Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yataklarını Kiralamak Mı Satın Almak Mı Avantajlıdır?

en iyi havali yatak markasi

Çeşitli sebeplerden dolayı hastalanıp yatağa mahkûm olanlar ve ya belli bir dönemi yatakta geçirmek zorunda kalanlar için en sağlık yatak tipi hasta yatağı olacaktır. Çünkü uzun süre yatmak zorunda kalındığında kas ağrıları vücutta yaralar ve morluklar oluşabilir. Bu tür sağlık problemleri yaşamamak için hasta yatağı tercih etmek hem hasta için hem de pratik kullanımından dolayı hasta bakıcı için büyük bir avantaj sağlar.

Her açıdan hasta ve hasta bakıcı için sağlıklı rahat bir konfor sağlayan hasta yatakları hakkında bütün bilgileri avantajlarını kiralamak mı satın mı almak gerekiyor bu gibi bütün soruların cevaplarını merak edenler sürekli bir araştırma içerisinde. Buna cevaben kişinin kullanım süresi ve bütçesine göre karar verebileceği alternatifler olduğu söylenebilir.

Hasta Yatağı Nedir?

Sürekli ve ya bir süreliğine hastalığını yatakta geçirmek mecburiyetinde kalan hastalar in tasarlanmış hava alabilen antibakteriyel özelliğe sahip olan ve hastanın istediği pozisyona getirilebilen çok fonksiyonlu yatak çeşitlerine hasta yatağı deniliyor. Hastanelerde bulunan hasta yataklarını satın alıp ve ya kiralayıp ev ortamında da hastayı rahat ettirmek mümkün.

Hasta yatağı satın alırken ve ya kiralamak istediğinizde hasta yatakları çeşitlerinin neler olduğunu ne gibi özelliklere sahip olduğunu ve hastamız için en uygun yatağın hangisi olduğunu belirlemek hasta için oldukça önemlidir. Hastanın her türlü konforu sağlamak için yapılmış olan hasta yatakları hastanın aynı zamanda hareket kabiliyeti kısıtlandığı için hasta için oldukça önemlidir.

Hasta yatağı

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yatağı çeşitlerine göre değişkenlik gösterir. Elektrikli hasta yatağı ve manuel hasta yatağı. Elektrikli hasta yatağı motor çeşitlerine göre hareket sistemi de artmaktadır. Elektrikli hasta yatağı motor sayısına göre fonksiyonu ve konforu artmaktadır. Motor sayısına göre yatağın hareket etme bölmeleri değişiyor. Ayak ve baş kısmı orta yani bel kısmı hareket edebilen yatak çeşitleridir. Bu yataklar kumanda ile istenilen pozisyona ayarlanabilir.

Hasta yatağı almak ve ya kiralamak istediğiniz zaman bu özelliklerini mutlaka araştırıp hastaya en uygun yatağı almanız hastanın iyileşme süreci için oldukça önemlidir. Manuel tipi hasta yatakları ise fonksiyonları el ile ayarlanabilen yataklardır. Elektrikliler gibi motorları yoktur. Üç çeşit manuel yatak çeşidi vardır. Bir ayarlı olma yataklar yalnızca sırt bölgesi hareket edebilen, 2 ayarlı olanlar sadece iki bölmesi baş ve ayak kısmı hareket edebilen yataklardır. 3 ayarlı olanlar ise tüm bunlara ek olarak aşağı yukarı ayarlanabilen yatak çeşitleridir Daha çok kısa süreli yatan hastalar için alınana ve ya kiralanan yatak çeşididir.

Hasta Yatağı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Hastalar için en konforlu ve iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olacak en iyi seçimdir hasta yatağı. Hem hasta için hem de hasta bakıcısı için işlerini kolaylaştırmaya yardımcı olacak ve hastanın rahat ve güvenli bir şekilde dinlenmesini uyumasını sağlayacaktır. Hasta yatağında bulunan yan bariyerleri sayesinde hastanın düşmesini yararlanmasını engelleyecektir. Ayrıca hasta yataklarının tekerlekli olması hasta için oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Hasta hiç yerinden kalkmadan rahatsız olmadan istenilen yere taşımak mümkün oluyor. Hasta yatağı modelleri hastanın konforu için oldukça önemlidir. Hasta yataklarının çeşitli bölgelerinin hareket etmesi hastanın rahat bir şekilde oturmasını yaslanıp kitap okuyabilecek ve ya rahat bir şekilde yemek yiyebilecektir. Sadece baş kısmı değil ayak ve bel kısmından istediği şekle girebilir. Hastanın devamlı ve ya uzun sürekli yatağa bağımlı kalacağı zaman doktorunda hastanın durumuna göre doktorun önerdiği ve hastanın sağlık durumuna göre hasta yatağı almayı ve ya kiralamayı düşünebilirsiniz. Hasta yatakta uzun bir süre kalacağından vücudunda yaralar ve ya morluklar oluşabilir bunun önüne geçmek için hasta yatağı alırken nefes alabilen ve antibakteriyel özelliğe sahip yatağı tercih etmek en iyi seçim olacaktır.

Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Birçok hasta yatağı çeşidi ve özellikleri olduğundan bahsetmiştik. Bunların arasında bir tane seçim yapmak için öncelikle hasta için en uygun olanı seçmek oldukça önemlidir. Çünkü alacağınız hasta yatağı hastanın en iyi şekilde verim alabilmesi gerekir ve hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamalıdır.

Doktorun hastaya koyduğu  teşhise göre hastanın ihtiyacına göre hasta yatakları bulunmaktadır. Aldığınız hasta yatağı için sonrasında herhangi bir sorun yaşamamak için alacağınız hasta yatağının özelliklerini iyi bilmeniz gerekiyor. Uygun yatağı aldığınızda hastanın sağlık sorunlarına hareket kısıtlılığına cevap  verdiğinde hasta için  oldukça önemlidir.

Hasta Yatağı Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle hastanın  durumuna göre yatak alıp ve ya kiralamaya karar vermek en doğru seçim olacaktır. Eğer hasta devamlı yatağa bağlı kalacak ise kiralamak pek doğru olmayacak. Ama bir süreliğine hasta yatağa bağımlı olacaksa maliyetine göre kiralamak daha doğru ve maliyet açısından daha avantajlı olacaktır. Peki, kiralarken nelere dikkat etmeliyiz en önemli özelliği kaliteli ve hastanın rahat etmesini gerekir. Kısa bir süreliğine hasta yatağa bağlı kalırsa bile hasta yatağı kiralama hizmeti ile hastanın iyileşme süreci daha hızlı olacaktır.

Kiralık hasta yatağı modelleri

Hasta Yatağı Kiralama veya Satın Alma Fiyatları Ne Kadar?

Hastanın sağlık durumuna göre satın almak veya kiralamak istediğiniz zaman yatağın özelliklerine göre satın alacağınız hasta yatağı fiyatları da değişmektedir. İki üç ve ya tek fonksiyonlu yatakların fiyatları da fonksiyonlarına göre değişmektedir. Bu yüzden net bir fiyat söylemek mümkün değil. Almak istediğiniz yerden ve almak isteğiniz yatak modeline göre fiyatlar değişiyor.

Hasta Yataklarını Kiralamak Mı Satın Almak Mı Avantajlıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön