Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yataklarında En Çok Görülen Arızalar

cesitli hasta yataklari emek

Günlük yaşantımızda sağlıklı bir şekilde günlük yaşamımızı sürdürürken başımıza gelebilecek rahatsızlıklar nedeniyle uzun ya da kısa süreli yatağa bağlı kalabiliriz. Hasta yatağı tedavi gören hastalar için kullanılan medikal üründür. İnsan hayatını etkileyecek sonuçlar doğuran hastalıklar kimi zaman yatakta tedaviyi gerektirmektedir.

Hasta yataklarının satışının yapılmasının yanı sıra hasta yatağı kiralama hizmeti de verilmektedir. Yatağa bağlı yaşamak zorunda kalan hastaların hem fiziksel hem ruhsal ihtiyaçları olmaktadır. Hasta yatağında bulunan kumanda ile hastanın rahat edeceği pozisyonlara getirmek kolaylaşır.

Hasta Yatağında Öne Çıkan Özellikler

Hasta yatağı seçimi yapılırken nem ve rutubetten etkilenmeyen, paslanmayan özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Hasta yataklarında kullanılan koruyucu yan bantlar ise güvenlik açısından son derece önem taşımaktadır. Tekerleklerde bulunan otomatik fren sistemi de diğer önemli güvenlik sistemidir.

Hasta yatağının özelliklerine dikkat edilerek tercih edilmelidir. Hem hasta hem de hasta yatağı almayı düşünenler için bu alanda birçok yatak vardır. Her bir yatak çeşitli birbirinden farklı özelliklerdedir. Bazı yataklarda hasta sağa ve sola ayarlama yapılarak direkt olarak kendiliğinden döner. Bu sistem için zaman ayarlaması olan yatak çeşitlerine bakabilirsiniz.

Hasta yatakları

Hasta Yataklarının Tekerlekli Olmasının Amacı

Tüm hasta yatakları tekerlekli olarak üretilir. İstenilen her yöne rahatlıkla çekerek kullanılabilirliği için önemlidir. Zamanla kullanımdan kaynaklanan hasta yataklarında bozulmalar meydana gelebilir. Hasta yatağının yan taraflarında bulunan korkuluklar vardır. Bu korkuluklar hastanın düşme riski en aza indirmek içindir. İstenilen her eve bu yataklar uyum sağlayabilir. Hastanın ve hasta bakıcısının hayatını kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Hasta yatağı çeşitleri ev tipi ve hastane tipi şeklinde iki çeşit olmak üzere kendi aralarında da farklı sınıflara ayrılmaktadır. Hasta yataklarında karşılaşılan motor arızasının dışında, tekerleklerde de sorunlar oluşabilir. Bu tekerleklerin tamir edilmesi de kullanım açısından en önemli faktörlerdendir.

Hasta Yatağı Problemleri

Hasta yatakları sürekli olarak yataktan kalkmadan yatan hastaların tarafından kullanılmaktadır. Sürekli kullanımdan dolayı zamanla bozumalar meydana gelebilir. Hasta, yatağa bağlı olarak yatmasından dolayı haftanın her gününün 24 saatini bu yatak üzerinde geçirmektedir.

Bu yatağı kullanan hasta kilolu ya da zayıf olmasına bağlı, kullandığı yatak teknoloji ile bağlantılı sorunlar çıkmaktadır. Elektrikli bir sistemle çalışıyor olması da arızaların başlıca sebeplerindendir. Böyle arızalar karşısında hastanın kesinlikle mağdur olmaması için yatağın tamirinin fazla zaman kaybetmeden yapılması gerekir.

Genellikle Hasta Yatağı Arızaları Nelerdir?

Hasta yatağının zamanla arıza vermesinin nedenlerinden biri kumandalı çalışan sistemler olmasıdır. Çoğunlukla kumanda sistemi arıza vermektedir. En sık karşılaşılan arıza türlerinden bir tanesi de kumandanın tuşlarının bozulmasıdır. Temasında meydan gelen bozukluklar nedeniyle istediğiniz komutu algılamayabilir. Yatağın fonksiyonlarını yerini getirmemesi hastanın gün içerisinde yaşam kalitesini düşürür.

Hasta yatağı arızalandığında tamiri için satın aldığınız firma ile iletişime geçerek çözüm bulabilirsiniz. Ya da bu konuda teknik servis hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Teknik servis bulunduğunuz noktaya gelir ek ve tamiratı yapar.

Hasta Yataklarında Görülen Bozulmalar

Hasta yatağı kullanım sonrasında bozulma meydana gelebilir. Bu durumda hasta yataklarının tamir edilmesi mümkündür. Bu alanda hizmet veren pek çok firma bulunur.

Yatağın bağlı olduğu kumanda yardımı ile kolaylıkla gerçekleştirilecek bu hareketler, hastanın kendi başına yemek yemesi, televizyon izlemesi için önemli olan özelliklerdendir. Elektrikli hasta yataklarında sıklıkla karşılaşılan bu mekanizmaların arızalanmasıdır.  Motor arızaları çok zor olmayan ufak arızalardır. Bu tarz arızalar, teknik servis ekibi tarafından kısa sürede tamir edilebilmektedir. Bazı hasta yataklarının diğer çeşitlerinden biri de asansörlü özellikli olanlardır. Bu hasta yataklarının da tamiri mümkün olmaktadır.

Elektrikli Hasta Yataklarındaki Bozulmalar

Elektrikli hasta yataklarında arızalara daha sık karşılaşılmaktadır. Kullandığımız ürünlerde teknik özellikler arttıkça bozulma riski de artacaktır. Buna rağmen bu arızaların pek çoğu yerinde tamir edilebilecek kısa sürede eski haline gelebilecek tamirat işlemleridir. Elektrikli hasta yataklarında en çok görülen arızalar içerisinde motor, kumanda ve yan korkuluk arızaları öne çıkmaktadır.

Elektrikli hasta yataklarındaki bazı özelliklerden baş, boyun ve ayak kısımlarının hareket ettirilmesi öne çıkan özelliklerindendir. Hastanın tedavi süresince rahatlığını ve konforunu artırır. Aynı zamanda hasta bakıcısı için kolaylık olmaktadır.

Elektrikli hasta yatakları

Hasta Yataklarında Teknik Servisin Hizmetinin Önemi

Hasta yataklarında görülen bozulmalar sonrasında teknik servisin önemi oldukça fazladır. Hasta yatağı satışı yapan firmalar genellikle teknik servis hizmeti de vermesi oldukça önemlidir. Birçok farklı hasta yatağı modellerini satışa sunan firmalar hasta yataklarında bakım ve onarım hizmetini de vermektedir. Hasta yataklarının kurulumu da teknik servis gerektirdiği için satışını yapan firma tarafından yerinde yapılmakta ve kısa süreler içerisinde hasta, yatağını tekrar kullanabilmelidir.

Hasta yataklarında oluşan bozulmalar gerek teknik gerekse de kullanıcı kaynaklı arızalar olabilmektedir. Hasta yatağı, sadece yatan hasta için olmayıp, hastaya bakan kişi için de önem taşımaktadır.

Hasta Yataklarında Kiralama Nasıl Olur?

Hasta yatağı fiyatları her bütçe için uygun olamamaktadır. Hastanın tedavisinin süresi kısa ise belli bir süreliğine kiralanabilecektir. Hasta yatağı kiralama, son dönemlerde ekonomik olduğu için tercih edilmektedir. İkinci el hasta yatakları da diğer hasta yataklarına nazaran oldukça ekonomik seçenekler arasındadır.

Hasta yatağı kiralama seçeneği, hastanın tedavisi bittikten sonra evde yer işgal etmemesi açısından önemlidir. Hasta yataklarında kiralama hizmetini kurumsal firmalardan almak daha güvenlidir. Çünkü söz konusu sağlıktır. Hasta yataklarının her kullanımdan sonra dezenfekte edilmesi, sağlık açısından oldukça önemlidir.

Firmalar hasta yataklarında kiralama öncesinde her türlü bakım ve temizlik hizmetini sunmalıdır ki sonrasında sorun yaşanmamalıdır. Kiralık hasta yataklarında da oluşabilecek her türlü arıza için teknik servis hizmeti verilmelidir. Yatan hastanın sağlığı için kiralanan hasta yataklarının, hijyen koşullarına uygun olması, teknik sorun yaşanmaması gerekmektedir.

Kiralama Sonrası Teknik Servis Hizmeti

Kiralanan hasta yataklarında da teknik servis ve bakım hizmeti verilmesi gerekmektedir. Elektrikle çalışan modellerde kesintilerden dolayı daha sık arıza vermektedir. Bu nedenle kesintilerin çok sık yaşandığı yerler için pille çalışan modeller önerilmektedir. Yatan hastanın kesinti süresince rahatsızlık yaşaması önlenmiş olacaktır.

Hasta yataklarında, öne çıkan özellikler de yatan kişiye hareket kolaylığı sunmasıdır. Hastanın yatak içerisinde yardımsız bir şekilde yemek yemesi önemli bir özelliktir. Hastalık süresi oldukça zor ve stresli bir süreçtir. Hastayı ziyarete gelen kişilerle sohbet etmesi, rahatlık ve konfor sunacaktır. Bu süreci en rahat atlatmasını kolaylaştıran kişinin yattığı yatak olmaktadır.

Her Bütçe İçin Ekonomik Hasta Yatakları

Hasta yatakları kaliteli ve kullanışlı olması gerektiği gibi ekonomik de olmak zorundadır. Her bütçe için uygun bir hasta yatağı bulunmalıdır. Hastalık süreci maddi olarak yorucu bir süreçtir. Hasta yatağı fiyatları kadar, kaliteli ve rahat yatak tasarımları önemli faktörler arasındadır. Hasta yatakları, ikinci el ve kiralama hizmeti ile de son derece ekonomik seçenekler bulunmaktadır.

Her bütçeye için uyabilecek kaliteli ve rahat hasta yatakları piyasada bulunmaktadır. Sektörde en uygun fiyatlı hasta yataklarının satış ve kiralama hizmeti sunulmaktadır. Hasta yatağı satışı yapan yerlerde ekonomik hasta yatakları da tercih edilen tasarımlar arasındadır.

Hasta Yataklarında En Çok Görülen Arızalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön