Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yataklarında Renk Seçeneği Var mı?

2 motorlu hasta yataklari 4

Hasta bakımı özen isteyen bir konudur. Evde hasta bakan kişiler haliyle hastalarının rahatını ve konforunu düşünmek zorunda kalır. Bunun için bir hasta yatağı temin etmek en doğrusu olacaktır. Çeşitli sebeplerden dolayı yatması gereken ve kendi başına hareket etmekte zorlanan kişiler için hasta yatakları işleri oldukça kolaylaştırır.

Hastaların bazı durumlarda ömür boyu, bazı durumlarda da sadece bir süreliğine yatması gerekir. Bu gibi durumlarda hastanın rahatının sağlanması çok önemlidir. Rahatsız yataklarda yatmak, hastaların hareketlerini büsbütün kısıtladığı gibi bakımını da zorlaştırır. Ayrıca uygun olmayan yataklarda yatırdığını hastalarda, zaman için yatak yarası, yani bası yarası olaşabilir. Yatak yaralarının tedavisi oldukça zor ve meşakkatli olduğundan ne güzeli baştan tedbir almaktır. Bizim hasta yatağı çeşitlerimiz sayesinde hem hastaların hem de bakan kişilerin konforu ciddi anlamda yükselir.

Hasta Yatağı Ne İşe Yarar?

Hasta karyolası ya da hasta yatağı almak, özellikle hastalara daha rahat hareket imkânı sağladığı için tercih edilir. Bu yatakların tekerlekli olması, ev içinde hastayı bir yerden bir yere götürmeyi kolaylaştırır. Balkona çıkarıp biraz hava almak istediğinde ya da salondaki misafirlerin yanına geçmek istediğinde, tekerlekli hasta yatakları sayesinde hastanızın bu isteğini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Firma olarak kaliteli hasta yataklarının satışını ve kiralanmasını gerçekleştiririz.

Hasta karyolası çeşitleri

Hasta yatağının ne işe yaradığını en iyi kullanıcıları bilir. Bir hasta yatağı kullanıcısı, size ne kadar memnun olduğunu ve ne kadar işlevsel bir yatak çeşidi olduğunu anlatacaktır. Çünkü bu yataklara sahip olmadan evde hasta bakmak bir hayli güçtür. Hasta yatakları, hastanın rahat hareket etmesi yanında omurga sağlığını da koruyacak şekilde dizayn edilmiştir. Bunun için özel geliştirilmiş havalı hasta yataklarını da tercih etme şansınız vardır.

Hasta Yataklarının Özellikleri

Hasta yataklarının farklı özellikleri bulunabilir. Yani bazı hasta yataklarında motor sistemi bulunurken bazılarında bulunmaz. Bazı hasta yatakları havalı yatak olacak şekilde imal edilmişken bazıları normal yatak özelliğindedir. Bazı hasta yatakları banyo yaptırmaya uygundur, bazılarında ise kendinden lazımlık bulunur.

Kısaca söylemek gerekirse, her hasta yatağı çeşidinin farklı özellikleri olabilir. Hastanızın ve sizin ihtiyaçlarınıza göre, hasta yatağında bulunmasının istediğiniz özellikleri belirleyebilir ve bu doğrultuda bir seçim yapabilirsiniz.

Renk seçeneği de sınırlı olsa da vardır. Örneğin hasta yatağının daha güzel görünmesi için ahşap modellere yönelebilirsiniz. Kahverengi ahşap ya da beyaz ahşap tercih etme şansınız bulunur. Bunun yanında plastik hasta yataklarında da beyaz, gri gibi farklı renk seçenekleri bulunur. Bize özel renk talebinizi iletebilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralanabilir mi?

Eğer hasta yatağını satın almak istemiyorsanız, hasta yatağı kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Kiralama size bazı avantajlar getirir. Birincisi maliyetin daha düşük olmasıdır. İkincisi ise hastanızın uzun süre yatması gerekmediği durumlarda yatağı evinizden gönderme şansınız olur. Örneğin ağır bir ameliyat geçiren, bu nedenle bir süre evde yatması gereken fakat sonuç olarak iyileşeceğini ve ayağa kalkacağını bildiğiniz bir hasta için hasta yatağını satın almak yerine kiralamayı düşünebilirsiniz.

Ancak hastanın uzun süre yatacağı durumlarda satın almak daha mantıklı olabilir. Bu durumu siz düşünüp değerlendirebilir ve hangi seçeneğin size daha uygun olacağına karar verebilirsiniz. Firma olarak hem hasta yatağı satışı hem de hasta yatağı kiralaması konusunda hizmet vermekteyiz. Her iki durumda da hasta yataklarımızın konforundan faydalanabilirsiniz.

Hasta Yataklarında Renk Seçenekleri

Hasta yatağı kullanan kişiler, yatağın güzel durmasını istemekte haklılardır. Özellikle hastanızın evinizin salonunda ya da oturma odasında yatıracaksanız, hasta yatağının rengini seçmek isteyebilirsiniz. Bu konuda firmamızın farklı seçenekleri bulunur. Eğer bu seçenekler dışında bir hasta yatağı satın almak istiyorsanız, firma yetkililerimizle iletişime geçerek talebinizi iletebilirsiniz.

Farklı özelliklere sahip hasta yataklarının bulunduğundan söz etmiştik. Hasta yatağınız için su geçirmez kılıf tercih etmeniz önerilir. Bu kılıfı da yine farklı renklerde isteyebilirsiniz. Su geçirmez kılıf, yatağı daha hijyenik bir şekilde kullanmanızı sağlar. Hasta eğer tuvalete kalkamıyorsa, bu kılıflar sizin işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştırır. Ufak tefek yaşanan kazalarda yatağa sıvı geçmeyeceği için temizliği son derece kolay olacaktır. Hasta yataklarımızı inceleyebilir ve istediğiniz özelliklere sahip olan birini tercih edebilirsiniz.

Havalı Hasta Yatağı Nedir?

Havalı yatak kullanımı hastanızın konforunu büyük ölçüde artırır. Hastalar için konforun oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Devamlı yatan kişilerin bir süre sonra belinde, kalçasında ya da boynunda ağırlar gelişir. Bunu önlemenin yolu ise havalı hasta yatağı kullanmaktır. Ayrıca devamlı olarak yatmanın yatak yarası gibi bazı sonuçları vardır.

Boru tipi ve baklava tipi havalı yataklar

Yatak yarası, bası yarası olarak da bilinir. Uzun süre aynı pozisyonda yatan kişilerde görülür. Bu nedenle hastanızı sık sık çevirmeniz ve farklı pozisyonlarda yatmasını sağlamanız gerekir. Her ne kadar aynı pozisyonda yatırmamaya dikkat etseniz de uzun süre yatan hastalar mutlaka aynı pozisyonda kalacaktır. Bunun sonucunda da yatak yarası problemi ile karşı karşıya kalma olasılığı yüksektir.

Havalı yatakların en büyük avantajı, bası yapmaması, dolayısıyla da yatak yarasına sebep olmamasıdır. Yatak yarası ile karşılaşan kişiler tedavi sürecinin ne kadar uzun ve zor olduğunu iyi bilirler. Bu nedenle havalı yatak kullanmak ve hastanıza sık sık pozisyon değiştirmek gibi önlemlerle yatak yarasının önüne geçmeye çalışmanız gerekir.

Hasta Yatağı Kullanmanın Avantajları

  • Hasta yatakları tekerlekleri sayesinde kolaylıkla hareket ettirilir. Hastaları taşımak bu şekilde çok kolaylaşır.
  • Yanlarında bulunan bariyerler sayesinde hastanızın düşmesini önlemiş olursunuz. Ayrıca yatan hastalar bu bariyerlerden tutunarak, dönerken ya da doğrulurken destek alabilir.
  • Hasta yataklarının lazımlıklı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Tuvalete kalkamayan hastalar için, lazımlıklı hasta yatağı kullanmak büyük bir avantajdır.
  • Hasta yataklarımızın tamamında antibakteriyel özellikli malzeme kullanılmıştır. Hastanızın hijyenini sağlamanız için anitbakteriyel özellikteki hasta yataklarımızı tercih etmenizi öneririz. Yatan hastaların enfeksiyon kapmaması için antibakteriyel özellikli malzemeler kullanılmıştır.
  • Bazı hasta yatağı modellerinde motor desteği bulunur. Bir kumanda yardımı ile hasta kendi kendine doğrulabilir ya da yeniden yatabilir. Bu şekilde hastaya bir nevi hareket özgürlüğü sağlanmış olur.
  • Hastaya bakan kişilerin de konforunu yükselten hasta yataklarının birçok farklı özelliği bulunur. Uzun süre yatması gereken kişilere bakmak da hiç kolay bir iş değildir. Tüm hasta yatağı çeşitlerimizin hastalara bakan kişilerin de konforunu artıracağını unutmamalısınız.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Havalı yatak, motorlu hasta yatağı, lazımlıklı hasta yatağı, çocuk hasta yatağı gibi farklı yatak çeşitlerimiz bulunur. Bu yatak çeşitlerini satın almayı ya da bir süre için kiralamayı düşünebilirsiniz. Hasta yataklarının bu gibi özellikleri sayesinde hem hastaların hem de bakıcılarının konforu yükselir. Tuvalet konusunu çözmek için lazımlıklı hasta yatağı çeşitlerine yönelebilirsiniz. Felçli hastalar için ise motorlu ve elektrikli hasta yataklarını hareket kolaylığı sağlayabilmek açısından tavsiye ederiz.

Hasta yatağı çeşitlerimiz ve farklı renk alternatifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mevcut ürünlerimiz üzerinden bir seçim yapma şansınız da vardır. Hastaları rahat ettirmenin yolu, evinize bir hasta yatağı almaktan geçer. Bu şekilde hastalara bakmak da oldukça kolaylaşır.

Hasta Yataklarında Renk Seçeneği Var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön