Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Hasta Yataklarının Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

elektrikli hasta yataklari 3

İnsanlar birçok nedenden dolayı yatalak hale gelebilirler. Hasta yatağı, kullanıcının teşhisine uygun, rahat ve güvenli olmalıdır. Hastane yatağı genellikle uzaktan kumanda ile çalışan elektriksel bir yapıya sahiptir. Birçok hastalık için özel yataklar bulunabilir. Yatak seçimi çok dikkatli yapılması gereken bir işlemdir. Yanlış yatak seçimi insanları daha iyiden daha kötüye götürebilir.

Yatak Kalitesi Nasıl Belirlenir?

Hastane yatağının bin bir çeşidi ve özelliği bulunmaktadır. Her cebe ve her hastalığa uygun özel tasarım yataklar bulunmaktadır. Fiyatlar yatağın özelliklerine göre değişmektedir. Hastanın olabildiğince iyi ve rahat olması için yataklar her zaman kaliteli ve hastaya uygun olmalıdır. Hastane yatağı satın alırken kalitesini özelliklerinden ve kullanılan malzemelerden anlayabilirsiniz. Her zaman uygun fiyata kaliteli bir yatak yoktur. Sadece dikkatlice araştırarak uygun bir hastane yatağı da bulabilirsiniz.

Sağlıklı ve kaliteli hasta yatakları

Hastane Yatağının İyileşme İşlevi Var Mı?

Hastane yataklarının doğrudan tedavi edici etkisi yoktur. Birçok hastalığa iyi geldiği gözlemlenmektedir. Bazı hastalıklar için özel olarak üretilen yatakların insanlara konfor ve rahatlık sağladığı, özel olarak üretilmiş olmasının dışında hasarlı bölge ile temas ettiğinde dış etkenlerden korunduğu gözlemlenmiştir. Hastane yatakları normal yataklardan daha temizdir. Bu temizlik hasta kişi için enfeksiyon olasılığını azaltacaktır. Aynı zamanda hasta kontrollü olarak istenilen pozisyona getirildiği için yaralanmaz ve iyileşme sürecine yardımcı olur.

Hasta Yatağı Kullanmanın Herhangi Bir Avantajı Var Mı?

Hasta yatağı, evde olduğu gibi huzurevi, hastane gibi kurumlarda da kullanılabilir. Hastane yatağı kullanmanın amacı hasta için rahatlık yaratmak ve bakım verenin hastayı daha rahat hareket ettirebilmesidir. Hem hastanede hem de evde kullanılabilmesi maddi açıdan avantaj sağlamaktadır. Hasta yatağının özelliği sayesinde hastalar kendilerini rahat hissederler. Sadece felçli hasta kendini uzaktan kumanda ile kaldırabildiği için mutludur. Yapısı sayesinde evin içinde kolaylıkla hareket ettirilebilir. Temizlemesi son derece kolaydır. Hastaya asla zarar vermez. İyileşme sürecinde hastaya küçük bir katkı sağlar. Uzun kullanım süresi sayesinde tekrar tekrar içmeye gerek kalmaz. Özel tasarımları ve birçok çeşidi ile istediğiniz yatağı çok kolay bulabilirsiniz

Kaliteli Bir Hastane Yatağının Kriterleri Nelerdir?

Hasta yatağı, hastalıkların daha sağlıklı tedavi edilmesine yardımcı olan bir yataktır. Uzun süre hastanede kalması gereken kişiler hastane yatağında tedavi edilmelidir. Hastane yataklarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu yataklar hastalığın tipine göre değişiklik göstermektedir. Hastanıza en uygun hastane yatağı tipini seçmeniz gerekmektedir. Hastanın yaşam fonksiyonlarını daha iyi yerine getirebilmesi için hastane yatağı büyük önem taşımaktadır.

Aynı zamanda, ebeveynlerin veya bakıcıların işini son derece kolaylaştırır. Hastane yatakları 2 motorlu yataklı, 3 motorlu yataklı, 4 motorlu yataklı, tuvaletli hastane yataklı, havalı yatak ve borulu yatak olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. Hastanın hastalığının türüne göre yatak tiplerinden biri tercih edilmelidir. Hastane yataklarının diğer yatak türlerine göre daha fazla işlevi vardır. Hasta konforunu ön planda tutmak için çeşitli özellikler geliştirilmiştir.

Kaliteli hasta yatağı

Hasta Yatağında Hangi Özellikler Bulunmalıdır?

Hasta yatakları, bulunacak birçok özelliği ile hastaların en konforlu tedavisi için üretilmiştir. Normal bir yataktan daha fazla özelliğe sahip olmalıdır. Hastaların hastalık sürecini iyileştirmesi için fonksiyonel bir yatak olarak. En önemli koşullardan biri de uzun süre yatacak hastanın rahatlığıdır. Hasta bakıcıları da iş yükünü hafifleten özelliklere sahip olmalıdır.

Hastane yatakları çok yüksek olmamalıdır. Bakıcılar hastaya rahat bir şekilde yaklaşmalıdır. Hastane yatağı seçerken hastalığı diyette tutmayı tercih etmek gerekir. Hastanın düşmesini ve yaralanmasını önlemek için hasta yatağı kenarlarında çok güçlü koruyucular bulunmalıdır. Koruyucular ile hastaların düşmesi engellenirken yastık, battaniye gibi nesnelerin yere düşmesi engellenir. Hastane yatağının ayarlanabilir özellikleri hastaların ve ebeveynlerin işini kolaylaştıran özellikler arasındadır.

Hasta Bakımı Ve Hastane Yataklarının Kalitesi

Hastanede hasta bakımını sürdürmek ve hastaların genel sağlık durumlarını evde sürdürmek için ev yatakları üretiyoruz. Bütün gün yatakta yatan hastalar için kas-iskelet yapısını koruyan ve rahat bir uyku sağlayan bir yatak kullanılması son derece önemlidir. İyi bir uyku, hastaların ağrıyı azaltmasına ve mutlu hissetmesine yardımcı olacaktır. Hastane yataklarımız benzersiz bir şekilde konumlandırılmıştır. Bu özellik ile hasta bakıcıların üzerindeki yük azaltılmaktadır. Hastanın tek başına kaldırılması ve konumlandırılması bakım verenler için istenmeyen sağlık sorunlarına neden olur. Hasta bakımını yaparken yorgunluk yaşayan kişiler stres yaşayabilir ve bu durumdan sinir sistemi olumsuz etkilenebilir.

Hastane yatakları

Kullanacağınız Hastane Yatağı Nasıl Seçilir?

Hasta bütün gün yatakta olacağı için hastanın kas ve kemik yapısını korumalıdır. Hastalar son aşamada sürekli yatma, kemik ağrısı ve bası yaralarına bağlı olarak uyuşukluk yaşayabilirler. Hasta yatağı pozisyonlama işlevine sahip olmalı ve bu olumsuz etkilerin oluşmasını engellemelidir. Sürekli hasta bakımı sağlamak için hastane yataklarının elektrikle olduğu kadar pillerle de çalışması gerekir. Model, hastanın kendisiyle ilgilenmesi, yeterince dinlenmesi ve hücresel yapısını koruması için gerekli tüm donanıma sahip olmalıdır.

Evde hastane yatağı hastanın sağlığını korumak ve tedaviye evde devam etmek için yapılır. Bu amaçla yapılan hasta karyolaları da hasta güvenini korumak için ahşap ve deri olarak üretilmektedir. Hastaya psikolojik destek sağlamak için bu şablonları tercih edebilirsiniz. Hasta yatağının her iki yanında korkuluk bulunmalıdır. Tüm ürünlerimiz hasta ve bakıcı konforu düşünülerek tasarlanmıştır. Firmamızdan hasta yatağı kiralama hizmeti de talep edebilirsiniz.

Hasta Yataklarının Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön