skip to Main Content
Dayanıklı Hasta Yatakları

Hasta Yatakları Uzun Süreli Kullanım İmkânı Sunuyor Mu?

Hasta için en uygun yatak bakım sırasında kolaylık kazandıracak yataktır. Farklı özellikleri bulunan yataklar, ihtiyacı olan hastanın durumuna uygun bir şekilde satın alınarak en sağlıklı ve kolay kullanım avantajı elde edilebilir. Havalı hasta yatağı devamlı yatmaktan oluşabilecek yatak yaralarını önleyebiliyor. Devamlı yatan hastalarda hareket azdığı yaşandığı için bir dönem sonra vücutlarının bazı yerlerinde yaralar meydana gelir. Bu probleme karşı en etkili olan havalı hasta yatakları sağlık Konfor ve kolaylık sunuyor.

Yatak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hasta bakımı ve hastanın bazı ihtiyaçlarını yerine getirememesi hasta açısından oldukça zor ve stresli durumlardır. Hasta rahatını sağlayan hasta yatakları hasta bakımı esnasında kolaylıklar sağlıyor. Düzenli bir şekilde ve hijyenik şartlarda temiz kullanımı ile yatan hastanın sağlığını korunması ve konforunun sağlanması için hasta yatakları ve havalı yatak alabilir ve hastanıza konforlu bir yatış imkânı sunabilirsiniz. Hastalık döneminde hasta da hasta yakınları da hem maddi hem de manevi olarak zorluk çekebiliyorlar.

Maddi anlamda yaşanan zorluklar hastane giderleri ilaç giderleri ve zorunlu olan hasta yatağını alınması oldukça masraflı bir süreç olabiliyor. Hasta yatağı fiyatları yatağın özelliğine göre değişkenlik gösterir ve farklı fonksiyonlara sahip olan yataklar maddi olarak hasta yakınlarını çok zorlayabiliyor.

Hasta Yatakları
Hasta Yatakları

Sağlıklı ve Kaliteli Olan Hasta Yatakları

Üretim sırasında sağlıklı ve sağlam parçalar ile yapımı tamamlanan hasta yatakları her tür hastalık da rahatlıkla kullanabilmek için yatak üreticileri tarafından titizlikle düşünülerek yapımı gerçekleştirilmiştir. En sağlıklı şartlarda yapımı olan yataklar satış noktalarında hastalar için kullanıma hazır duruma gelmiş yataklar, satışa sunuluyor. Farklı özelliklerde kullanılacak olan yataklar asansörlü ve havalı, kumandalı, elektrikli, şişmeli olarak alınıp rahat ve konforlu bir şekilde kullanımı sağlanıyor.

Hasta yatağı aynı zamanda hasta karyolası çeşitleri de bazen hastaların tercihleri arasında yer alabilir. Hastanın hastalık durumu göz önüne alınarak satın alınan yataklar sağlık kullanım açısından sıklıkla temizlenip bakımını da düzenli bir şekilde yapılması oldukça önemli bir ayrıntıdır. Hasta ve hasta yakınları için önemli olan temizlik konusunda ihmal edilmeden her vakit dikkatli ve özenli davranılarak temizlenmesi gerekir. Yatağın kalitesi ve özellikleri kullanımda kolaylık konfor ve rahat temizlenme avantajı sunuyor. Temizliğin yapılması, yatakların rutin bir şekilde havalandırılması ve kullanılan örtülerin sıklıkla değiştirilmesi ile en sağlıklı bakım gerçekleştirilmiş olur.

Sağlıklı ve kaliteli hasta yatakları
Sağlıklı ve kaliteli hasta yatakları

Konfor Ve Sağlık Bakımından Hasta Yatakları

Hasta yatağı kullanımında yatağın hastanın mevcut durumuna göre doğru seçilmesi ve kullanım sırasında temizlik kurallarına dikkat edilmesi hasta ve çevresinde bulunan kişilerin sağlığı için büyük önem taşır. Hastalık suresi bazı hastalıklarda daha az olmakta ve sadece belirli bir süre hasta yatağına ihtiyaç duyulabilir. Az süreli kullanımlarda hasta yatağı fiyatları uygunluğu açısından kiralamak en doğru tercih olacaktır.

Kullanım ihtiyacı bittikten sonra yataklar geri iadesi yapılabilir. Hasta yakınları için tasarruflu olan bu sistem hem de ihtiyaç olmadığı durumda yatağın bu şekilde  boş yere işgal etmenin önüne geçilmiş olur. Yatalak hasta için en çok süre geçirdiği yer yatak olduğundan rahatına ve konforuna özen göstermek oldukça önemlidir. Hasta yatağı modelleri çeşitlilik sunduğu için doğru yatak tercihi hastanın tedavi aşamasına yarar sağlayacaktır.

Her Şeyden Önce Sağlık Gelir

Hastalık dönemi bireylerin ve hasta yakınlarının geçirebileceği en zorlu süreç olacaktır. İnsan sağlığı her şeyden önce gelir. Hastanın evde bakımı gerçekleşecek ise hasta yatağı alımı en temel ihtiyaç durumuna gelebilir.

Uygun olan yatak satın alınıp evin uygun bir yerine kurulumu gerçekleştikten sonra hasta bakımı daha kolay bir hal alacaktır.

Bu dönemde bir hayli yorulan hasta yakınları için de gerektiğinde psikolojik destek sağlanması onlar için fayda sağlayacaktır. Hasta bakımının zorluklarına karşı özel tasarımlar ile üretilmiş olan bu hasta yatakları ile hasta bakımı biraz daha rahat ve kontrollü bir şekilde yapılacaktır. Bu konuda hasta yatağını satın alırken hastanın durumuna en uygun olacak model ve özellikleri taşımasına dikkat edilmelidir. Arzu edildiği takdirde ya da bütçenizin satın almaya elverişli olmadığı zamanlarda hasta yatağı kiralama hizmeti ile de bu özellikte olan yataklara sahip olunabilir.

Felçli Hastalar Konusunda Teknik Destek

Yatakların kullanım sırasında arızalanması herhangi bir bölümünde kırık çıkık ya da ciddi bir teknik problem yaşanması halinde yatağın alındığı yerden teknik destek talep edebilirsiniz. Hastanın ve yakınlarının sağlığı bakımından yatağın bozuk bir şekilde kullanımı devam ettirilmesi oldukça sakıncalı bir durumdur.

Bu şekilde kullanım yataktaki hasarın daha da artmasına ve hastaya olası bir zarar verme durumu göz önüne alınarak en kısa bir sürede teknik destek almakta fayda vardır. Hasta yatağı kullanımın en sağlıklı ve en verimli şekilde yapılabilmesinin de yatağın bakımını yaptırmakla sağlanmış olur.

Felçli hasta yatakları
Felçli hasta yatakları

Asansörlü Hasta Yatakları

Yapımı esnasında hastaların her durumu göz önünde bulundurulan hasta yatak modelleri en rahat ve en sağlıklı kullanımlara uygun şekilde tasarlanır. Yapımı tamamlandıktan sonra hastanın kullanımına sunulan yatak modelleri her durum için farklı olarak kullanım olanağı sunuyor. Tuvaletli hasta yatakları ile tuvalet problemi yaşayan hastalar rahatlıkla bakılabiliyor. Asansörlü hasta yatakları hastanın yataktan indirilip kaldırılması anlamında yardım sağlayabiliyor.

Ayrıca kumandalı hasta yataklar hastanın başının ve ayaklarının kaldırabilmesi için destek sağlıyor. Bireyin başkasına herhangi bir şekilde muhtaç olmadan istediği zaman istediği şekilde boyun baş ve ayak kısımlarını hareket ettirebilmesi avantajı oluyor. Yatak seçiminde her zaman ve en önce düşünülmesi gerekli olan, hastanın mevcut durumu izah edilerek yatak alımı yapılırken hastanın tüm ihtiyacını karşılayabilecek özellikte yatak seçimi yapılması hem hasta açısından hem de hasta yakınları bakımından oldukça önemlidir.

Asansörlü hasta yatakları
Asansörlü hasta yatakları

Hasta Yatağı Kullanımı

Sağlıklı bir birey iken herhangi bir kaza ya da hastalık nedeni ile kişi yatalak durumuna gelebiliyor. Hastanın sağlığı bakımından en iyi şekilde bakımının gerçekleştirilmesi hastalığın seyir ve iyileşmesi adına önem arz eder. Vücudun büyük bir bölümü kullanamayan ve kendi ihtiyaçlarını giderme de zorluk yaşayan hastalar için özel bakım gerekir. Hasta çoğu ihtiyacı için bir başkasına ihtiyaç duyar. Böyle bir durum söz konusu olduğunda hasta yatağı hastalar için kurtarıcı bir alettir.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir