhangi bir çaba yoktur. Ancak o zaman tüm enerjinizi hasta bakımı ve tedavisine odaklayabilirsiniz.

Hastane Yatağı Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Tedavi sırasında hasta ailesi tarafından sipariş edilen yataklar, bakım verenlerin ve refakatçilerin hayatını kolaylaştırmakta, hastanın sağlık sorunlarının çözümüne katkı sağlamakta ve hastanın konforu birinci derecede önem arz etmektedir. Böylece hasta bakımında, evde beşik kiralamada aile bireylerinin işi, tamamen Türkiye’de yapılan hastane yatakları sayesinde hem konutta hem de hasta bakımında çok daha kolay hale geliyor.

Tedavi ve bakım sırasında hasta konforunu sağlamak için uluslararası standartlar. Hastane yatağı kiralamak, hastanın yatağına belirli bir süre ihtiyaç duyulduğunda, yani yatak satın almaktan çok daha avantajlı bir durum sunmaktadır. Hastanın belirli bir süre yatağa ihtiyacı olduğunda. Hem kiralamanın ekonomik olması hem de tedavi bitiminde ve hasta uyandıktan sonra yatağın korunması ve bakımının zor olması nedeniyle kiralama sürecinde birçok avantaj görülmektedir. Hastane yatağı kiralama fikri bu konuda oldukça karlı bir fikirdir.

Hasta Yatakları Nereden Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön