skip to Main Content
Hasta Yatakları

Hasta Yataklarına Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

Hangi sektöründe olursanız olun bir ürünü ya da hizmeti almadan önce geniş bir araştırma yapılması ekonomik katkılar açısından oldukça önemlidir. Aynı ürün ya da hizmetten farklı marka ya da firmaya  ait birden fazla seçenek olabilir. Medikal sektöründe de bu durum aynı şekildedir. Özellikle hastalarınız için temin edeceğiniz hasta yatakları seçerken doğru seçimler yapılması ileride geri dönüşü olmayan problemleri önlemek adına çok önemli bir durumdur. Her şeyden önce satın alacağınız hasta yatağını  satın alarak mı yoksa kiralayarak temin edeceğinizi kararına varılmalıdır. Bu hususta hastanın sağlık durumu ve tedavi süreci baz alınmalıdır. Eğer hastanız hasta yatağına kısa süreliğine ihtiyaç duyuyorsa, satın almak yerine hasta yatağı kiralama hizmetlerimiz ile daha uygun fiyatlarda istediğiniz lüks ve konforlu hasta yatağına sahip olabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama Prosedürleri Nelerdir?

Hasta yatağı kiralama prosedürlerimiz aynı satın alma işlemindeki gibi işleyecektir. Kiralama hizmeti aldığınız firma, seçtiğiniz hasta yatağını adresinize getirerek kurulumunu yapar ve aranızda kiralama sözleşmesi yaparak ürünü kullanımınıza sunar. Sözleşmede ürünün kaç ay kullanacağınız ve aylık kiralama ücreti ve yatağın özellikleri gibi bilgiler yazılır.

Kiralama Hizmetlerinde Hangi Yataklar Kiralanabilir

Hasta yatağı kiralama hizmetlerinde 2 motorlu hasta yatakları kiralanabileceği gibi 3 ya da 4 motorlu hasta yatağı çeşitleri de kiralanabilir. Bu durumda hastanızın rahatsızlığı ve yatağın hangi malzemeden üretildiği göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanında ürünü sağlık bakanlığından onay almış olması belli bir kalite standardına uygun olduğunu ifade eder. Hasta yatağında artan özellikler hasta yatakları fiyatları üzerinde etkili olur. Sadece yatak değil, aynı zamanda yanında sandalyesi, yastığı kılıfı masası ile de takım halinde kiralama yapılabilir.

Hasta Yatağı

Hasta Yataklarında Farklı Fiyatlar

Fiyatlar yatakların özellikleri ve sağladıkları konfora göre farklılıklar gösterebilir. Hastanız hasta yatağın 4 ile 5 ay gibi kısa süreliğine ihtiyaç duyuyorsa, kiralama hizmetleri  daha ekonomiktir. Gerek hasta yatağı seçimleri konusunda gerekse de kiralama hizmetleri konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız, alanında profesyonel hizmetler sunan kurumsal firmamızla iletişime geçerek destek alabilirsiniz. Firmamız kafa karışıklığını gidermek için hasta yatakları karşılaştırma ve kiralama tablosunu sizlere referans olarak gösterecektir.

Teknolojinin Hasta Yataklarına Getirdiği Kolaylıklar

Hasta yatakları, hastaların kullanımına uygun olarak farklı nitelik ve niceliklerde üretimi yapılan medikal ürünlerdir. Kimi zaman  hastalara hareket kolaylığı sağlar, kimi zaman  vücutlarında sürekli yatmaktan dolayı ağrı ya da  tutulmaları engeller, kimi zamanda yatak ile hastanın vücudunun sürekli temas etmesinden ve havasız kalmasından dolayı oluşan bası yaralarını önleyebilen özelliklerde tasarlanmaktadır. Bu ürünler son teknolojini tüm imkanları ile profesyonel ekibin  üst düzey fikirleri harmanlanarak tasarlanıyor. Ortaya da motorlu hasta yatakları gibi şahane bir modeller ortaya çıkıyor. Çoğunlukla hastanelerde görmeye alıştığımız bu ürünleri artık  zaruri ihtiyaçlarda evlerde de kullanımı mevcuttur. Bunun içinde hasta yatağı tasarımcıları ev tipi hasta yatağı modelleri çıkararak hastaların kullanımına sundu.

Hasta Yatağı Neden Gereklidir?

Söz konusu insan hayatı olduğunda çeşitli kazalar ve hastalıklarla karşılaşmak da kaçınılmazdır. Özellikle istirahat ya da özel tedavi gerektiren bir hastaların evlerinde de tıpkı  hastane ortamındaki rahatlığı ve güveni bulabilmelerine olanak tanıyan hasta yatağı çeşitleri hasta yakınlarına da büyük kolaylıklar sağlıyor. Özellikle sakatlık ya da cerrahi operasyon, bireylerin hareket kabiliyetini kısıtlamasının yanında kişisel ihtiyaçlarını da kendi başına gidermelerini zorlaştırdı ya da en aza indirdi. Bu gibi durumlarda özel tasarımları veya fonksiyonel özellikleri ile hastaların kişisel ihtiyaçlarını bir nebze de olsa kendi karşılayabilmelerini olanak tanıyan ürün hareketli hasta yataklarıdır.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.