Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yataklarında Rahatlık Arttıran Detaylar Nelerdir?

hasta yatagi hkemek1001

Günümüzde hasta yatakları hem hastalar için hem de hastalara bakan kişiler için, çok fonksiyonel olan ürünlerdir. Her türlü hastanın durumu göz önünde bulundurarak, üretim yapılır. Bu yatakların on önemli özelliği, kullanımının pratikte ve kolay olmasıdır. Hastaların her türlü güvenliğini sağlamak için, özel şekilde tasarlanır. Düşme ihtimaline karşı, yanlarında korkuluk kullanılır. Bu yüzden hastanın her zaman yanında kontrol eden birinin bulunması gerekmez.

Bazı hastalar yataktan hiç kalkamaz, bazıları ise daha iyi durumdadır. Sürekli yatan hastalar için yatak yarası olmaması için, özel olarak konforlu ve havalı yataklar üretilir. Olumsuz bütün durumlar, bu şekilde de engellenir. Üretim yapılırken birçok detaya dikkat edilir. Hastanın yataktaki rahatlığı çok önemlidir. Bundan dolayı, fonksiyonel ürünler seçilmesi gerekir. Bunun sebebi hem hasta yatağı daha izin ömürlü olur hem de hastalar, bu süreçte daha rahat olur.

Hasta yatakları mekanizmalıdır. Hastaların her şeye kolay ulaşması için yüksekliği diğer yataklara göre daha fazladır. Ayrıca destek olarak da bazı bölümleri vardır. Kullanım kolaylığı ön planda olan ürünlerdir. Yatakta uzun süre yatmak zorunda olan hastalar için, hasta yatağı çeşitleri çok önemlidir. İyileşme sürecini hızlandırdığı gibi, her hasta için de özel olarak üretilir.

Hasta Yatağı Ne İşe Yarar?

Hasta yatağı hastanın bütün ihtiyaçlarını gidermek amaçlı çeşitli özellikler ile üretilen yataklardır. Yataklar da hareket eden, baş ve ayak kısımları bulunur. Ayrıca indirme ve kaldırma için uzaktan kumanda özelliğine sahiptir. Hastalar bu şekilde yatakları istedikleri şekilde kullanılabilir. Klâsik yataklara göre, pek çok özelliğe sahiptir.

Bazı hastalar yatar fakat el ve hareket konusunda bir sıkıntısı olmaz. Bazı hastalar ise el ev ayarlarını hareket ettiremez. Hareketi kısıtlı olmayan hastalar için, motorlu hasta yatakları idealidir. Hasta yatağı istediği gibi kontrol altında tutabilir. Hareket edemeyen hastalar için, durum daha zordur. Bu tip hastalara özel, havalandırmalı yataklar vardır. Bu şekilde yatak yarası olmaz ya da hasta rahat bir şekilde çevrilir.

Hasta yatağı çeşitleri

Eğer dikkat edilmez ise hasta kişi sürekli olarak başkalarından destek bekler. Zor bir süreç içinde olan insanların, psikolojisi çok önemlidir. Ne kadar konforlu ve rahat olurlarsa, o kadar çabuk iyileşme imkânları da olur. Hasta yatakları psikolojik olarak da rahatlık sağlar. Bu ve yüzden hasta yatağı seçimi yaparken, özellikleri çok önemlidir ve dikkat edilmesi gerekir.

Hasta Yataklarında Seçimin Önemi

Yatalak olanlar da yara oluşması çok daha zorluk yaşatır. Hasta hem acı çeker hem de ona bakan kişiler, zor durumda kalır. Yaraları önlemek için, mutlaka hastayı farklı yönlere çevirmek gerekir. Bu da klâsik yataklar ile çok mümkün olan bir durum değildir. Yatalak olan kişilerde vücut tamamen kendini saldığı için, o hastayı çevirmek ya da hareket ettirmeye çalışmak, oldukça zorlayıcı olacaktır. Bu yüzden hasta yatakları bu konu da çok önemli bir yere sahiptir.

Havalı yatak kullanımı ile tek bakan kişi bile rahatlıkla hastayı çevirebilir. Bu yataklar her açıdan büyük bir rahatlık sağlar. Yatalak bir hasta için, en rahatlatıcı yatak olacaktır. Hasta yatakları üretilirken, önemli olan şey, hastayı ve ona bakan kişiyi en iyi şekilde rahat ettirmektir. İhtiyaç ne yönde ise onu karşılamaktır. Hasta yataklarının, geniş bir kullanım alanı vardır.

Hasta yatakları her zaman sağlık ocağı, hastane, güzellik merkezleri ya da diyaliz merkezleri gibi alanlarda karşımıza çıkar. Kullanıldığı yere göre, yatakların farklı özellikleri bulunur.

Hareketli hasta yatakları

Devlet hastaneleri hem de özel hastanelerin hepsinde hasta yatağı kullanımı mevcuttur. Hastaların durumlarına göre yataklar tercih edilir. Özel hastaneler, devlet hastaneleri hepsinde bulunur. Her bölüm için kullanılan yataklar farklıdır. Yoğun bakım için trendelenburg yatak modelleri tercih edilir. Dik ve arkaya doğru konumlandırma mekanizmaları vardır. Tedavi açısından, büyük bir kolaylık sağlar. Hastaneler bilindiği üzere çok kalabalıktır.

Her hasta ile detaylı ilgilenmek mümkün değildir. Bu yüzden hasta bakımı için özel yataklar kullanılır. İsteğe göre ve ihtiyaç varsa, hasta yataklarının ev modelleri de mevcuttur. Bazı hastalar taburcu olduktan sonra, evde de dinlenmesi gerekir. Bunun için tercih edilir. Bazılarının ise iyileşme şansı düşük olduğu için, kalan süreci ev de rahat bir hasta yatağı ile geçirmesi gerekir. Ev tipi hasta yatağının kullanımı, hastaya bakacak kişi içinde çok büyük bir kolaylık sağlar. Hastanın rahatlığını sağlamak, psikolojik olarak iyi olmasını sağlamak, çok önemlidir.

Hasta Yatağı Kiralama ve Satın Alma

Hasta yatağı ihtiyacına yönelik üretim yapan pek çok firma bulunur. Bu firmalar, özel olarak üretim yaptığı gibi, hazır ilan olan hasta yatağı modelleri de bulundurur. İsteğe göre satın alınabilir ya da hasta yatağı kiralama hizmeti alınabilir. Klasik bir yatağa göre pahalıdır. Herkes bütçesine uygun bir model bulabilir. Seçim yapılırken, ihtiyaç ne yönde ise ona göre tercih edilmesi gerekir.

Kiralık hasta yatakları

Her hastanın durumu değişiklik gösterir. El ve ayağı hareket etmeyen hastalara özel olarak tasarlanan havalı yataklar, günlük yaşamı daha kolay hale getirir. Dinlenmesi gereken ve el ayak hareketinde sıkıntı olmayan hastalar için, motorlu hasta yatağı seçimi ideal olacaktır. Hasta yatağı fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik gösterir.

Hasta Yataklarında Rahatlık Arttıran Detaylar Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön