Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yataklarının Fonksiyonel Özellikleri

ev icin hasta yatagi modelleri

Uzun süre hastanede yatan hastalarda bazı yaraları oluşur. Hasta yatağı kullandıkları malzemelerle bu sorunu en aza indirmeye çalışmaktadır. Ayrıca depolama alanı nefes alacak şekilde tasarlanmıştır. Sonuç olarak, hasta konforu daha iyi sağlanır. Yatağın köşesindeki serum transfer bölümü, serumun taşınmasını kolaylaştırır. Elektrikli yatak, elektrik kesintisi durumunda yatağı istediğiniz konuma taşımak için pili yani jeneratörü kullanmanızı sağlar. Hastane yatağı, hastanın vücuduna uyum sağlayan, yatarken boyun, sırt ve kalça ağrılarını en aza indiren ortopedik özelliklere sahiptir. Uzun süreli yatalak hastalarda kullanımı konfor sağlar.

Ortopedik travma hastane yatağının birçok işlevi vardır. Hastane yatakları temel olarak üç kategoriye ayrılır. Her sınıftaki hastane yataklarının özellikleri farklıdır. Tanımlanabilecek ortak özellikler, yükseklik ayarı, bel yüksekliği ayarı ve yatak eğim ayarıdır. Çok fonksiyonlu yatak, tedavi için belden yüksekliğe ihtiyaç duyan hastalar için çok önemlidir. Hasta yatağının yüksekliği ve eğimi ayarlanarak ilgili tedavi adımları başlatılabilir. Aileler için tedavi zor bir dönemdir. Ana hedeflerden biri tedavi gören kişinin sağlığını ve iyiliğini korumaktır. Uzun uyuyanların zamanlarını nerede geçirdiklerine dikkat etmelisiniz. Uyku alanının güvenliği kullanıcı için bir konfor noktasıdır.

Havalı Hasta Yataklarının Tasarımı

Havalı yatak, tıbbi tedavi gören kişilerin bakımı için özel olarak geliştirilmiş bir üründür. Bu ürün tedavi gören kişinin istenilen pozisyonda olmasına yardımcı olarak düşme ve sarsıntı riskini ortadan kaldırır. Hastane ve ev kullanımı için farklı tasarımlarda satılmaktadır. Kullanım kolaylığının yanı sıra pnömatik hasta yatağı yenilikçi yapısı ile öne çıkmaktadır. Bu ürün uzun süre yatalak veya felçli kişiler için önerilir. Ülser oluşumunu önler ve ağrı kesici için harikadır. Ayrıca çift kişilik hasta yatağı birçok yönden konfor sunmaktadır.

Havalı hasta yatakları

Hastane Yatağı Seçimi ve Fiyatı

Özel olarak tasarlanmış yataklar, uzun dinlenme süreleri boyunca hasta sağlığını ve konforunu iyileştirir. Ayrıca hastaya maksimum konfor sağlayan ek aksesuarlar sayesindedir. Hastane yatağında basınç yaraları, kas sertliği gibi hastanın sağlığını ve psikolojisini etkileyebilecek durumların ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak için kas-iskelet sistemi desteği bulunur. Hastanın dört elektrikli yatakta yatması tavsiye edilir. İhtiyaçlarınızı çok kolay bir şekilde karşılayan hasta yatağı da diğer yataklardan çok farklıdır.

Motorlu Hasta Yataklarının Taşıma Kapasitesi

İki hareketli hasta yatağı sırt ve bacakları çalıştırmaya yarayan yataklardandır. İki motorlu hastane yatağı iki farklı motora sahiptir. Bu yatakların sırt ve ayakları hareketlidir. İki yüz kg olan hastalar bu yatakları rahatlıkla kullanabilirler. 3 motor yatağının alt kısmında 2 motorlu hasta yatağından biraz daha geniş olan 3 farklı pistonlu motor bulunmaktadır. Bu yataklar ayrıca yükseklik ayarlıdır. Uzaktan kumanda yardımıyla kolay bir şekilde aşağı yukarı hareket ettirebilirsiniz. Dört motor yatağı farklı özelliklere sahiptir. Bu yataklar en yaygın yoğun bakım yataklarıdır. Uzun süre yatakta yatan hastalar, uykuda yuvarlanma ihtiyacı hissederler ve farkında olmadan pozisyon değiştirirler.

Bu durumda hasta yataktan düşebilir. Bunu önlemek için hasta yatağı güvenlik cihazı hastanın yataktan düşmesini engeller. Önemsiz görünebilir, ancak korunmasız bir yataktan düşen bir hasta ciddi şekilde yaralanabilir. Yatak koruyucunun katlanabilir olması hastanın gün içinde devam etmesini, tedavisini, yemek yemesini ve yataktan kalkmasını kolaylaştırır. Hastane yatağı zorlu tedavi sırasında hastanın tedavisini kolaylaştırır ve daha kolay iyileşme sürecine katkıda bulunur. Başarılı bir tedavide en önemli faktörlerden biri yatağın boyutu ve tarzıdır.

Motorlu hasta yatakları

Hastane Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Hastaların ilacı alırken psikolojik olarak rahat, olmaları gerekmektedir. Hastaya verilen yatak her zaman hastayı güvende hissettirmelidir. Hastane yataklarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Bir hastane yatağı almaya karar verdiyseniz dikkat edilmesi gereken önemli konular bulunur. Hasta bir kaza veya başka bir nedenle yaralanırsa, uyumakta güçlük çekiyorsa elektronik hastane yatağı hastanın ve hemşirenin işini kolaylaştıracaktır. Ayrıca, düşük seviyeli veya standart yükseklikte olan hasta yatakları zaman zaman kullanılması gerekebilmektedir.

Hastane yatakları çoğunlukla standart ölçülerdedir. Ancak uzun veya kilolu hastalar kendi ölçülerine göre yatak seçmelidir. Hasta aşırı kilolu ise obez bir yatak seçmek daha iyidir. Masaj, uzaktan kumanda, anatomi, ek destek aksesuarları ile yeni nesil hasta yatağı modelleri olarak geleneksel hastane yataklarından daha pahalıdır. Yatağın anatomik olarak desteklenmesi, antibakteriyel bir yapıya sahip olması, farklı destek seçenekleri sunması, üst kumaşın vücut şekline uyum sağlaması ve hasta için yüksek konfor sağlaması da önemlidir. Mümkün olduğunca amaç, hastayı rahat ettirmek ve yaşam kalitesini arttırmaktır.

Hasta Yatağı Aksesuarları Var Mıdır?

Hasta yataklarının çok mühim aksesuarları ile birlikte üretilir. Üretilmiş amaçları, hasta in güvenliğini ve konforunu sağlayabilmektir. Bu aksesuarlardan bazıları şöyledir; Hastane yatakları genellikle bazalar, şilteler, yatak başlıkları, yan destekler ve ek cihazlar gibi öğeleri içerir. Bu da yatağın estetik ve hijyen açısından daha etkili olmasını sağlar. Yatağın yüksekliği yaylı bir kol sistemi kullanılarak ayarlanabilir. Bu nedenle evde hasta yatağı örneklerini kolayca bulabilirsiniz.

Geleneksel modellerin dışında uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen yenilikçi ürünler mevcuttur. Hastane yatağının üst kısmı manuel olarak ayarlanabilir. Alternatif olarak elektrik motoru ile istenilen yüksekliğe yükseltilebilir. Yatmadan önce destekleri düzeltebilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı hasta yatağı kiralama fiyatları oldukça değişkendir. Yani sabit bir fiyat belirtmek pek mümkün değildir.

Hasta Yataklarının Fonksiyonel Özellikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön