Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yataklarında Önerilen Modeller

hasta yataklari modelleri 2

Kaç çeşit hasta yatağı vardır? soruları herkes tarafından merak ediliyor. Hasta yatağı alacaklar için önerilen, kişinin yaşı ve fiziksel özelliklerine uygun olan modellerin tercih edilmesidir. Kişinin değişen yaş grupları, yataktan beklenen özellikleri de değiştirir. Çok farklı kategorilerde hasta yatakları bulunur. Yeni doğan ünitelerinde kullanılan hasta yatakları ile yaşlı hastalar için önerilen yataklar, farklı özellikler içerir. Kilolu olan obez tanısı konulan hastalar için de yatakların mukavemetleri dayanıklı olmak zorundadır.

Kişiye en uygun yatakların tercih edilmesi ve bu konuda doğru bilgilendirme yapacak olan firmaların tercih edilmesi önerilir. Hasta yatağında farklı model ve fiyat aralıkları söz konusudur. Yatakları ücretsiz temin etmek te söz konusudur. Bunun için hasta yatağı alması zorunlu görülen ve bu konuda heyet raporu olan hastalar, SGK aracılığı ile ücretsiz olarak temin edebilirler.

Farklı İşlevlerde Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağı modelleri, motorlu ya da manuel çalışan modeller olmak üzere başlıca iki ana gruba ayrılır. Son yıllarda manuel çalışan hasta yataklarının yerini motorlu çalışan otomatik hasta yatakları almıştır. Otomatik hasta yatakları ise elektrikli ve kumanda sistemi olan yataklardır. İki, üç ve dört motorlu olabilen bu yataklar da bazı türleri asansörlü sistemlere sahiptir.

Motorlu hasta yatağı modelleri

Motor sayısı arttıkça hasta yatağının hareket kabiliyeti de artacaktır. Elektrik kesintilerinin sık yaşandığı yerlerde önerilen, aynı zamanda pille kumanda edilebilen hasta yataklarıdır. Ev ve hastane tipi yataklar ile bakımevlerinde kullanılan yataklar açısından da zengin içeriklere sahip olan firmaların tercih edilmesi önerilir.

Hasta Yataklarında Konfor Sunan Modeller

Hasta yataklarında konfor sunan modeller, otomatik çalışma prensiplerine sahip olan yataklardır. Hasta yataklarının boyun, sırt ve ayak kısımları farklı açılara gelebilir. El kumandası yardımı ile rahatlıkla ayarlanabilen bu yataklar, konfor sunan yataklardır. Bu sayede hastalar, yatağı yardım almadan farklı açılara ayarlayabilirler.

Yemek yeme, televizyon izleme ve gazete okuma gibi faaliyetlerde yatağı yardımsız hareket ettirebilirler. Hasta yataklarının konfor sunma özellikleri, hastanın bu zorlu süreci rahatlıkla atlatabilmesini sağlar. Hasta yatağının dayanıklı ve fonksiyonel olması, kullanım açısından da tercih edilen özelliklerin başında yer alır.

Uygun Fiyatlı Hasta Yatakları

Hasta yatağı fiyatları, hasta yataklarının özellikleri ile yakından ilgilidir. Rahat kullanılabilen otomatik hasta yatakları, diğer yataklara nazaran biraz daha yüksek ücretlidir. Hasta yataklarının hem son sistem hem de uygun fiyatlı olmasını isteyenler için önerilen, ikinci el hasta yataklarıdır. İkinci el hasta yatakları içerisinde yeniye yakın özellikleri ile kiralık yataklar en çok tercih edilen kategorilerdir. Kiralık hasta yataklarında da son sistem fonksiyonel çalışma ilkelerini görmek söz konusudur.

Kumanda ile rahat hareket edebilen, otomatik şekilde pozisyon değiştiren yatak modelleri kiralık yataklarda da bulunur. Satın alınacak yataklara nazaran oldukça uygun fiyatlı olmaları, tercih edilme nedenlerinin başında gelir. Kısa süre kullanılacak olan yataklar için kiralık hasta yatakları, en çok tercih edilen yataklardır. İşi biten kiralık hasta yatakları, kiralama hizmetini veren firmalarca iade alınır. Bu sayede kullanım süresi dolan hasta yatakları yaşam alanlarında fazladan yer işgal etmemiş olacaktır.

Havalı Hasta Yatakları

Yaşlı hastalar için önerilen yatakların başında gelen, havalı hasta yataklarıdır. Havalı hasta yatakları, içlerinden geçen hava kanalları ile yatan hastalara sürekli serinlik veren yatak kategorileridir. Bu yataklar, en sıcak havalarda bile serin tutma özelliğine sahip olan yataklardır. Havalı yatak modellerinin en bilinenleri, baklava ve boru tipli olanlarıdır. Sürekli hava akışının olduğu bu yataklar, kan akışını da hızlandırarak cilt hastalıklarının önüne geçer.

Havalı yataklar

Yaşlı hastalarda en sık karşılaşılan, yatak yaralarıdır. Yatak yaralarının sebep olduğu cilt problemleri, uzun süreli tedavi gerektirmektedir. Yaşlı hastaların incelen cilt yapıları son derece hassas olduğundan sürekli pozisyon değiştiren yataklara ihtiyaç bulunur. Havalı hasta yatakları içerisinde ortopedik sünger teknolojisine sahip olanların da tercih edilmesi önerilen durumların başında gelir.

Şık Hasta Karyolaları

Hastalık gibi zor bir süreçte hastayı mutlu eden kişisel eşyalar son derece önemlidir. Bu eşyaların başında gelen, tüm gününü geçirdiği yataklardır. Hasta yatağı rahat ve fonksiyonel olması kadar, şık tasarımlara da sahip olması önerilir. Hasta yataklarının kişinin kendi yatağına benzer olması son derece önem taşıyan unsurların ilk sıralarında gelir. Hastanın kendini yatağında yatıyormuş gibi hissetmesi, mutluluk ve huzur sunan unsurların başında yer alır.

Son yıllarda ahşap görünümlü hasta yatakları da en çok tercih edilen yatak tasarımlarıdır. Ahşabın sıcak ve samimi havası, yatan hastalara mutluluk ve huzur sunan faktörlerin başında gelir. Hastanın kendini rahat ve mutlu hissetmesi, hastalık sürecini çok daha rahat atlatmasına vesile olacaktır.

Dayanıklı Hasta Yatakları

Dayanıklı ve kullanışlı hasta yatakları her zaman tercih edilen yataklardır. Bu sebeple, yatak alırken, kalite kontrol aşamalarından geçmiş olan belgeli yatakların alınması tavsiye edilir. Hasta yataklarındaki güvenlik unsurları da önemli konulardandır. Hastanın düşmesini engelleyen hasta yan bariyerleri, emniyet için her yatakta olması gereken güvenlik parçalarıdır. Hasta yataklarının bulundukları yerde sabit kalmasını sağlayan, ayaklarda bulunan fren sistemleridir.

Otomatik fren sistemleri, hasta yataklarına emniyet sağlayan unsurlardır. Hasta yataklarının kurumsal firmalardan temin edilmesi; kurulum aşamaları için önem taşır. Bu firmalar kurulum sonrasında da bakım ve onarım hizmeti sunacaktır. Kiralık hasta yatağı modellerinde de kurulum ve sonrasında demonte hizmeti kurumsal işletmeler tarafından sunulan hizmetlerdir.

Hasta Yataklarında Önerilen Modeller

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön