skip to Main Content
Hasta Yatakları

Hasta Yataklarında Ölçülebilir Kalite Standartları

İnsanlar, yaşamları boyunca zaman içerisinde hasta olabilir ve genel sağlık durumları bozulabilir. Bu durumlara örnek olarak trafik kazaları, kırık çıkık durumları veya kronik rahatsızlıklar, engelli kişiler felç gibi durumlar sebebiyle hastanın yatak içerisinde dinlenmesi gerekebilir. Tedavi süreçleri, boyunca var olan şartlar çerçevesinde hastanın tedavisinin daha hızlı bir şekilde sonuç alınabilmesi için hasta yatağı kullanılması uygundur. Normal şartlarda, evlerimizde bulunan çekyat kanepe üzerinde yapılmaya çalışılan bakım epeyce güç gerektiren durumlar arasında yerini almaktadır. Bu nedenlerden dolayı hasta yakınları veya hasta bakıcıların daha rahat hareket edebilmesi açısından hem de hasta olan kişileri çok yormadan bakım süreçleri daha kolay bir hale gelecektir. Genellikle, uzun süre hasta yatağına bağlı olan kişilerin belli bir süre sonra vücudun belirli bölgelerinde yaralanmalar meydana gelecektir. Bu nedenlerden dolayı hasta yatağının olması hastanın bu tür sorunlarla karşılaşmamasına yardımcı olur.

Günümüzün teknolojik, imkânları doğrultusunda üretmiş olduğumuz hasta yatakları en iyi şekilde hizmetini sürdürür. Eski dönemlerde hasta bakımları epey güç gerektiren aynı zamanda hijyen bakımından çok sıkıntı yaşanan zamanlar arasındaydı. Ancak şu an ki şartlardan dolayı bu tür sorunlarla karşılaşılması pek mümkün olamaz.

Hasta Yatağı Modelleri
Hasta Yatakları

Fonksiyonel Hasta Yataklarının Önemi

Fonksiyonel hasta yataklarının, en başta gelen en önemli özelliği hastanın yaşam kalitesini arttırmak ve var olan sağlığının en hızlı şekilde kavuşabilmesi daha kaliteli bir bakıma alabilmesi, hasta bakıcının veya insanların yüklerini hafifletmeye yönelik kolaylıklar sağlamaktadır. Bu kolaylıklar hem bakıcısını hem de hastayı memnun eder. Hasta yatakları hastanın rahatsızlıklarına göre çeşitli modelleri vardır. Bu modeller arasında uzun süreli yatağa mahkûm olan hastalara yönelik hem ortopedik hem de fonksiyonel olması sebebiyle bakım olanakları daha kaliteli yapılmış olur. Hangi hasta yatağının, uygun olacağına dair mutlaka ve mutlaka doktor bilgisine başvurulması gerekir. Bu sayede doğru hasta yatağı talebi gerçekleşmiş olur hasta yatakları aynı zamanda evlerde kullanılabilecek şekillerde üretilen modelleri de mevcuttur. Her hastanın yaşamış olduğu da aynı olmadığı için birden fazla modelleri vardır. Üretimini yapmış olduğumuz hasta yatakları 1. sınıf kalitede kendi sınıf kategorilerinde de en ön sırada yerini korumaktadır.

Hasta Yatakları
Fonksiyonel Hasta Yatağı Çeşitleri

Kısa Süreli ve Uzun Süreli Kullanım Zamanlarda Hasta Yatakları

Genellikle, hastanın geçirmiş olduğu operasyonlar veya ayak kırığı gibi durumlarda tedavi süreci zaman aralığında hasta yatakları çok gerekli olmaktadır. Hijyen ve bakım açısından bu sayede kullanılan hasta yatakları hastanın daha kaliteli bakım alabilmesi ve iyileşme sürecinin daha hızlı bir şekilde yol kat edilmesi açısından da çok iyi bir durum olur. Eğer hasta çok kısa süreliğine dinlenmesi gerekiyorsa ev ortamında bu durumda hasta yatağı satın almak yerine daha ekonomik şartlarda hasta yatağı kiralanabilir ister haftalık ister ayrıl ister yıllık olarak bu kişinin tamamıyla tercihine kalmış olan bir durum. Bunun haricinde de yatağa bağlı olan hastaların veya yaşlıların tedavi bakım süreci açısından ev tipi hasta yatakları satın almak hasta bakımı açısından da çok önemlidir.

Hastayı Sosyal Hayattan Koparmayan Yataklar

Hasta yatakları aynı zamanda hastanın sosyal hayattan kendisini kopmamasına olanak sağlayan ve araçlardan biridir. Özellikle, en son çıkan asansörlü hasta yatakları kişinin kumanda yardımıyla cama doğru yükseltip aşağı inmesine olanak sağlayan yatak tipi modelleridir. Hem bu sayede hasta moral olarak destek almış olur. Tedavi süreci de çok kısa bir süre zarfında gerçekleşmiş olacaktır. Aynı zamanda şu anki günümüzün şartlarında devlet desteğiyle evde bakım hizmetlerinden ücretsiz olarak da faydalanabilme imkânı da insanların yararlanabilme hakları mevcuttur tek başına yapılamayacak bakım konularında da uzman bir ekip destek vermektedir. Bu konuyla alakalı gerekli yerlerden bilgi alınabilir. Diğer bakım işlemleri için devlet yardım etmektedir.

Hasta Yatakları Fiyatları

Firmamızda üretimi yapılan hasta yataklarının fiyatları son derece uygundur. Hastanın tedavi süreci ve zamanına göre ister kiralanabilir isterse satın alınabilir. Özellikle 1 ay veya 1 hafta gibi kısmi süre zarfları açısından hasta yatağı satın almak yerine hasta yatağı kiralanabilir ve bu sayede çok ekonomik bir kazanç olmuş olur. Hasta yataklarımız, günümüzün en son teknolojik ekipmanları doğrultusunda üretilmiş olan modelleri sayesinde kullanıcı kişiler çok memnun kalmıştır. Konuyla alakalı, bizlerle irtibata geçmeniz yeterlidir gerekli bilgilendirmeleri sizlere sağlayacağız.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir