Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yatakları Nereden Temin Edilir?

hasta yatagi hareketleri

Hasta yatakları uzun süre yatağa bağımlı olan hastalar için en iyi seçenektir. Uzun süre yatacak olan bir hasta, normal bir yatakta yatmamalıdır. Çünkü bu hastanın konforlu hissetmesi ve genel sağlığı açısından sakıncalı olabilir. Ayrıca hastalara bakacak olan kişiler için de hasta yatakları önemli avantajlar sağlar. Bir hasta yatağı hastanın bütün ihtiyaçları gözetilerek üretilir ve ona bakacak olan kişilerin de daha rahat hareket etmesini sağlar. Kilosu çok fazla olan hastalar ve hareket kabiliyeti oldukça sınırlı olan hastalar için de hasta yatakları özel olarak düşünülerek tasarlanır.

Hasta Yatağı Nasıl Seçilir?

Hasta yatakları birkaç farklı çeşit olarak üretilir. Hastaların farklı özelliklerine göre farklı modeller vardır. Bazı hasta yatakları motorlu olarak üretilir ve biden fazla motora sahip olan yataklar da vardır. Çok ağır ve obez hastalar içinse asansörlü olarak üretilen yataklar da mevcuttur. Bir hasta yatağı seçerken, mutlaka bir uzmandan yardım almak gerekir. Satıcının güvenilir ve bu konuda yetkin bir firma olması çok önemlidir. Siz hastanızın bütün özelliklerini sayarsanız bu konuda size iyi bir öneri yapabilmelidir. Özel olarak üretildikleri için hasta yataklarının fiyatı da bazı kişiler için fazla gelebilir. Böyle durumlarda hasta yatağı kiralama seçeneği de düşünülebilir. Hasta yatakları haftalık, aylık ya da günlük olarak kiralanabilir.

Hasta Yatağı Üretim Malzemesi

Hasta yataklarının özel bir malzemeden üretilmesi gerekir. Bu malzeme anti bakteriyel bir özelliğe sahip olmalıdır. Yani kolayca temizlenmeli ve kolay bir şekilde kir tutmamalıdır. Hijyen hem hastalar hem de ona bakanlar için önemli bir konudur. Hastanın uzun bir süre sağlıklı bir şekilde istirahat edebilmesi için yattığı yerin her zaman temiz kalması gerekir. Eğer hasta yatağı malzemesi buna göre düşünülerek kaliteli ve kir tutmayan bir malzeme olursa hasta çok daha konforlu bir şekilde yatabilir. Ona bakacak olan kişiler de sürekli bir temizlik yapma ihtiyacı duymaz. Ancak kaldığı odanın ve genel olarak vücudunun temiz tutulması da gereklidir. Hastaya bakacak olanlar için hijyen daima önem verilmesi gereken bir konudur.

Uygun fiyata hasta yatakları

Hasta Yatağı Üreticileri

Hasta yatağı üreten ve satan firmalara ulaşmanız oldukça kolaydır. Dilerseniz bu konuda kısa bir araştırma yaptıktan sonra hem üreten hem de satıp kiralayan bir firma ile iletişime geçebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta firmanın güvenilir ve profesyonel olmasıdır. Mümkünse hem üretici hem de satıcı ve kiralayıcı bir firma seçmek çok daha iyi olacaktır. Hasta yatağı fiyatları çeşitli özelliklerine göre değişebilir. Fiyatlarda zorlanan hasta yakınları için kiralama seçeneği de değerlendirilmelidir. Hasta kısa bir süre yatacak olsa bile bir hasta yatağı edinmek gereklidir. Hasta ve yakınları bu şekilde çok daha iyi idare edebilir.

Hasta Yatağı Modelleri

Birden fazla motora sahip olan hasta yatakları özellikle daha ağır ve daha zor olan hastalar için geliştirilmiştir. Asansörlü hasta yatakları da bu tarz hastalar için daha kullanışlı olacaktır. Eğer profesyonel olarak çalışan bir firma bulursanız bu konularda size kesin bir bilgi verebilir ve daha iyi yardımcı olabilir. Size maliyeti yüksek gelse de hastanıza göre bir yatak seçmenin konforu ve sağlayacağı faydalar oldukça fazladır. O yüzden yatak seçerken özenli davranıp gereken şekilde bir yatak satın almanız ya da kiralamanız büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Hasta Yatağı Avantajları

Bir hasta yatağı satın almanın sayısız avantajı vardır. Mesela bazı hasta yatakları döşekleri çok zor hareket eden hastalar için havalı yatak şeklinde üretilir. Bu yataklar altında ya da üstünde bulunan bir mekanizma yardımıyla belirli aralıklarla hastaya düzenli olarak hava üfler. Hava üflemek yatağın hastaya uyguladığı basınç dolayısıyla oluşan ve bası yarası adı verilen bazı yaralanmaların önüne geçer. Sürekli yatan bir hasta için bu durum çok büyük bir öneme sahiptir. Çünkü hasta kendi ağrı ve sızıları dışında bu yaralardan dolayı da acı çeker. Havalı hasta yatakları bu durumdaki hastalar için tercih edilebilir. Ayrıca bir hasta yatağında yatan hastaya yemek vermek ya da hareket ettirmek çok daha rahat olacaktır.

Dekoratif Hasta Yatakları

Uzun bir süre yatağa bağımlı bir hasta için dekorasyon belki çok önemli değildir. Ama yine de hasta bu tür konulara önem veriyorsa ve de mali açıdan mümkünse ahşap kaplı olarak üretilen dekoratif bir hasta yatağı da satın alınıp kiralanabilir. Bu tamamen hastanın ve yakınlarının tercihine bağlı bir durumdur. Böyle bir seçeneğin olması da bazı hastalar için önemlidir ve siz de dilerseniz dekoratif bir hasta yatağı satın alabilirsiniz.

Hasta yatak modelleri

Asansörlü ve Motorlu Hasta Yatakları

Hareket ettirmesi çok zor olan bir hasta için en iyi seçenekler asansörlü ya da motorlu hasta yataklarıdır. Bu yataklar arsasında da daha uygun fiyatlı olan seçenekler vardır. İsteyen hasta yakınları bu yatakları kiralama şansına da sahiptir. Hasta bakmak ve yatalak bir hasta olmak insanları yıpratan zor durumlardır. Bu durumu daha kolay bir hale getirmek ve de daha rahat etmek için mutlaka farklı modellerdeki hasta yataklarından bir tanesini satın alın ya da kiralayın. Zaten zor olan bir süreci daha zor hale getirmek yerine hem hastaya bakacak olan kişinin hem de hastanın konforu düşünülecek olan ilk konudur. Bu yüzden yatması gereken her hasta için uygun bir yatak satın almak gerekir.

Hasta Yatağı Seçimi Uzmanlık Gerektirir

Hasta yatağı seçmek için acele etmek yerine uzman bir firmaya başvurmak çok önemlidir. Hastanın bütün özellikleri ve hareket kabiliyeti dikkate alınmalıdır.

Yanlış bir yatak seçimi hastanın konforlu olmasını engeller. Hasta yakınlarının da ona bakmasını zorlaştırır. Bu yüzden uzman bir kurumdan destek almak çok önemlidir. İyi bir araştırma yaptıktan sonra hasta yatağı seçmek daha doğru olacaktır. Hasta yatakları hastaların düşmesini engeller ve daha rahat etmesini sağlar.

Ayrıca çabuk kirlenmeyen özel bir malzemeden üretilir. Hastalar ve yakınları için büyük bir kolaylık sağlarlar. Yatan hastaların kafasını ve ayaklarını hareket ettirmek için özel bir düzeneğe sahiptirler. Yatan hastalar için en güzel seçenekler hasta yataklarıdır. Hasta yakınları zor bir süreci daha rahat ve konforlu geçirmek için bir hasta yatağı satın almalı ya da kiralamalıdır.

Hasta Yatakları Nereden Temin Edilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön